Jump to content



Recommended Posts

Και σε εμένα μια χαρά πεζού οι υπότιτλοι παρόλο που έχω αγγλικά windows 7 64bit build 7760.16385 και τα έχω κάνει ελληνικά μέσω greek mui.

Φίλε petr00kos την κωδικοποίηση των υποτίτλων την έχεις προσέχει να είναι greek 123 ή windows 123 ανάλογα το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για τους υπότιτλους(Π.χ. directvobsub)

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

godslayer δεν παιζει ρολο αυτο.

Για τους υποτιτλους δεν μιλαμε ρε παιδια?

Ανοιξε το προγραμμα και απο auto βαλτα greek. Μπορεις να το κανεις μεσα απο το menu subtitles του media player classic.

Μολις βαλεις greek θα δουλεψουν...

Link to comment
Share on other sites

Με το δικό μου πρόβλημα έχει κανείς καμιά λυση να προτείνει?

Δοκίμασες να κάνεις αυτό που σου είπε ο jax την πρώτη φορά που ρώτησες? Στο Power Management από default είναι ορισμένο να κλείνουν οι δίσκοι μετά από κάποιο διάστημα που μένει idle το σύστημα. Μπορεί αυτό να προκαλεί το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

godslayer δεν παιζει ρολο αυτο.

Για τους υποτιτλους δεν μιλαμε ρε παιδια?

Ανοιξε το προγραμμα και απο auto βαλτα greek. Μπορεις να το κανεις μεσα απο το menu subtitles του media player classic.

Μολις βαλεις greek θα δουλεψουν...

μπα... τα εχω κοιταξει αυτα ρε

Link to comment
Share on other sites

μπα... τα εχω κοιταξει αυτα ρε

το προβλημα σου μαλλον οφειλεται στα settings των διαφορων codec που πιθανον να εχεις.

οταν παιζει το mpc κανε δεξι κλικ στην εικονα και δες στα filters με ποιο video decoder αναπαραγεται το video.

μετα αναλογα βρισκεις τις ρυθμισεις του και εκει μεσα κατι θα βρεις σχετικο με τους υποτιτλους.

εγω τα παιζω ολα(σχεδον) με το ffdshow που εχει και ρυθμισεις για υποτιτλους.

μην μπλεκεις πολλους codecs!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις αυτό που σου είπε ο jax την πρώτη φορά που ρώτησες? Στο Power Management από default είναι ορισμένο να κλείνουν οι δίσκοι μετά από κάποιο διάστημα που μένει idle το σύστημα. Μπορεί αυτό να προκαλεί το πρόβλημα

Φίλε αυτό το εχω κάνει από όταν εγκατέστησα τα win7 64bit

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο παιδιά.

Παρόλο που στην εγκατάσταση βρήκαν όλα α εξαρτήματα που είχα στο laptop toshiba satellite a200-10w εκτός της κάρτας γραφικών και του touchpad ακόμα ψάχνω να βρω οδηγούς για το touchpad καθότι για την κάρτα γραφικών βρήκα άνετα.

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι και αυτο ρυθμισμενο. μονο στα .mkv files το κανει, και μονο στο media player classic. vlc kmplayer κτλ παιζουνε οκ. δε μπορω να βρω τη λυση

Δοκίμασε να το μετατρέψεις σε Unicode

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.