Jump to content



Recommended Posts

Πως μπορώ να κάνω το windows media player classic home theater edition να μην εμφανίζει αυτό το μήνυμα κάθε φορά που ανοίγω ένα αρχείο video.

2r3fl7s.png

Έχω είδη εγκατεστημένα στα windows 7 64bit ultimate Greek τα directx 11 οπότε το να μου λέει να βάλω τα 10 είναι αν μη τι άλλο ανούσιο δεν νομίζετε?

Link to comment
Share on other sites

Έχω είδη εγκατεστημένα στα windows 7 64bit ultimate Greek τα directx 11 οπότε το να μου λέει να βάλω τα 10 είναι αν μη τι άλλο ανούσιο δεν νομίζετε?

Υποστηρίζει η κάρτα γραφικών σου direct x 11;

Mπορεί να υποστηρίζει μέχρι το direct x 9.

Δεν παίζει ρόλο που έχεις εγκαταστήσει το 11. Αυτό θα το δείς αν ανοίξεις τα χαρακτηριστικά της gpu (control panel). Ποιά gpu έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω είδη εγκατεστημένα στα windows 7 64bit ultimate Greek τα directx 11 οπότε το να μου λέει να βάλω τα 10 είναι αν μη τι άλλο ανούσιο δεν νομίζετε?

Δεν κατεβάζεις διαφορετική (9, 10 ή 11) ανάλογα με την κάρτα που έχεις.

Η έκδοση για το directx είναι μια.

Την κατεβάζεις, την εγκαθιστάς και ανάλογα με την κάρτα γραφικών που θα βρεί, προσφέρει την ανάλογη υποστήριξη.

Γι' αυτό και δε σου λέει να εγκαταστήσεις την έκδοση 10, αλλά οποιαδήποτε μεταγενέστερη της έκδοσης του Ιουνίου 2010.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Κατευθείαν στο ψητό: Σήμερα παρατήρησα πως όταν βάζω το pc σε sleep mode, ξεκινάει μόνο του μετά από 4'. Γάτες σκυλιά είναι απομακρυσμένα από πληκτρολόγιο και tower, οι μύγιες παχιές είναι τον Αύγουστο.

Υπάρχει λύση εκτός από format, restore από backup ή restore point;

win 7 64bit professional με όλα του τα updates κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι κλειστό, μιας και τους τελευταίους 18 μήνες δεν είχα αυτό το πρόβλημα, το ξαναέλεγξα.

Τελικά βρήκα πως στα power options->Sleep->Allow wake timers η επιλογή είχε γυρίσει σε enable από disable. Άλλαξα την επιλογή αυτή και δεν κάνει auto power on τώρα.

Δε ξέρω αν έχει σχέση, αλλά όταν έχω πολλά PDFs ανοιχτά με έκδοση adobe reader X 10.0.1 όλο και κάτι κουλό θα γίνει, όπως αυτό ή όπως η εμφάνιση 5 γλωσσών στη Language Bar.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος και ποιο σταθερός διαχειριστής video στο πρόγραμμα bsplayer που να υποστηρίζει και εξωτερικούς υπότιτλους.

xf0pyh.png

Εσείς ποιον θα διαλέγατε για τον ποιο σταθερό και αξιόπιστο και γιατί?

Link to comment
Share on other sites

O "προκαθορισμενος" απο οτι θυμαμαι δεν ειναι συμβατος με το aero των 7.

Εχω επιλεγμενο το τελευταιο, το EVR. Νομιζω απο οσα ειχα δοκιμασει, ειχε την καλυτερη ποιοτητα.

Οι υποτιτλοι ειναι ασχετοι με τον renderer που θα διαλεξεις, με ολους πρεπει να συνεργαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος και ποιο σταθερός διαχειριστής video στο πρόγραμμα bsplayer που να υποστηρίζει και εξωτερικούς υπότιτλους.

Εσείς ποιον θα διαλέγατε για τον ποιο σταθερό και αξιόπιστο και γιατί?

Ημουν κι εγώ φανατικός του BSPlayer αλλά εδώ κι ένα χρόνο εχω μόνο το πακέτο

Shark007.net - Windows 7 Codecs - WMP12 Codecs

δε θες τίποτε άλλο. ΄Θα τα παίζει όλα ο Media Player.

Link to comment
Share on other sites

O "προκαθορισμενος" απο οτι θυμαμαι δεν ειναι συμβατος με το aero των 7.

Εχω επιλεγμενο το τελευταιο, το EVR. Νομιζω απο οσα ειχα δοκιμασει, ειχε την καλυτερη ποιοτητα.

Οι υποτιτλοι ειναι ασχετοι με τον renderer που θα διαλεξεις, με ολους πρεπει να συνεργαζονται.

Αυτό είχα κι εγώ και κατά καιρούς μου παιζει τα αρχεια βίντεο είτε mkv είτε avi σαν να χάνει frames και για να φτιάξει πρέπει να το κλείσω να τρέξω το όποιο βίντεο με το windows media player classic και μετά πάλι με το bsplayer για να τα παίξει κανονικά και δεν ξέρω το λόγο που το κάνει αυτό.

