Jump to content



Mousepad Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

αυτο που λες οτι στην μεση χαλαει πιο γρηγορα απο οτι στης ακρες ισχυει οντος και ειναι σπαστικο στο mousepad αυτο το πραμα...

Τι σημανει αυτο το "G-TF"?

και δεν μπορω να καταλαβω...αυτο το G-TF ειναι προς το control ή προς το speed?

ειδικα τα πλαστικα mousepads χαλανε πιο εθκολα σε σχεση με τα υφασματινα

G-TF ειναι το μοντελο του mousepad και Ζοwie η κατασκευαστρια εταιρεια

απο αυτα που διαβασα στο νετ μαλλον προς το speed ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

για να πω την αληθεια εμενα μου αρεσει το pad να μην ειναι ουτε τελειως γιαλι δηλ. speed ουτε τελειως γιαλοχαρτο δηλ. control,μαρεσει να ειναι οπως το scarab που ειναι ναι μεν speed αλλα οχι τελειως...

Link to comment
Share on other sites

TF = TwoFaces

Το P-TF ειναι το ιδιο pad αλλα πιο μικρο

Τελειως γυαλι μου φανηκε το qck+ fnatic, το mouse πηγαινε παααααρα πολυ γρηγορα ( οπως σε ενα "φρεσκο" puretrak talent ) αλλα ταυτοχρονα δεν ενιωθες κατι απο κατω να σου δινει feedback, επισης κολλαγε λιγο το δερμα μου πραγμα απαραδεκτο για cloth :S

Ο κερσορας πανω στο g-tf αποκρινεται οπως σε ενα pad γυαλοχαρτο - control αλλα ταυτοχρονα ειναι αρκετα ανετο αφου δεν ειναι πλαστικο.

Link to comment
Share on other sites

GruntGR απο τα λεγομενα σου να καταλαβω οτι το G-TF τινει προς το control (δηλ. γιαλοχαρτο) σωστα?

δηλ. εαν το καναμε παραστατικα καπως ετσι...

Που θα εβαζες το σημαδακι * ? :p

Control __________*__________ Speed

Link to comment
Share on other sites

μηπως να το ξανασκεφτεις για το μεγαλο? γιατι οσο νανε το μεγεθος ειναι πολυτελεια...παντος ευχομαι να μην μετανιωσεις το "μεγεθος" της αγορας σου:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω πως το καλύτερο πάνω στα mousemats είναι το control. όχι υπερβολικό αλλά να ξέρεις που είναι τι και που.

εννοώ ότι, οι πιο πολλοί τα αγοράζουν για την ταχύτητα, αλλά με πολύ ταχύτητα χάνεις σε ακρίβεια. ταχύτητα έχεις άμα κουνήσεις το χέρι σου, δεν χρειάζεσαι βοήθεια. στην ακρίβεια όμως...ναι. τουλάχιστον αυτή είναι η γνώμη μου.

επίσης για μένα, το πρώτο πράγμα που κοίταγα πάνω στα mousemats είναι το μέγεθος και γιαυτό κατέληξα το goliathous a. είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. πράγμα που σου δίνει τεράστια ελευθερία.

Link to comment
Share on other sites

Απότι βλέπω όλοι χρησιμοποιείτε μεγάλα mousepad, δηλαδή κάνετε μεγάλες κινήσεις. Εγώ χρησιμοποιώ πολύ λίγο χώρο, οι κινήσεις είναι πολύ σύντομες, και ο καρπός μου πιάνεται και πονάει λες και είμαι κιθαρίστας σε thrash μπάντα! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χθες ξαφνικά χάλασε η κόλα που έχει το razer sphex για να κρατιέται στο γραφείο.Ξεκόλησε ολόκληρο λες και είχε ημερομηνία λήξης.Πήρα το razer goliathus speed omega και μου φένεται καλύτερο απο το sphex.Δεν γλιστράει το ποντίκι τόσο πολύ όπως πριν,αλλά "όσο πρέπει" για τα γούστα μου

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη ειναι το ιδιο λεπτο σε γενικες γραμμες με το Sphex;

Το χω λερωσει με ενα σωρο πραγματα (μπλανκο κτλπ).Θελει αλλαγμα... :p

Ούτε καν.Το goliathus είναι 4mm παχύ ενω το sphex μισο???κάτο απο χιλιοστό πάντως.Εμένα τουλάχιστον δεν με ενοχλεί ακόμα και αν είναι στην άρκη του mousepad το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

γρηγορη το Sphex μπορεις να το κολλησεις πανευκολα χωρις να κανεις καμια ζημια στην επιφανεια που θα το κολλησεις με μια απλη κολλα σαν αυτην εδω

Βαλε ισα ισα σε ολη την επιφανεια του pad και θα κανεις πολυ καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.