Jump to content



Recommended Posts

'Εχει κανείς πρόβλημα με ταχύτητες download; Έχω το 7600build x64 και οι ταχύτητες παίζουν απο 20 εώς 50kb/s σε όλα τα site! Btw έχω forthnet και συγχρονίζω στα 16k down/1k up.

H forthnet βασικά έχει πρόβλημα τις τελευταίες μέρες...:p

Δοκίμασε κάνα ftp ή κάνα speedtest..Το ότι συγχρονίζεις στα 16 δεν σημαίνει ότι κατεβάζεις με τόσα...

Για περισσότερα...http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3050151#post3050151

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ναι οκ, η forthnet είναι χάλια κτλ. αλλά μέχρι πριν 2 μέρες που ήμουνα σε xp δέν είχα τόσο τραγικό πρόβλημα και όχι σε όλα τα site και συγκεκριμένα απο την nvidia που κατεβάζεις κατευθείαν απο forthnet έπιανα full ταχύτητα χωρίς download managers, ενώ τώρα και απο εκεί με 20 κατεβάζω, οπότε κάτι άλλο παίζει.

Νά και ένα speedtest:

566071738.png

Έγινε επεξεργασία από BitE
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα με φρέσκια εγκατάσταση 7 64bit Pro. Άλλη φάση... :dance3:

Νούμερα από το raid αύριο... επίσης δεν παίζει η xonar dx και είδα πως η asus δεν δίνει ακόμα για τα rtm driver:wall:

Επίσης έβαλα τους catalyst 9.9 και το windows update επιμένει πως πρέπει να βάλω drivers για την ati μου! :fun:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα με φρέσκια εγκατάσταση 7 64bit Pro. Άλλη φάση... :dance3:

Νούμερα από το raid αύριο... επίσης δεν παίζει η xonar dx και είδα πως η asus δεν δίνει ακόμα για τα rtm driver:wall:

Επίσης έβαλα τους catalyst 9.9 και το windows update επιμένει πως πρέπει να βάλω drivers για την ati μου! :fun:

Βασικά οι drivers των windows updates αναγνωρίζουν την κάρτα σου με το ακριβές της όνομα/μοντέλο, πχ εμένα πρίν έγραφε 3800series και μετά 3850κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό λέει... απλά μου κάνει εντύπωση που δε βλέπει πως έχω βάλει 9,9! :victory:

Ας ελπίσουμε να κάνουν και κάτι με την xonar dx.. ακόμα κι ένα belkin usb g+ mimo που σε vista 64 έπαιζε με drivers από ralink (που έχουν το ίδιο chip), τώρα απλά το βρήκε κατευθείαν το windows update!

post-6176-1416074112,7567_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Έχω βάλει τα 7 στο laptop μου, και θέλω να κάνω κοινή χρήση φακέλου.

Έκανα όλα τα προβλεπόμενα όπως τα ήξερα μέχρι τώρα, αλλά όταν κάνω browse από άλλους υπολογιστές του δικτύου, εκτός από τον φάκελο που έκανα χειροκίνητα κοινόχρηστο, μου εμφανίζει τον Public καθώς και τους φακέλους του user μου.

Η επιλογή για μη χρήση του Public και των φακέλων του user μου είναι ενεργοποιημένη.

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι εχθες ειχα τον messenger 8.1 Εχθες μου ειπε οτι μια καινουρια εκδοση ειναι διαθεσιμη. Ειπα οτι δεν θελω αλλα μου εβγαλε το μηνυμα οτι αν δεν βαλω την επομενη εκδοση δεν θα μπορεσω να μπω στον messenger. Μεχρι εδω ολα καλα. Την κατεβαζω, την περναω και ολα μια χαρα........ Απο την στηγμη που την περασα σταματησε να μου δειχνει το εικονιδιο του messenger δεξια στο taskbar και μου το εχει αριστερα. Καπου, αλλα δεν μπορω να βρω που, νομιζω καποιος ειχε δοσει την λυση. Μπορειτε να βοηθησετε?

post-5986-1416074114,8505_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι εχθες ειχα τον messenger 8.1 Εχθες μου ειπε οτι μια καινουρια εκδοση ειναι διαθεσιμη. Ειπα οτι δεν θελω αλλα μου εβγαλε το μηνυμα οτι αν δεν βαλω την επομενη εκδοση δεν θα μπορεσω να μπω στον messenger. Μεχρι εδω ολα καλα. Την κατεβαζω, την περναω και ολα μια χαρα........ Απο την στηγμη που την περασα σταματησε να μου δειχνει το εικονιδιο του messenger δεξια στο taskbar και μου το εχει αριστερα. Καπου, αλλα δεν μπορω να βρω που, νομιζω καποιος ειχε δοσει την λυση. Μπορειτε να βοηθησετε?

Αυτό θα κάνεις.... :)

post-2485-1416074114,885_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@@ τελικά fits79 και Gregorypeg1000....απ΄ ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι στο αρχείο nvlddmkm.sys...τουλάχιστον σε εμένα...και απ΄ ότι διάβασα είναι πρόβλημα με drivers nvidia και όποιος θέλει πρέπει να γυρίσει στου παλιούς...υπομονή λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Έχω βάλει τα 7 στο laptop μου, και θέλω να κάνω κοινή χρήση φακέλου.

Έκανα όλα τα προβλεπόμενα όπως τα ήξερα μέχρι τώρα, αλλά όταν κάνω browse από άλλους υπολογιστές του δικτύου, εκτός από τον φάκελο που έκανα χειροκίνητα κοινόχρηστο, μου εμφανίζει τον Public καθώς και τους φακέλους του user μου.

Η επιλογή για μη χρήση του Public και των φακέλων του user μου είναι ενεργοποιημένη.

Τι κάνω λάθος;

Παιδιά κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς;

Καντα να μην εμφανιζονται απο το workgroup.

Eχει κανείς opengl support σε 7 x86 σε netbook (intel 945gse) ? Kατέβασα και απο ιντελ αλλα τπτ.

οι drivers που έχω είναι οι τελευταίοι 8.15.10.1825

Έγινε επεξεργασία από Eddie
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απο που κατεβάζετε νόμιμα την τελευταία trial έκδοση;(Νομίζω έχει κυκλοφορήσει και μετά την 7600)

Mόνο για την Enterprise έχω ακούσει που είναι trial για 90 ημέρες

Μπορεί να γίνει rearm 5 φορές, οπότε έχουμε 600 ημέρες:woot:

http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx?ITPID=sprblog

Έγινε επεξεργασία από iakinthos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.