Jump to content



Mousepad Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Το sense τεραστια μουφα για τα στανταρ μου παντως , οσες φορες το εβαλα πανω σημερα αλλες τοσες το εβγαλα, puretrak talent ftw λεμε, θυμιζει αρκετα το everglide destrukt ( οχι το everglide titan DKT ) για τους πιο παλιους

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply
εγω το παρηγγειλα παρολο που προτιμουσα να παρω κατι αλλο(rocat sense,puretrak).αλλα στις διαστασεις,στην τιμη και στην διαθεσιμοτητα μονο αυτο εβρισκα.τωρα αν ειναι καλο θα δουμε

Για το sphex γενικα δεν διαβασα αρνητικα σχολια...Για μενα ενα αρκετα θετικο ειναι οτι ειναι σαν φυλλο χαρτι..Το μονο που δεν ξερω ειναι το κατα ποσο θα αντεξει και κατα δευτερον αν χρειαστει να το βγαλεις και να το πας καπου αλλου τι γινεται...Θα δειξει βεβαια απο αυριο...:p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,ξερετε τι παιζει με το eshop.το εχω παραγγειλει το mousepad με προπληρωμενη καρτα και γραφει αυτο.απο εμενα θελουν τα δικαιολογητικα?απο την τραπεζα?τι κανω τωρα?

post-12934-1416074333,8558_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια...απιστευτη αισθηση.τωρα καταλαβα τι εχανα τοσο καιρο χωρις mousepad.το ποντικι στην κυριολεξια τσουλαει πανω στο sphex και χρειαστηκε να χαμηλωσω τα dpi στο ποντικι γιατι παει πιο γρηγορα πανω στο mousepad απο οτι πανω στο γραφειο.

Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια...απιστευτη αισθηση.τωρα καταλαβα τι εχανα τοσο καιρο χωρις mousepad.το ποντικι στην κυριολεξια τσουλαει πανω στο sphex και χρειαστηκε να χαμηλωσω τα dpi στο ποντικι γιατι παει πιο γρηγορα πανω στο mousepad απο οτι πανω στο γραφειο.

To προτεινεις?Γιατι θα παω πλαισιο πιο μετα μπας και το εχουν να το παρω...:p

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και αυτο εδω

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.804480&u=SHARKOON-1337-GAMING-MAT-AQUA

εχω την σκετη μαυρη version

Εχει πολυ πυκνη υφανση, το ποντικι γλυστραει απαλα, και να σκεφτειτε οτι τα ποδαρακια φαγωθηκαν απο το προηγουμενο mousepad μου (coolermaster r8) - in fact το ποντικι μου δεν εχει πισω glide, το εχω αντικαταστησει με ενα κομματι απο πενα κιθαρας (δεν μπορουσα να βρω skates).

Καποια απο τα μειονεκτηματα του ειναι οτι πιανει σκονη και τριχες (ειδικα αν εχετε ζωακι), αλλα καθαριζει πολυ ευκολα με αυτοκολλητη ταινεια για τριχες (ρολο), και φυσικα οτι ξεφτιζει καπως στις ακρες. Λογω παχους φυσικα δεν ειναι "μαλακο", δεν ξερω τωρα αν αυτο ειναι καλο ή κακο, εγω παντως im fine with it.

Δεν εχω κανενα προβλημα σχετικα με την αποδοση του στο tracking, αν και δεν θα με χαρακτηριζα ως φανατικο gameρα. Παντως στο cs δεν με εχει αφησει ξεκρεμαστο ποτε :dirol: και ποτε μα ποτε δεν εχει "παιξει" ο κερσορας (mx518) παραξενα. Θα το προτεινα ως μια καλη φτηνη λυση για ολους.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και αυτο εδω

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.804480&u=SHARKOON-1337-GAMING-MAT-AQUA

εχω την σκετη μαυρη version

Εχει πολυ πυκνη υφανση, το ποντικι γλυστραει απαλα, και να σκεφτειτε οτι τα ποδαρακια φαγωθηκαν απο το προηγουμενο mousepad μου (coolermaster r8) - in fact το ποντικι μου δεν εχει πισω glide, το εχω αντικαταστησει με ενα κομματι απο πενα κιθαρας (δεν μπορουσα να βρω skates).

