Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

συμφωνω σε ολα που λες , απλως δεν συμφωνω οτι η κυρια που βγαινει εξω στον δρομο να κανει ποδηλατο , νομιζει πως ποδηλατει σε εναν κοσμο ολο δικο της.

Το οτι νομικα μπορει να εχει προτεραιοτητα , δεν θα πρεπε να την καθυσηχαζει αυτο γιατι οφειλει να ξερει πως ολοι δε κινουνται βασει νομου αλλα παντα θα υπαρχει και ενας ηλιθιος η 20 ηλιθιοι.

Και ενας λογος παραπανω , εφοσων προκειται για την ζωη της.

Αν και απο οτι βλεπω το φορτηγο μπορει να ειχε αυξημενη ταχυτητα αλλα του εμφανιστηκε ενα ποδηλατο απο το πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Ο ποδηλάτης κινήθηκε πάνω σε διάβαση πεζών. Δεν ξέρω νομικά κατά πόσο εξισώνεται ο ποδηλάτης με τον πεζό αλλά αν περπατούσε θα είχε προτεραιότητα έναντι των οχημάτων. Δείτε και τις (χοντρές) λευκές λωρίδες που ονομάζονται και γραμμές διακοπής πορείας και οριοθετούν το σημείο που πρέπει να σταματήσει η κίνηση των οχημάτων για να περάσουν οι πεζοί.

Ο ποδηλάτης εξισώνεται με τον πεζό και μπορεί να κινείται όπου και ο πεζός εκτός αν η διάβαση/πεζοδρόμιο έχει κίνηση και παρεμποδίζει πεζούς, τότε μόνο υποχρεούται να κατέβει απ το ποδήλατο.

Αν δεν κάνω λάθος, Αρθρο 40 παράγραφος 3.

Link to comment
Share on other sites

περιμενα πως και πως να βρεξει.....να παω να παιξω στις λασπες και στις πετρες του φιλοπαππου...

τελικα εχω καταλαβει οτι οταν λεμε ποδηλατο βουνου , εννοουμε βουνο με ολα τα φυσικα φαινομενα.

αερας , βροχη , χιονι , χαλαζι..

αυτα μαρεσουν.-

btw γυρισα απο μπαφι μολις και χιονιζεεεεεεεεεεεεεεε!

Link to comment
Share on other sites

XM-L T6 Led.

Δείτε τι έχουν βγάλει οι Κινέζοι, αλλά η τιμή τσούζει...

cree xml t6 led mountain bike light 1600 lumens products, buy cree xml t6 led mountain bike light 1600 lumens products from alibaba.com

Εδώ ένα project με 6(!!!) τέτοια.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6Mc0YZmYDcY&feature=iv&annotation_id=annotation_444684]6-LED Cree XM-L Bike Lights test - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

XM-L T6 Led.

Δείτε τι έχουν βγάλει οι Κινέζοι, αλλά η τιμή τσούζει...

cree xml t6 led mountain bike light 1600 lumens products, buy cree xml t6 led mountain bike light 1600 lumens products from alibaba.com

Εδώ ένα project με 6(!!!) τέτοια.

Έχω ένα τέτοιο σπίτι (led) σε φακό. Και μόνο του είναι όντως πολύ δυνατό.

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Η Shimano έχει ασύρματες ταχύτητες. Είναι και "λίγο" πιο καλαίσθητες :p

Shimano Dura Ace Di2 - Electronic Road Bike Shifting Review | Bike198

Αν είχα λεφτά μόνο για το ένα από τα δύο θα προτιμούσα τις ταχύτητες. Αν δεν δουλέψουν, δεν θα αλλάξει η ταχύτητα. Αν δεν δουλέψουν τα φρένα.... :p

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα λεφτά μόνο για το ένα από τα δύο θα προτιμούσα τις ταχύτητες. Αν δεν δουλέψουν, δεν θα αλλάξει η ταχύτητα. Αν δεν δουλέψουν τα φρένα.... :p

το νου σου να πέσεις σε τίποτα σκουπίδια (όπως εγώ) εγγυημένα δεν θα πάθεις το παραμικρό :hehe:

ρε τι κρύο είναι αυτό;ούτε στο βουνό προχτές δεν ήταν έτσι freezing-my-butt-off.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο, γιατι τοσο φθηνο? Ειναι φθηνιαρικο μοντελο ή ειναι μαιμου?

Ψαχνω κατι μικρο, θελω να ειναι οπωσδηποτε υπερ-φορητο, δηλαδη να εχω τη βαση μονιμα πανω και αυτο να το βγαζω-βαζω με ενα "κλικ". Εχετε να προτεινεται κατι μεχρι 20€?

Θα ειναι για χρηση μεσα σε πολη, μικρες ταχυτητες, απλα σε δρομους με μηδεν φως (και ως μυωπας) υπαρχει ενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Να προσέχετε όταν αγοράζετε LED στα watts που γράφουν μερικές φορές οι διάφοροι, γιατί τα watts αναφέρονται στην κατανάλωση ενέργειας του φακού και όχι στην φωτεινότητα του, γιατί όλα τα LED δεν έχουν την ίδια απόδοση, που σημαίνει ότι ένα LED με 3 watts κάλιστα μπορεί να παράγει μεγαλύτερη φωτεινότητα και να κρατάει και περισσότερο από ένα με 5 watts, αν αυτό με τα 3 watts είναι πιο αποδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

ρε τι κρύο είναι αυτό;ούτε στο βουνό προχτές δεν ήταν έτσι freezing-my-butt-off.gif

ξεκιναω για παρνηθα τωραααα....οεοεοε

αλλα 28η , θα ειμαι στο βουνο Μαιναλο.(Καρυταινα , Δημητσανα)

Παρολα αυτα ειμαι ανθρωπος της παραλιας :p

Link to comment
Share on other sites

αφου του εκανε τη χαρη να περασει αυτοκινητο γιατι δεν εβαζε την καμερα εκει που ηταν να περασει ο ιδιος με το ποδηλατο για αμεση συγκιση.

(@λακιςςς βιντεο)

εδω με scooteraki)

Link to comment
Share on other sites

ξεκιναω για παρνηθα τωραααα....οεοεοε

αλλα 28η , θα ειμαι στο βουνο Μαιναλο.(Καρυταινα , Δημητσανα)

Παρολα αυτα ειμαι ανθρωπος της παραλιας :p

xaxaxax eisai trellos!!! :D

αύριο πρωί-πρωί, Πήλιο μαουνταιν !!!

Link to comment
Share on other sites

χθες ηταν το πρωτο γουρουνιασμα..

ολα τα μονοπατια ειχαν λασπες και ηταν κατι ειχα να κανω σχεδον 1 χρονο.

το ωραιοτερο απο ολα ειναι να βγαινεις απο μονοπατι και να συναντας αγελαδες στη μεση του δρομου , να σταματας να θες να φας αλλα να σε κοιτανε στα ματια σα να πεινανε.

εν τελει , να μη τρως και να τους εχεις δωσει ολο το φαγητο σου :p

__________.jpg

__________1.jpg

λοιπον...παω Υμηττο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.