Jump to content



Recommended Posts

παντως και στη δουλεια μου που βαλαμε kaspersky δικτυακο στα περισσοτερα pc μετα την εγκατασταση του client ο ΙΕ σταματαει να ανταποκρινεται και κολλαει στο φορτωμα της αρχικης σελιδας.Αυτο σε χp.Σε pc που εχω βαλει το avira για να δω τι γινεται ολα δουλευουν κανονικα.επισης οταν κλεινεις το kapersky πρεπει να τσεκαρεις οτι δεν δουλευουν και τα services του.Αυτα μηπως και χρησημευσουν σε καποιον.

Άρα κάτι με την RC της corporate έκδοσης παίζει η οποία έτσι κι αλλιώς κάνει expire τη μέρα που κυκλοφορούν επίσημα τα 7άρια. Μόλις βγει single user 2010 για 7άρια θα πάρει δρόμο η corporate.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο κατέληξα στο ότι υπεύθυνος για την μεγάλη καθυστέριση (~15 sec) στο άνοιγμα νέων tabs σε ΙΕ8 στα win7, ήταν η ένα add-on (SSV Helper) της SUN που κάποια στιγμή μπήκε (με την εγκατάσταση JRE). Μόλις το έκανα disable όλα ok.

(δεν το βρήκα μόνος μου - στο Google βρήκα τη λύση)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο κατέληξα στο ότι υπεύθυνος για την μεγάλη καθυστέριση (~15 sec) στο άνοιγμα νέων tabs σε ΙΕ8 στα win7, ήταν η ένα add-on (SSV Helper) της SUN που κάποια στιγμή μπήκε (με την εγκατάσταση JRE). Μόλις το έκανα disable όλα ok.

(δεν το βρήκα μόνος μου - στο Google βρήκα τη λύση)

Thanks!!!:daisy:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη, για το οποίο δεν είμαι σίγουρος.

Εκτός από τα TAB, αργούσε να δείξει και νέα σελίδα στο ίδιο TAB. Αυτό νομίζω διορθώθηκε με προχτεσινό update του Kaspersky (δεν παίρνω όρκο όμως). Θυμάμαι όμως που προς στιγμή στο ίδιο TAB έπαιζαν όλα ΟΚ και νόμισα ότι το update που είχα κάνει πριν τα διόρθωσε όλα. Μόλις όμως άνοιξα λινκ σε νέο ΤΑΒ, ξανά μανά τα ίδια. Μετά Googlαρα λίγο ακόμη και βρήκα το tip παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι οποτε πηγαινω στο program n features και βγαζω καποιες επιλογες οπως "games"

και μετα το configuring του restart μετα απο ΠΟΛΥ ωρα κανει reverting και δε βγαζει τπτ ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βαζω το my computer , network κλπ icons στο desktop? (οχι ως shortcut)

επισης γιατι δεν μπορω το quick lunch να το βαλω διπλα απο το start menu?

1.Δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας Personalize αριστερα επανω Change desktop icons.

2.Για να μεταφερθει αριστερα πρεπει να βγαλεις οσα εικονιδια εχει διπλα απο το start και μετα την τραβας με το αριστερο κλικ και παει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1.Δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας Personalize αριστερα επανω Change desktop icons.

2.Για να μεταφερθει αριστερα πρεπει να βγαλεις οσα εικονιδια εχει διπλα απο το start και μετα την τραβας με το αριστερο κλικ και παει.

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει βρει κανείς drivers για laptop και κάρτα γραφικών nvidia geforce 7300 go?

Και το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το κόλλημα των win7 64bit το έχει λύσει κανείς και αν ναι με ποιον τρόπο?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημοι μάλλον δεν υπάρχουν, ουσιαστικά οι τύποι στο παραπάνω site κάνουν τροποποιήσεις στο inf file ώστε να παίζει ο driver σε λειτουργικά που η πράσινη κλειδώνει. Πριν αρχίσει η NV να βγάζει drivers για laptop το παραπάνω site ήταν το μόνο που μπορούσες να κατεβάσεις καινούργιους οδηγούς αλλιώς έπρεπε να περιμένεις πότε θα ξυπνούσε ο εκάστοτε κατασκευαστής laptop για να βγάζει drivers. Πιο "επίσημοι" οδηγοί δεν υπάρχουν:no:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση σχετικα με τα windows7..Επειδη σκεφτομαι να τα βαλω αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα θεμα εχω μια απορια...Αν τελικα τα σεταρω πρεπει να βρω και drivers απο καρτα γραφικω -μητρικη κτλ. η τα windows7 βρισκουν και εγκαθιστουν μονα τους τους drivers απο οποια συσκευη και μαλιστα στη τελευταια εκδοση? Αλλοι μου λενε ετσι αλλοι αλλιως τεισχυει τελικα?

