Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply
snik η δεύτερη η "ασύμετρη" μου αρέσει παααααρα πολύ!

ένα κλικ την άσφαλτο θα σκούραινα να έρθει να γίνει πίστα :)

Αν και λιγο καθυστερημενα σε ευχαριστω darksaga, θα το δοκιμασω να δω πως θα βγει. Παντως δεν ειχα καθολου στο μυαλο μου την ωρα που την τραβαγα οτι θα φαινοταν σαν πιστα μιας και ηταν ενα συνηθισμενο γεφυρακι σε ενα χωριο.

Link to comment
Share on other sites

Μού αρέσει πολύ...καί η βάρκα μού αρέσει,αλλάαααααά σέ τέτοιες λύψεις τοπία καί έτσι.. προτιμώ λίγο πιό ανοιχτό κάδρο.

Edit γιά τήν Βάρκα..

Βρέ haya ολόκληρο κόπο έκανες..αυτό τό αυτοκίνητο εκεί πίσω ενοχλεί πολύ,χαλάει τήν φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

για την βάρκα έχεις δίκιο και ήταν λάθος που δεν το πρόσεξα. για την τελευταία δυστυχώς το κάδρο ήταν αδύνατο να ανοίξει παραπάνω. ήμουνα στα 18 χιλιοστά και αν έκανα μισό βήμα πίσω θα έπεφτα μέσα στην λίμνη που υπήρχε πίσω μου :p

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάποιος να περιγράψει αναλυτικά τι διαδικασία, γιατί και εγώ προσπάθησα, αλλά δεν κατάφερα και πολλά. Με photomatix αυτά, και διαφορετικά κάδρα. Φταίει που γίνεται με jpg?

Link to comment
Share on other sites

jpavly δεν νομιζω να εκανες τιποτα λαθος, στην 1η φωτογραφια απο οτι βλεπω δεν εχει πολες τονικες και χρωματικες διαφορες οποτε το hdr δεν μπορει να κανει κατι. Ασε που απο οτι εχω δει το hdr δεν ταιριαζει τοσο σε γκρι και πρασινα θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάποιος να περιγράψει αναλυτικά τι διαδικασία, γιατί και εγώ προσπάθησα, αλλά δεν κατάφερα και πολλά. Με photomatix αυτά, και διαφορετικά κάδρα. Φταίει που γίνεται με jpg?

Δες εδώ, πάρε μία ιδέα και μετά πειραματίσου κι εσύ. http://digital-photography-school.com/how-to-create-an-hdr-image

snik, thanks για το σχόλιο. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν κάνουν όλες οι λήψεις για HDR. Τη "Λουλού" από πάνω, την πήρα και σε άλλες λήψεις, αυτή βγήκε πολύ πιο ενδιαφέρουσα:

http://img.photobucket.com/albums/v300/jpavly/HDR/DSC_0029_hdr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.