Jump to content



Resident Evil 5


BILL5

Recommended Posts

εδω comparison pics

http://www.cynamite.de/_misc/galleries/detail.cfm?pk=2127&fk=107521&opv=gal&page=1&order=

edit:

date για pc version

30 Ιουνιου 2009.

μεχρι τοτε πηγαίνετε στο Πλαισιο,παρτε το 4 με 15€,φορτωστε τα mods και καλο καψιμο.

(or buy an xbox)

or buy a wiiiiiii :p Το REmake (gamecube) παντως παραμενει αξεπεραστο και ας εχουν περασει 7 χρονια, καπου ειχα διαβασει οτι το 5 θα ειναι το τελευταιο του νουμπο-ειδους του και μετα λογικα θα εχουμε επιστροφη στο κλασσικο gameplay :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

στο fixed με τα 23893289348290 αραπακια στην οθονη ποσο βγαζεις ? γιατι εγω πανω απο 46fps average δεν βλεπω να παω ποτε, θα μας κανουν να πεταξουμε τους dual core πριν την ωρα τους ναουμ :p

Link to comment
Share on other sites

fixed ε? ωραιος εγω με τον e6600 στα 3.3 εχω κολλησει στα 46fps, αρα το παιχνιδι αξιοποιει παραπανω απο 2 πυρηνες κανονικα :) :) Btw το antialiasing σου ενεργοποιειται στο συγκεκριμενο benchmark ? εμενα μονο στο variable, στο fixed οτι και να κανω βλεπω Jaggies. μαλλον θελανε να το κανουνε ακομα πιο πολυ cpu bound ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

9 Ωρες στο normal.

pfff.

Εν ολιγης.

Η καμερα χαλια.

Ο χειρισμος -με ποντικι πληκτρολογιο τουλαχιστον- αισχος.Αν βεβαια το καλοσκεφτουμε ΠΟΤΕ τα RE δεν ειχαν "καλο" meaning ευκολοχρηστο χειρισμο.

Ο ηχος καλοφτιαγμενος αλλα μονοτονος (δεν ειχε και ganados να φωναζουν MATANOOOO )

Tα γραφικα υπεροχα πραγματικα (Αν εξαιρεσεις ελαχιστα κακοφτιαγμενα textures )Ελαφρυ,οπτικα αψογο και καλογυαλισμενο.

Ιστορια οτιναναι.Απο το χωριο στην αφρικη στο πως σκοτωνεις λευκους κροκοδειλους , μετα σε ενα τεραστιο ναο αλα Tomb Raider και μετα σε πλοιο για να καταληξεις σε ενα ηφαίστειο !

Μετα το Code Veronica η σειρα εχασε την οποια συνοχη ειχε.

Το co-op με το bot κουραζει.Θα δοκιμασω και με φιλους αλλα δεν νομιζω να αλλαξουν πολλα.

Inventory απαραδεκτο!

Λειπει ο Merchant!-απιστευτος θεος ο τυπος.πραγματικα ο μονος σοβαρος λογος να παιξεις το RE4 -

Α.Επιτελους ποικιλια στους εχθρους-αν και οι ultra sized κακοι παντα δεν ειχαν λογο υπαρξης.Ειπαμε ιος αλλα απο που διαολο βρισκουν σε 5 δευτερολεπτα 6 τονους μαζα-.

Ποικιλια ναι IQ οχι.Μιλαμε για τρελους γκαζμαδες.

τα minigames/unlockables ευχαριστα αλλα δυσκολα καποιος μη Die hard θα ασχοληθει μαζι τους.

Αυτα.

-και περιμενω καρτερικα ενα remake απο zero ως Veronica για pc-

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα χθες το βράδυ οπότε δεν εχω τόσο σφαιρική άποψη οσο ο Neph, αλλά θα συμφωνήσω μαζί του για την κάμερα. Δε νομίζω ότι συνηθίζεται αυτό το πράγμα. Νομίζεις ότι ο χαρακτήρας δεν περπατάει αλλά είναι μόνιμα σε κάποιο sneak walk mode. Χαλάει ολη την αίσθηση.

Τα γραφικά του τα βρήκα εκπληκτικά. Ήθελα να τραβήξω την 22άρα μου από τις άκρες και να τη ξεχειλώσω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.