Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply

Θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς ιδιαίτερα, ο ουρανός είναι τόσο καμένος από το HDR που δεν μπορώ να βλέπω τη φωτό πάνω από 5". Όλα τα άλλα είναι ωραία, αλλά ο ουρανός πήρε φωτιά :p

Link to comment
Share on other sites

^^what he said

μπορει να μου αρεσει το HDR, αλλα στην εικονα αυτη ειναι απλά υπερβολικότατο. Καμμένος ουρανός, τραγικά ψηλά το saturation σε κάποια χρώματα, έχασε παντελώς το ρεαλισμό της σαν εικόνα :(

Link to comment
Share on other sites

Οι τεχνικές HDR ήρθαν για να καλύψουν την αδυναμία των αισθητήρων των ψηφιακών φωτογραφικών μηχανών να καλύψουν μεγάλο εύρος φωτεινότητας. Άλλο αν πολύς κόσμος παίρνει μια φωτογραφία, και φτιάχνει ένα φωτορεαλιστικό καρτούν

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω οτι το "overuse" πρεπει να ειναι σε αντιπαραθεση με το τελικο αποτελεσμα.

Πχ η φωτο αυτη ξεφευγει απο το τι ειδε ο φωτογραφος και το τι ειδε η μηχανη του αλλα το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο και εξισου ομορφο.

Μια πιο ρεαλιστικη αποδοση δεν θα τραβουσε το ματι το ιδιο ευκολα ...πιστευω.

(Αυτα οσο αφορα τη φωτο του gznp ..oxi του performer : p )

Link to comment
Share on other sites

1.είναι σίγουρο οτι είναι HDR η συγκεκριμένη?

2.γιατί να μην κρίνεις το αποτέλεσμα μόνο του?

εμένα π.χ. μου αρέσει πολύ (#111)

και δεν θα ήθελα να ψαχτώ αν έχει ή όχι επεξεργαστεί ή τι έβλεπε εκείνη τη στιγμή

α)η μηχανή

β)ο ο φωτογράφος

Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος λέει ότι έχει - σε ένα "hdr" search στο deviantart την πέτυχα :cool:

Κι εμένα πάντως μ αρέσει πολύ και πραγματικά, δε με νοιάζει το πως την έφτιαξε - δε θα τον κρίνω άσχημα δλδ, αν έχει κάνει 10 ώρες επεξεργασία για να του βγει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

το αποτελεσμα κρινουμε παντα..δυσκολα μπορει να κανει κανεις την υπερβαση και να κρινει τη φωτογραφια στο "κλικ".

Μετα απο καμποσες φωτογραφιες καταλαβαινεις τι μπορει να πιασει ο φακος και τι οχι.

Υπαρχουν και μερικες εξαιρεσεις βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

OMG όχι! Έχεις ιδέα πόσο καλή φωτογραφία θα μπορούσες να είχες βγάλει?

Ειναι τραβηγμενη εδω και κατι μηνες να σου στείλω τηναρχικη το βραδι να την περιποιηθεις;

Link to comment
Share on other sites

:OT:

Όλες οι φωτό που έχει βγάλει ο sakis μέσα σε πόλη, δεν θυμίζουν πολύ τις πόλεις της Ελλάδας...?

Μου ρχεται να τα βροντήξω όλα και να γυρίσω πάλι Γερμανία... :inlove:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.