Jump to content



Η 8800gt τα τιναξε! και τωρα? εγγυηση?


redbighunter

Recommended Posts

Η 8800gt του αδερφου μου τα τιναξε και τωρα πρεπει να την αλλαξω γιατι θα με φαει χωρις pc! η καρτα ηταν αγορασμενη στις 26/11/2007 στην τιμη των 250€! το θεμα ειναι θα την παω στο πλαισιο να την κοιταξουν, αλλα εχει ακομη εγγυηση? 3 χρονια ειναι? αν μου την αλλαξουν ποια να παρω? μην μου δωσουν καμια χαμηλοτερων δυνατοτητων! με το θεμα του πιστωτικου τι γινεται? θα μου πιστωσουν τα 250€ ή την τελευταια χαμηλοτερη τιμη που ειχαν την 8800gt?

edit: τωρα ειδα οτι την εχουν στο site τους 100€!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

1) Πρέπει να έχει εγγύηση αν δεν κάνω λάθος.:devil:

2) Πάρε nvidia gtx260 ή ati 4870.

2) Σύμφωνα με τον νόμο,πρέπει να σου κόψουν πιστωτικό στην τιμή που αγοράστηκε,250ε δηλαδή.

3) Με γειά του! :T:

Link to comment
Share on other sites

1) Πρέπει να έχει εγγύηση αν δεν κάνω λάθος.:devil:

2) Πάρε nvidia gtx260 ή ati 4870.

2) Σύμφωνα με τον νόμο,πρέπει να σου κόψουν πιστωτικό στην τιμή που αγοράστηκε,250ε δηλαδή.

3) Με γειά του! :T:

ο αδερφος μου δεν παιζει τρελα παιχνιδια! επομενως μια 8800gt ή παρομοιων δυνατοτητων του ειναι υπεραρκετη! προτιμω να μου κοψουν πιστωτικο! αν μου δωσουν αλλη μπορω να επιμεινω ντε κ καλα να μου κοψουν πιστωτικο? ειναι σιγουρο οτι πρεπει να μου κοψουν πιστωτικο στην τιμη που την ειχα αγορασει?

Link to comment
Share on other sites

προτιμω να μου κοψουν πιστωτικο! αν μου δωσουν αλλη μπορω να επιμεινω ντε κ καλα να μου κοψουν πιστωτικο? ειναι σιγουρο οτι πρεπει να μου κοψουν πιστωτικο στην τιμη που την ειχα αγορασει?

Ολα αυτα οπως ειπε και ο dellman απο πανω, ισχυουν στη περιπτωση που δεν υπαρχει 8800 σε stock.Απαξ και υπαρχει η καρτουλα σου ακομα δεν καταλαβαινω που υπαρχει το προβλημα.Πας την παλια 8800,σου δινουν μια νεα και ολα ομορφα.

Link to comment
Share on other sites

πολύ δύσκολο να πάρεις 250 πιστωτικό!

φίλος πήγε χθες στο Πλαίσιο μία EVGA GTX 260 που είχε πρόβλημα. την είχε αγοράσει τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν στα 280 ευρώ. Η απάντηση που πήρε ήταν ή πιστωτικό στην τωρινή της τιμή (185 ευρώ) ή από βδομάδα μια ίδια. Και φυσικά προτίμησε το 2ο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα έλεγα είτε παίζει είτε όχι,από την στιγμή που μπορεί να πάρει κάτι καλύτερο,να το πάρει!:p

Πάντως από την αρχή μπορείς να απαιτήσεις πιστωτικό,δεν τους παίρνει να μην δώσουν γιατί θα πεις έχεις άσχημη εμπειρία με αυτό το προϊόν και τέτοια.

Και... Ότι και να λέμε,το νόμιμο είναι να σου κόψουν πιστωτικό στην τιμή που αγοράστηκε.:hm:

Link to comment
Share on other sites

είχα ένα LINKSYS ROUTER το είχα αγοράσει 120,130 ? δεν θυμάμαι ακριβός πριν από την λήξη με χάλασε το είχα αγοράσει με ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ από το εσηοπ και μετά από τον έλεγχο κόπηκε πιστωτικό τιμολόγιο επιστροφής στο ίδιο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

η αντικατασταση γινεται με το ιδιο προιον αν κυκλοφορει ακομα.Πιστωτικο κοβεται παντα με την σημερινη τιμη του προιντος

Λάθος, και το έχουν επισημάνει κι άλλα άτομα εδώ!

Ο νόμος ορίζει ρητώς "πιστωτικό στην τιμή ΑΓΟΡΑΣ". Αν δεν ξέρετε τους νόμους καλό θα είναι να ΜΗΝ δίνετε συμβουλές σε άλλους γιατί μπορεί να τους "κάψετε".

Link: http://www.kepka.org/Grk/Lgs/Legislation/N3043-2002.pdf

attachment.php?attachmentid=34526&stc=1&d=1237800691

post-9787-1416073916,8166_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

οπως ακριβως τα λεει ο candyman! δυστυχως για σενα υπαρχει σε στοκ ακομα οποτε θα παρεις την καινουργια...

:offtopic2: υπαρχουν πολλοι που "καινε" καρτες για το πιστωτικο:worship: αυτοι κατι ξερουν...

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4 μέρες έκανα RMA το Aerocool FP01 στο Πλαίσιο. Ζήτησα εξ' αρχής πιστωτικό αν διαπιστωθεί βλάβη (και όχι αντικατάσταση με ίδιο ή άλλο panel), κι έτσι κι έγινε παρόλο που είχανε στοκ όπως μπορείτε να δείτε και στο link.

Just fyi...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως 2 φορες που εχω βγαλει πιστωτικο απο χαλασμενη καρτα στο πλαισιο, μου το βγαλανε στην τωρινη αξια του προιοντος, πχ μια 4850 που την πηρα 165 τον ιουλιο μου την κρατησανε και μου δωσανε πιστωτικο αξιας 130 ευρω

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως 2 φορες που εχω βγαλει πιστωτικο απο χαλασμενη καρτα στο πλαισιο, μου το βγαλανε στην τωρινη αξια του προιοντος, πχ μια 4850 που την πηρα 165 τον ιουλιο μου την κρατησανε και μου δωσανε πιστωτικο αξιας 130 ευρω

Πολύ κακώς το δέχτηκες φίλε μου (είναι γνωστές τακτικές του Πλαισίου αυτές). Εγώ σου έδειξα τι λέει ο νόμος, τα συμπεράσματα δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.