Jump to content



Mousepad Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Για πες λεπτομερειες για το roccat sense μαν, παραγγειλα ενα απτο πλαισιο να το εχω φρεσκο φρεσκο για οταν μου ερθει και το mx510 απτο ebay, δεν νομιζω να μου βγει τοσο ανετο combo οσο το explorer 3.0 + puretrak talent αλλα ποτε δεν ξερεις, πλυντηριο σηκωνει ή πεσει καμια μουσταρδα πανω το πλενεις στο χερι ? :p

τελικά σου ήρθε? είσαι ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Μα φυσικα ..... και οχι :p

Το sense τεραστια μουφα για τα στανταρ μου παντως , οσες φορες το εβαλα πανω σημερα αλλες τοσες το εβγαλα, puretrak talent ftw λεμε, θυμιζει αρκετα το everglide destrukt ( οχι το everglide titan DKT ) για τους πιο παλιους
Link to comment
Share on other sites

Sry δεν είδα το post... τι να πω.. διαφορετικές ανάγκες.. αν πέσει στα χέρια μου κανένα puretrak θα έχω σφαιρική άποψη προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος με το sense...το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν πάω τα ψηλά mousepad πάνω από 2mm :TD:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,

Έχω εδώ και ~7 χρόνια+ ένα everglide Giganta, το οποίο για εμένα είναι μαμάτο και το συνέκρινα μόνο με icemat, και φυσικά είναι σαν καινούργιο, βγαίνουν ακόμα αυτά?

EDIT.

Απο ότι φένεται ναι

Link to comment
Share on other sites

Με τι ποντικι το χρησιμοποιεις το sphex???Τι να πω να μην του καθεται καλα το ποντικι πανω??Αλλαξα και πα******κια αλλα αυτα τα κοληαμτα τα εχει..Να μου εχει τυχει μπανανα sphex??:p

Λεω να δοκιμασω και κατι σε steelseries QcΚ ή ozena ground...

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα ..... και οχι :p

μαζι σου.. μεγαλη απατη.. ισα που το δοκιμασα και το εβγαλα..

καλο ειναι το sphex αλλα με το βαλε βγαλε χαλασε η κολα κ δεν κολλαει πια οποτε επεστρεψα στο παλιο καλο qck...

Link to comment
Share on other sites

Το Qck ειναι τραχυ στην πλευρα του ποντικιου??Η λειο τελειως??Το λεω γιατι με την υφη του sphex μαλλον κατι γινεται με το gigabyte και δεν συνδυαζονται καλα..Κανει μικροκοληματακια σε καποια σημεια της επιφανειας.

Link to comment
Share on other sites

Με τι ποντικι το χρησιμοποιεις το sphex???Τι να πω να μην του καθεται καλα το ποντικι πανω??Αλλαξα και πα******κια αλλα αυτα τα κοληαμτα τα εχει..Να μου εχει τυχει μπανανα sphex??:p

Λεω να δοκιμασω και κατι σε steelseries QcΚ ή ozena ground...

Logitech g9

Link to comment
Share on other sites

To περιεργο ειναι οτι το mousepad εχει πολυ καλη αισθηση..Πραγματικα πολυ καλη..Αλλα σε καποια σημεια κανει σκαλωματα σαν να ειναι πιο τραχυ σε καποια σημεια απο οτι πρεπει..Μικρα που στο χερι δεν τα καταλαβαινεις ιδιατερα αλλα στον δεικτη εκνευριστηκα αρκετα.. Θα δοκιμασω και ενα microsoft Ποντικι που εχω να δω τι παιζει..

Με το microsoft κανενα προβλημα οποτε μαλλον δεν του καθεται το ποντικι καλα πανω...