Καποια απο τα μειονεκτηματα του ειναι οτι πιανει σκονη και τριχες (ειδικα αν εχετε ζωακι), αλλα καθαριζει πολυ ευκολα με αυτοκολλητη ταινεια για τριχες (ρολο), και φυσικα οτι ξεφτιζει καπως στις ακρες. Λογω παχους φυσικα δεν ειναι "μαλακο", δεν ξερω τωρα αν αυτο ειναι καλο ή κακο, εγω παντως im fine with it.

Δεν εχω κανενα προβλημα σχετικα με την αποδοση του στο tracking, αν και δεν θα με χαρακτηριζα ως φανατικο gameρα. Παντως στο cs δεν με εχει αφησει ξεκρεμαστο ποτε :dirol: και ποτε μα ποτε δεν εχει "παιξει" ο κερσορας (mx518) παραξενα. Θα το προτεινα ως μια καλη φτηνη λυση για ολους.

To εχω δει και εγω αυτο..αλλα το θελω μαυρο και οχι με σχεδια..:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου έχει καρφωθεί τον τελευταίο καιρό να τσιμπήσω ένα νέο mousepad.

Είμαι 2 χρόνια περίπου με ένα sharkoon XL το οποίο είχα αγοράσει λίγο κάτω από 10 ευρώ αν θυμάμαι καλά και νομίζω ήταν τίμια αγορά.

Βασικά όταν έχει υγρασία το δωμάτιο δεν κυλάει καλά το mouse αλλά όταν είναι "ξηρό" μένω ευχαριστημένος ακόμα και μετά από 2 χρόνια χρήσης.

Προσπαθώ να διαβάσω λίγο γνώμες σχετικά με τα mousepad της κατηγορίας των ~15 ευρώ αλλά καθώς το θέμα είναι και αρκετά υποκειμενικό, χωρίς να το κουράσω πολύ πολύ απλά θα σας δώσω 2 επιλογές και με κατευθύνετε σε μία.

1)Steelseries qck+

2)Everglide titan (το monstermat fnatic edition έχει καμιά διαφορά; )

Να σημειωθεί οτι θα χρησιμοποιηθεί με το mx518 και κυρίως με ενδιαφέρει να μην τα φτύσει μέσα σε λίγους μήνες.

Τι να το κάνω να "παίζει" τέλεια για ένα μήνα και μετά να μην κάνει ούτε για τραπεζομάντιλο. (που απ' όσο διαβάζω αυτό είναι η περίπτωση με το QCK+)

Επίσης θα ήθελα να έχει λίγη τριβή άμα γίνεται για να είναι λίγο πιο "ακριβές" με sniper πχ. Αλλά όχι και πάρα πολύ γιατί ήδη θεωρώ ψιλοβαρύ το MX518.

Τέλος η αγορά θα γίνει από κανά ebay για να γλιτώσω λίγα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα πριν μερικες μερες το sphex...καλυτερη αισθηση απο το γραφειο...Και οσο για το παχος ενταξει ειναι σαν να μην υπαρχει το οποιο το θεωρω πολυ θετικο..Μενει να δουμε ποσο θα αντεξει.

Ενα αρνητικο το οποιο δεν ξερω αν ειναι επειδη ειναι καινουργιο και δεν εχει φαι τριβη...Αν κινεις σιγα σιγα βλεπεις οτι σε καποια σημεια το Mouse πανω στο mousepad σκαλωνει..Δεν το καταλαβαινεις στο χερι αλλα το βλεπεις στο δεικτη οτι κολαει σε καποια σημεια λογω του οτι ειναι σαν πολυ ψιλο γιαλοχαρτο πανω.

Link to comment
Share on other sites

εμενα nick προχωραει ομαλα.πολυ ωραια αισθηση παντως.ασε που τωρα σταματαει ο δεικτης εκει που θελω εγω ακριβωςς.freestyler δν εχω εμπειρια για να σου απαντησω στο πιο απο τα δυο ειναι καλο αλλα σου προτεινω σιγουρα αυτο που πηρα και εγω.το razer sphex

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.