Ημουν κι εγώ φανατικός του BSPlayer αλλά εδώ κι ένα χρόνο εχω μόνο το πακέτο

Shark007.net - Windows 7 Codecs - WMP12 Codecs

δε θες τίποτε άλλο. ΄Θα τα παίζει όλα ο Media Player.

Φίλε δεν θέλω να κατεβάσω ολόκληρο πακετο από codecs & prgs θέλω ένα και μόνο πρόγραμμα που να έχει ενσωματωμένους τους codecs και να παιζει τα πάντα.

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν θέλω να κατεβάσω ολόκληρο πακετο από codecs & prgs θέλω ένα και μόνο πρόγραμμα που να έχει ενσωματωμένους τους codecs και να παιζει τα πάντα.

Δεν αντιλέγω, αλλά εδώ κι ένα χρόνο που έβαλα 7άρια δεν ξαναασχολήθηκα με codecs ούτε καν για update και ο media player παίζει τα πάντα και με υπότιτλους. Εσύ απ'ότι βλέπω παιδεύεσαι... και απ'όσο θυμάμαι και ο BSPlayer κατεβάζει drivers.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα κι εγώ και κατά καιρούς μου παιζει τα αρχεια βίντεο είτε mkv είτε avi σαν να χάνει frames και για να φτιάξει πρέπει να το κλείσω να τρέξω το όποιο βίντεο με το windows media player classic και μετά πάλι με το bsplayer για να τα παίξει κανονικά και δεν ξέρω το λόγο που το κάνει αυτό.

Φίλε δεν θέλω να κατεβάσω ολόκληρο πακετο από codecs & prgs θέλω ένα και μόνο πρόγραμμα που να έχει ενσωματωμένους τους codecs και να παιζει τα πάντα.

Daum Pot Player!!!! και τελείωσες.

Δοκίμασέ τον και δεν θα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες που φιλάει το history όλων των αντιγράφων/μεταφορών τα win7 γιατί όταν μεταφέρω/αντιγράφω κάποια αρχεία στο δίσκο που έχω συνδεδεμένο στο wd tv live(Media player) μέσω internet όταν τσεκάρω το σύστημα με το πρόγραμμα tune up utilities 2011 κολλάει στο σημείο history και στα αρχεία που έχω μεταφέρει σε αυτόν το δίσκο αν έχω το wd tv live κλειστό όταν το ανοίξω προχωράει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για τον media player clsic home cinema ,ασχετα που τα win7 εχουν το directx11 εσυ πρεπει να εγκαταστησεις και αυτο που υπαρχει στο ιντερνετ.Το χρειαζονται και καποια παιχνιδια.

Επισης ενας τρομερος HD media player ειναι το splash pro της mirrilis

Splash PRO EX - The Next Generation Player

εχει δυνατοτητες που δεν εχουν αλλοι

Details boost (αυξανει τις λεπτομερειες στην εικονα),image boost (βελτιωνει τα χρωματα) , motion 2 engine (εξαφανιζονται τα "σπασιματα" οταν παιζει η ταινια ) κτλ και ολα αυτα απευθειας σε προφιλ που φτιαχνεις "on the fly" και φυσικα εχει ενσωματωμενους codecs

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω ένα laptop γιατί το πρόβλημα με το desktop μου έχει σπάσει τα νεύρα και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να ενώσω τα 2 partition που θα έχει το laptop σε ένα και μόνο.

Δηλαδή hiden boot partition + windows partition σε ένα και μοναδικό φανερό partition.

Αν ναι πως ακριβώς γίνετε η όλη διαδικασία και με ποιο πρόγραμμα.

Αν υπάρχει καποιο πρόγραμμα(Π.χ. acronis disc director) που κάνει την όλη διαδικασία όσο ποιο αυτοματοποιημένα γίνετε θα είναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω ένα laptop γιατί το πρόβλημα με το desktop μου έχει σπάσει τα νεύρα και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να ενώσω τα 2 partition που θα έχει το laptop σε ένα και μόνο.

Δηλαδή hiden boot partition + windows partition σε ένα και μοναδικό φανερό partition.

Αν ναι πως ακριβώς γίνετε η όλη διαδικασία και με ποιο πρόγραμμα.

Αν υπάρχει καποιο πρόγραμμα(Π.χ. acronis disc director) που κάνει την όλη διαδικασία όσο ποιο αυτοματοποιημένα γίνετε θα είναι ότι καλύτερο.

Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις με το laptop. Πάντως αν θέλεις ένα πρόγραμμα που να δημιουργεί, χωρίζει, ενώνει, σβήνει, αντιγράφει partitions:

Δοκίμασε το Easus Partition Master 8.0.1.

Κατέβασέ το από εδώ.

Έγινε επεξεργασία από popeye
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να ενώσω το boot partition με το win7 partition.

Το κάνει αυτό το easus partition master γιατί καποια άλλα προγράμματα του ειδους π.χ. acronis disc director δεν πρέπει να το κάνουν.

Και αν ναι πως ακριβώς το κάνει?

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.