Link to comment
Share on other sites

To περιεργο ειναι οτι το mousepad εχει πολυ καλη αισθηση..Πραγματικα πολυ καλη..Αλλα σε καποια σημεια κανει σκαλωματα σαν να ειναι πιο τραχυ σε καποια σημεια απο οτι πρεπει..Μικρα που στο χερι δεν τα καταλαβαινεις ιδιατερα αλλα στον δεικτη εκνευριστηκα αρκετα.. Θα δοκιμασω και ενα microsoft Ποντικι που εχω να δω τι παιζει..

Με το microsoft κανενα προβλημα οποτε μαλλον δεν του καθεται το ποντικι καλα πανω...

Για να το παρατηρεις αυτο μετα απο τοσο λιγο καιρο χρησης σημαινει πως το pad ειναι ΜΕΓΙΣΤΗ μουφα, οποιοςδηποτε σοβαρος gamer οταν παρατηρει οτι δεν ειναι ολη η επιφανεια ομοιομορφη στην αισθηση την επομενη μερα την πεταει στα σκουπιδια, το εχω παρατηρησει σε πολλα πλαστικα αυτο.

Να ειναι το κεντρο αργο και να πηγαινει το ποντικι λες και ειναι τουβλο ενω στις ακρες που ειναι λιγοτερο φθαρμενες να πηγαινει το ποντικι smooth, με πιο κραχτο παραδειγμα το steelpad 4D το οποιο σε 2 μηνες χρησης εγινε η "rough" επιφανεια ισα και ομοια με την "smooth" εγραφε πανω " improved hardened surface " τρομαρα του :TD:

Το sense απλα ητανε σαν ενα λεπτο qpad ct, με οτι αυτο συνεπαγεται, εγω γουσταρω πολυ τα παχια γιατι ειναι λες και γλιστραει το χερι μου πανω σε μαξιλαρι, βεβαια πρεπει να εχει και η καρεκλα το καταληλλο υψος, σημειωτεον ολα τα cloth pad της puretrak εχουν 6.35mm παχος

Link to comment
Share on other sites

εγω γουσταρω πολυ τα παχια γιατι ειναι λες και γλιστραει το χερι μου πανω σε μαξιλαρι, βεβαια πρεπει να εχει και η καρεκλα το καταληλλο υψος, σημειωτεον ολα τα cloth pad της puretrak εχουν 6.35mm παχος

..... τελείως διαφορετικά κριτήρια 6.35mm??? ένα πάπλωμα άραγε πόσο ύψος να έχει :p, γενικά για μένα όσο πιο ψηλό τόσο πιο άβολο και δεν νομίζω ότι το πάχος έχει καμία σχέση με το πόσο ‘γλιστράει” ή αν κολλάει το ποντίκι.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω και κατι αλλο τελικα.Μαλλον το συγκεκριμενο ποντικι δεν συνεργαζεται σωστα με το sphex γιατι με ενα απλο ποντικι microsoft που δοκιαμσα λιγο ολα μια χαρα...

steelseries QcΚ ή ozena ground?

http://www.eworld.com.gr/front/details/631

http://www.eworld.com.gr/front/details/689

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω ενα gamerswear slickride εδω κ 3 χρονια κ και ειναι ακομη σαν καινουργιο..Το ειχα παρει γυρω στα 20 ευρω απο eshop και το συνιστω ανεπιφυλαχτα!!Βεβαια δν ξερω αν βγαινει ακομη..

Αυτο εχω

http://www.gamegear.be/product_info.php?cPath=47_59&products_id=545

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις γυρισα απο πλαισιο με το roccat KOVA.Eβαλα και το sphex να δω τι παιζει και αν θα ακνει τα ιδια κοληματακια με το Gigabyte..Μπορω να πω οτι το Mousepad απλα τα σπαει...Τελικα το Γιγαβυτε δεν καθεται σωστα πανω στο sphex.Μαλλον θελει διαφορετικο mousepad (Υφασματινο).Τωρα θα μου πειτε αλλαξες mouse επειδη δεν ηταν οκ με το mousepad??Ειχα δει το kova καιρο και απλα εγινε μια ωρα πιο γρηγορα η δοκιμη του..:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.