Επισης σε περιπτωση που πρεπει να βρω εγω τους Drivers υπαρχουν τα παντα η θα εχω προβληματα? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Δεν ξέρω εαν έχει ξανά ερωτηθεί , αλλά ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τα language packs στα win 7 ? έχω την αγγλική RTM έκδοση, και έχω τα language packs μαζί με το ελληνικό,

έχω δει κάποια "how to" όμως στην δική μου έκδοση στην καρτέλα Region and Language --> Keyboards and Languages υπάρχει μόνο το υπομενού "Keyboards and other input languages" και δεν εμφανίζετε πουθενά το "Display language" όπου υπάρχει η επιλογή για install/uninstall language packs που δίχνουν όλοι οι οδγοί για install των lps.

Eδώ έχω και ένα screenshot

win7xb.th.jpg

ευχαριστώ για όποια βοήθεια ;)

Edit: να προσθέσω ότι είναι τα win 7 Professional edition

Έγινε επεξεργασία από @phonekiller
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση σχετικα με τα windows7..Επειδη σκεφτομαι να τα βαλω αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα θεμα εχω μια απορια...Αν τελικα τα σεταρω πρεπει να βρω και drivers απο καρτα γραφικω -μητρικη κτλ. η τα windows7 βρισκουν και εγκαθιστουν μονα τους τους drivers απο οποια συσκευη και μαλιστα στη τελευταια εκδοση? Αλλοι μου λενε ετσι αλλοι αλλιως τεισχυει τελικα?

Επισης σε περιπτωση που πρεπει να βρω εγω τους Drivers υπαρχουν τα παντα η θα εχω προβληματα? Ευχαριστω!

Αν έχεις παλιό hardware τότε οι drivers των 7 το πιθανότερο να είναι νεότεροι.

Αν πάλι έχεις καινούργιο θα βρεις άνετα (και συνήθως των Vista παίζουν)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Δεν ξέρω εαν έχει ξανά ερωτηθεί , αλλά ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τα language packs στα win 7 ? έχω την αγγλική RTM έκδοση, και έχω τα language packs μαζί με το ελληνικό,

έχω δει κάποια "how to" όμως στην δική μου έκδοση στην καρτέλα Region and Language --> Keyboards and Languages υπάρχει μόνο το υπομενού "Keyboards and other input languages" και δεν εμφανίζετε πουθενά το "Display language" όπου υπάρχει η επιλογή για install/uninstall language packs που δίχνουν όλοι οι οδγοί για install των lps.

Eδώ έχω και ένα screenshot

win7xb.th.jpg

ευχαριστώ για όποια βοήθεια ;)

Edit: να προσθέσω ότι είναι τα win 7 Professional edition

Στα ultimate βάζεις το pack και παίζουν.

http://windowsteamblog.com/blogs/springboard/archive/2009/08/25/windows-7-language-packs-available.aspx

Μπορείς όμως και στα άλλα να κάνεις κάτι με λίγο προσπάθεια:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=320555

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάρτες ATi ΜΗΝ κάνετε το update που βγάζει στο Windows Update για τους οδηγούς σας.

Σε μένα βγαίνει παρόλο που έχω τους τελευταίους μέσα.

Διάβασα ότι είναι παλιότερη έκδοση που έχει ξεμείνει στο WU.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βαζω το my computer , network κλπ icons στο desktop? (οχι ως shortcut)

επισης γιατι δεν μπορω το quick lunch να το βαλω διπλα απο το start menu?

για πιο γρήγορα βάζεις τον κέρσορα εκεί που θες στο μενου, πχ my computer πατάς δεξί κλικ και επιλέγεις "show on desktop" ή "εμφάνιση στην επιφάνεια εργασίας".

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω βαλει εδω και λιγες μερες τα 7 και εχω παρατηρησει το εξης..Οταν χρησιμοποιο καποιο θεμα aero η αποκριση του υπολογιστη ειναι τραγικη με αυτη την τρισδιαστατη κινηση που κανουν τα παραθυρα στο ανοιξε-κλεισε ενω αμα χρησιμοποιησω θεμα Basic η αποκριση ειναι εξαιρετικα καλη αισθητα καλυτερη απο τα vista που ειχα...Συμβαινει σε ολους σας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.