Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply
κοίτα γνώμη μου είναι ότι έχει κάτι,αλλά θέλει πολύ ακόμα,ειδικά ό ουρανός.εάν θές πές 2 λόγια γιά τό PP...

από το nef αρχείο έφτιαξα 5 jpeg εικόνες με exposures -0,5, 0, +1, +2, +4 τις ένωσα με το photomatix. Μόλις την έφτιαξα, διόρθωσα τον ορίζοντα στο photoshop και έπαιξα με το clone stamp για να καθαρίσω τον ουρανό και κάποια, διότι ο φακός ήταν βρώμικος.

Ο ουρανός τι έχει;

Link to comment
Share on other sites

κερασια ευβοιας...ειχα ανεβασει και παλιοτερα φωτογραφιες..

δες θεμα "εικονες και φυση" εχω τη πηγη του νερου εκει :p

οπως και στις αρχικες σελιδες εχω τις παλιοτερες φωτογραφιες..

Link to comment
Share on other sites

(Ελπιζω να τα θυμαμαι καπως)

παιξε λίγο παραπανω με τα "regions" σαν επιλογη (δεν ξερω και με ποιο prog εισαι).

Οι σκιάσεις πάνω στα κτίρια ,νομίζω δεν έκατσαν καλά

(ασήμαντη λεπτομέρεια επίσης)

(και η αρχικη φωτο ειναι ελαφρως υπερφωτισμενη..οχι οτι τρεχει και τιποτα)

Link to comment
Share on other sites

(Ελπιζω να τα θυμαμαι καπως)

παιξε λίγο παραπανω με τα "regions" σαν επιλογη (δεν ξερω και με ποιο prog εισαι).

Οι σκιάσεις πάνω στα κτίρια ,νομίζω δεν έκατσαν καλά

(ασήμαντη λεπτομέρεια επίσης)

(και η αρχικη φωτο ειναι ελαφρως υπερφωτισμενη..οχι οτι τρεχει και τιποτα)

Θα το κοιταξω,παντως δυσκολευτικα εστω και για αυτο το αποτελεσμα,ηταν σχεδον νυχτα και η σκεψη ηταν ενα ψευδοhdr με αρκετα εντονη επεξεργασια σε στυλ καρτουν και ετσι,αλλα δυσκολα πηρα οτι πηρα μιλαμε τα χρωματα γενικως επιηκως απαραδεκτα..μου μπαινουν σκεψεις τελευταια!(δηλ.ψηνωμαι σημενει αυτο:rofl:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.