Jump to content



Mousepad Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Zowie G-TF speed.

ZOWIE GEAR - G-TF speed (XL)

Μεγαλη επιφανεια, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, cloth.

Το εχω εδω και καποιους μηνες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Eνδιαφερον. Θα κοιταξω για το P-TF γιατι το G μου πεφτει μεγαλο.

Απο Ελλαδα το αγορασες? Γιατι δεν το βρισκω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply
Eνδιαφερον. Θα κοιταξω για το P-TF γιατι το G μου πεφτει μεγαλο.

Απο Ελλαδα το αγορασες? Γιατι δεν το βρισκω

Ναι απο e-world.gr.

Απο οτι ειδα ομως δεν το εχει πλεον.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

^ προσοχη μονο με την βαση, στο ξυλο του γραφειου μου δεν καθεται επιπεδη με τιποτα, στα τζαμι του μπαλκονοπορτας γραπωνει σαν βεντουζα (:p)

Επισης ειναι αρκετα λεπτο και σχετικα σκληρο για clothpad, με οτι αυτο συνεπαγεται,

Link to comment
Share on other sites

^ προσοχη μονο με την βαση, στο ξυλο του γραφειου μου δεν καθεται επιπεδη με τιποτα, στα τζαμι του μπαλκονοπορτας γραπωνει σαν βεντουζα (:p)

Επισης ειναι αρκετα λεπτο και σχετικα σκληρο για clothpad, με οτι αυτο συνεπαγεται,

Eτσι κι αλλιως μαλλον απορριπτεται αφου Ελλαδα δεν υπαρχει πουθενα και απο εξω παει πολυ. Κριμα και ειχε καλα σχολια στα review.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα και ελλαδα να το βρω το zowie μαλλον θα παω στο goliathus για τον λογο που ανεφερε ο grunt. Με την λαστιχενια βαση που εχει ειναι τελειο στο grip σε γυαλι αλλα εχει πολλα προβληματα με ξυλινα γραφεια σαν το δικο μου, οπως διαβασα παντου. Εκαναν φαουλ σε αυτον τον τομεα...

Link to comment
Share on other sites

goliathus speed και qck+ team editions ( αυτα με την 4mm λαστιχενια βαση ) ειναι ουσιαστικα το ιδιο πραγμα, ιδια φαση ειναι και το cm storm RX speed, δυστηχως κανενα απο τα 3 δεν φτανει σε ποιοτητα και αισθηση τα talent και τα stealth της puretrak.

Παρομοια επιφανεια με το goliathus control εχουν τα corepad cerro - artisan hien - zowie TF - steelseries NP+ και ενα καινουργιο που ετοιμαζει η CM ( http://lanoc.org/images/news/CES2013/CoolerMaster/image_11.jpg )

Ολα αυτα τα τραχια clothpads δεν υπαρχουν Ελλαδα προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

και ενα καινουργιο που ετοιμαζει η CM ( http://lanoc.org/images/news/CES2013/CoolerMaster/image_11.jpg )

image_10.jpg

Το Control RX είναι ^^ και μοιάζει επικίνδυνα με το αδερφάκι του power rx hybrid

CM Storm » Products: Power-RX

Power-RX Mouse Pad - Cooler Master Europe Store

Link to comment
Share on other sites

goliathus speed και qck+ team editions ( αυτα με την 4mm λαστιχενια βαση ) ειναι ουσιαστικα το ιδιο πραγμα, ιδια φαση ειναι και το cm storm RX speed, δυστηχως κανενα απο τα 3 δεν φτανει σε ποιοτητα και αισθηση τα talent και τα stealth της puretrak.

Παρομοια επιφανεια με το goliathus control εχουν τα corepad cerro - artisan hien - zowie TF - steelseries NP+ και ενα καινουργιο που ετοιμαζει η CM ( http://lanoc.org/images/news/CES2013/CoolerMaster/image_11.jpg )

Ολα αυτα τα τραχια clothpads δεν υπαρχουν Ελλαδα προς το παρον.

Aρα για "γρηγορα" cloth εσυ προτεινεις ιδανικα τα puretrak stealth/talent η αλλιως goliathus speed, qck+, cm storm rx speed?

Tο zowie TF - artisan απ'οτι εχω διαβασει ειναι και αυτα "γρηγορα" cloth , με λεια επιφανεια. Δεν εχουν σχεση με goliathus control..

Link to comment
Share on other sites

γρηγορα και "μεταξενια" ναι.

Αν εχεις μαθει στο "rough" feel του control καλυτερα να περιμενεις λιγες βδομαδες μπας και ερθει το control RX στο e-shop, φαινεται πολλα υποσχομενο για οσους την βρισκουν με υφασματινους τριφτες :p αμα εχει παχος η βαση του τουλαχιστον 3mm τοτε παιζεται να βγαλω κι εγω το hien soft στην συνταξη :)

Link to comment
Share on other sites

γρηγορα και "μεταξενια" ναι.

Αν εχεις μαθει στο "rough" feel του control καλυτερα να περιμενεις λιγες βδομαδες μπας και ερθει το control RX στο e-shop, φαινεται πολλα υποσχομενο για οσους την βρισκουν με υφασματινους τριφτες :p αμα εχει παχος η βαση του τουλαχιστον 3mm τοτε παιζεται να βγαλω κι εγω το hien soft στην συνταξη :)

Εχω ηδη το goliathus control οποτε θα παω σε κατι πιο γρηγορο. Ουτε τα puretrak τα βρισκεις Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το Roccat Taito Kingsize (Roccat Taito Kingsize 3mm - Mouse Pads | Skroutz.gr)

Αξίζει ή καλύτερα να πάω σε κάποιο Razer ή Steelseries;

edit: Μόλις είδα το post του GruntGR: "το taito για κάποιον λόγο είναι πάναργο λες και περνάει το ποντίκι σου μέσα από λάσπη"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα,

φίλος έχει ένα g700 και ψάχνει για mousepad

έχει δοκιμάσει qck+ και δεν τον βόλεψε καθόλου

γενικά χρησιμοποιεί μέτριο προς υψηλά dpi (νομίζω τώρα είναι στα ~1600-2000dpi)

any ideas?

(πλαστικό/ύφασμα/αλουμίνιο(?) δεν υπάρχει θέμα , μας ενδιαφέρει η αντοχή στον χρόνο και το να μπορεί να βρεθεί σχετικά εύκολα σην ελληνική αγορά)

αα ξέχασα budget~30 euros max

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.