Jump to content



Samsung MLC/SLC thread


Recommended Posts

Εγινε update το παραπάνω post με το συστημα & ΟS.

Και το video se HD @ u-tube :

Αλλά αυτό που πραγματικά αξίζει στους γρήγορους SSDs ή στα raid με SSDs είναι αυτό :

To ότι με VMWare Workstation 6.5 μπορώ να ξεκινήσω ένα λειτουργικό στον ίδιο χρόνο που χρειάζομαι για να σηκώσω την κούπα και να πιω 2-3 γουλιές καφέ είναι ΟΛΑ (κυριολεκτικά) τα λεφτά. Από αυτό και μόνο μέσα σε 2 μήνες θα έχω κάνει απόσβεση. Το ίδιο και με το VS2005/2008 που buildαρουν (rebuild all) αστραπιαία. Έγινε επεξεργασία από ChSin7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρα καλά τα έβαλα δεδομένου ότι έχω 4 απο δαύτους...:crazy_pilot:

Αυριο που θα έχω πάλι broadband (mobile inet ftw at the moment) θα κατεβάσω και το υπόλοιπο σκυλολοι (ATTO, HDTune κτλ) για να έχω μια συνολική εικόνα(το αύριο είναι μια έννοια σχετική μιας και το format που είχα προαναγγέίλει για το Σάββατο έγινε σήμερα το βράδυ). Και όταν έρθουν και η zalmaνίτσα για τον percoula θα τους ρίξω και εκεί πάνω να δω τι ψάρια θα πιάσουν απλά απο περιέργεια.

Που σημαίνει ότι με κόβω να κάνω activation τα vista κάπου τον Ιούλιο με τα format που θα κάνω.

Edit:

Sorry ξέχασα τους τρόπους μου. Θενξ ρε παλικάρια για τις συμβουλές

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Εγινε update το παραπάνω post με το συστημα & ΟS.

Και το video se HD @ u-tube :

Αλλά αυτό που πραγματικά αξίζει στους γρήγορους SSDs ή στα raid με SSDs είναι αυτό :

To ότι με VMWare Workstation 6.5 μπορώ να ξεκινήσω ένα λειτουργικό στον ίδιο χρόνο που χρειάζομαι για να σηκώσω την κούπα και να πιω 2-3 γουλιές καφέ είναι ΟΛΑ (κυριολεκτικά) τα λεφτά. Από αυτό και μόνο μέσα σε 2 μήνες θα έχω κάνει απόσβεση. Το ίδιο και με το VS2005/2008 που buildαρουν (rebuild all) αστραπιαία.

Μπράβο ρε συντρόφισσα :hehe: καλή δουλειά :daisy:

Link to comment
Share on other sites

23 Σελίδες για SAMSUNG SSD,,,,

Eαν είναι δυνατόν.... :worship:

Ναι, ναι, ούτε Βελοτσιράφτες να ήτανε :hehe:

Δες κανα βίντεο τώρα να δεις πως ανοίγουν 30 εφαρμογές σε 9.5 δευτερόλεπτα για να μαθαίνεις :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μετα απο 1.5 μηνα χρηση περιπου επεσε το average read @ 120 mb/s apo 180 mb/s

Όχι, στα 120 "έπεσε" μόλις έφτιαξες partition, δες και τα πρώτα νούμερα της ChSin7: όσο είναι raw ο δίσκος λέει 160+, μόλις μπει το partition "πέφτει" στα 120.

Τα εισαγωγικά τα βάζω γιατί τα specs αυτών των SSDs λένε 100Mb/sec, οπότε ο,τιδήποτε παραπάνω είναι δωράκι ;)

Link to comment
Share on other sites

για χρηση σε λαπτοπ αξιζει ο samsung 64 mlc τον εχει χρησιμοποιησει κανενας η παιζει καλα μονο σε raid 0 σε desktop?

ποιος ειναι καταλληλος για λαπτοπ σε λογικη τιμη στα 60Gb?

Έγινε επεξεργασία από vagchrist
Link to comment
Share on other sites

για χρηση σε λαπτοπ αξιζει ο samsung 64 mlc τον εχει χρησιμοποιησει κανενας η παιζει καλα μονο σε raid 0 σε desktop?

ποιος ειναι καταλληλος για λαπτοπ σε λογικη τιμη στα 60Gb?

Στα 64GB κοιτάς Vertex. Στα 128 κοιτάς Samsung. Και αν θέλεις τις απόλυτες ταχύτητες Intel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.