Jump to content



Recommended Posts

WIN 7 64bit... ολα sata σε AHCI>> ICH10R (asus p5q deluxe)

εγινε καθαρη εγκατασταση + ορισμενoi drivers χωρις κανενα προβλημα

Μια ερώτηση φίλε. Τις θύρες usb σου τις βγάζει κανονικά όλες 2.0? Τις πίσω μου τις βγάζει 1.0

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση φίλε. Τις θύρες usb σου τις βγάζει κανονικά όλες 2.0? Τις πίσω μου τις βγάζει 1.0

υποθετω εχεις ιδια μητρικη...............

τα ειδε ολα σωστα - περασα μονο marvel + matrix + soundmax !

αν και χωρις αυτα παλι δουλευαν ολα - μονο ο ηχος θα ειχε μειωμενες δυνατοτητες

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες ..ποια είναι η εντολη (εκτός απο την winver) που τρέχουμε για να δουμε την εκδοση του λειτουργικου?

Α..και προσφατα βρήκα αυτο

How to find windows version, build number and revision number?

Click Start, type regedit and press Enter to open the Windows registry

Navigate to the registry key – HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

Link to comment
Share on other sites

υποθετω εχεις ιδια μητρικη...............

τα ειδε ολα σωστα - περασα μονο marvel + matrix + soundmax !

αν και χωρις αυτα παλι δουλευαν ολα - μονο ο ηχος θα ειχε μειωμενες δυνατοτητες

Σωστά υποθέτεις. Μήπως είναι πρόβλημα της μητρικής μου?

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες ..ποια είναι η εντολη (εκτός απο την winver) που τρέχουμε για να δουμε την εκδοση του λειτουργικου?

Α..και προσφατα βρήκα αυτο

How to find windows version, build number and revision number?

Click Start, type regedit and press Enter to open the Windows registry

Navigate to the registry key – HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

Σε έναν explorer εάν πας Help>About Windows δεν την βλέπεις πλήρης και εκεί; Ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα προβλημα ομως

οταν παω στα windows features ειτε να βγαλω ειτε να βαλω...

Ειτε μετα απο ρεσταρτ ειτε οχι στην αρχη δειχνει οτι φορτωνει αλλα στο τελος ΠΑΝΤΑ βγαζει μηνυμα και δεν μπορει να τα περασει.και μετα το restart αν χρειαστει μου πεταει μηνυμα reverting settings

καμμια ιδεα ;

bump!

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν explorer εάν πας Help>About Windows δεν την βλέπεις πλήρης και εκεί; Ή κάνω λάθος;

Είναι μια που τρέχεις σε command line σαν scpit...γμτ..την χρησιμοποιούσα παλιά και τωρα δεν την θυμάμαι καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καμια φορα οταν ξεκινανε τα windows για καποιο λογο, οτι παραθυρο και να ανοιξω δε μου το δειχνει στη taskbar. Χρειαζεται restart ο explorer.exe για να στρωσει. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω το εξής κουλό που μου συνέβη χθες. Πειραματίζομαι λοιπόν με τα 7 και τον SSD οπότε χθες τα πέρασα ξανά από την αρχή. Εκεί που όλα πήγαιναν καλά με την εγκατάσταση, μετά την ολοκλήρωση της και αμέσως πριν την οθόνη εισαγωγής ονόματος λογαριασμού, η οθόνη έσβηνε, σα να μην έπαιρνε σήμα.

Πρέπει να έκανα τη διαδικασία 4-5 φορές για να διαπιστώσω ότι τελικά απλά το σήμα της οθόνης έπρεπε να το πάρω από την δεύτερη DVI έξοδο της 4870 :suicide:

Δηλαδή, αφού είχα κάνει την εγκατάσταση μέχρι εκεί στην πρώτη έξοδο, έπειτα έπρεπε να συνδέσω το καλώδιο στην δεύτερη!

Να σημειώσω ότι ήδη έχω κάνει εγκατάσταση τα 7 χωρίς να χρειαστεί αυτό και σε έναν μηχανικό δίσκο, αλλά και στον ίδιο, γιαυτό και δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου εκεί (συν του ότι ήταν περασμένα μεσάνυχτα).

Κάποια εξήγηση;:blink:

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος γιατι συμβαινει αυτο με τη ραμ?δν κουναγα ουτε το ποντικι.και αυτο το κανει συνεχειαααααααα.μονο mtorrent και msn τρεχω.

Το mtorrent καθώς κατεβάζει, λογικά θα "bufferιάζει" στη RAM μέχρι κάποιο σημείο και μετά τα κάνει flush στο δίσκο. Εκέι είναι που βουτάει η γραμμη. Μετα ξάνα στην ανηφόρα, κ.ο.κ. Κάτι τέτοιο παίζει.

Link to comment
Share on other sites

οντως.μολις εκλειστα το utorrent σταματησε τα σκαμπανεβασματα.μπορω να το σταματησω αυτο?γτ αμα παιζω κανα ζορικο game και τραβαει ηδη το pc γενικα 4gb και κανει και τπτ τετοιο το utorrent λογικα θα φαει γερο lag το pc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.