Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Ωραία πράγματα...

Και μια ερώτηση. Όταν έχεις την ρόδα ελεύθερη και σταματημένη κι αυτή γυρίζει για να σταματήσει σε άλλο σημείο, λογικά θέλει ακτινολόγηση;

Link to comment
Share on other sites

Αναβάσεις το ΣΚ.

Τρίτος συνεχόμενος καλύτερος χρόνος στην πρώτη!

Ano Kastritsi

Distance 27.57 km | Time 1:09:07 | Avg Moving Pace 2:30 min/km | Avg Speed 23.9 km/h | Elevation Gain 524 m

Omplos

Distance 42.33 km | Time 1:51:28 | Avg Moving Pace 2:38 min/km | Avg Speed 22.8 km/h | Elevation Gain 691 m

post-44-1416078450,3463_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις την ρόδα ελεύθερη και σταματημένη κι αυτή γυρίζει για να σταματήσει σε άλλο σημείο, λογικά θέλει ακτινολόγηση;

Ναί

Έγινε επεξεργασία από thanos*
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα...

Και μια ερώτηση. Όταν έχεις την ρόδα ελεύθερη και σταματημένη κι αυτή γυρίζει για να σταματήσει σε άλλο σημείο, λογικά θέλει ακτινολόγηση;

Οχι

Ζυγοστάθμιση θέλει αλλά είναι άχρηστο στις στροφές που γυρίζει

Link to comment
Share on other sites

Αναβάσεις το ΣΚ.

Τρίτος συνεχόμενος καλύτερος χρόνος στην πρώτη!

Ano Kastritsi

Distance 27.57 km | Time 1:09:07 | Avg Moving Pace 2:30 min/km | Avg Speed 23.9 km/h | Elevation Gain 524 m

Omplos

Distance 42.33 km | Time 1:51:28 | Avg Moving Pace 2:38 min/km | Avg Speed 22.8 km/h | Elevation Gain 691 m

Ερχομαι Πατρα την Πεμπτη. Εχεις να μου δανεισεις κανα εργαλειο να βολταρουμε;; Χαχα!!

Θα προτιμουσα mtb!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα την προηγούμενη βδομάδα λάστιχα σε Schwalbe One 25mm (πριν το ποδήλατο φορούσε Continental Grand Prix 24mm) και νέες σαμπρέλες σιλικόνης μιας και τις προηγούμενες τις είχα σχεδόν ένα χρόνο. Τα φουσκώνω στα 110psi σε σχέση με τα 120psi που έβαζα στα προηγούμενα, αρκετή διαφορά νομίζω σε άνεση και μέση ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχισα μετα απο καιρο να παιρνω το ποδηλατο στην δουλεια (περιπου 8km απο το σπιτι μου) για γυμναστικη και να μου μεινει και τιποτα απο τις βενζινες αλλα με τετοια ζεστη πραγματικα δυσκολα παλευεται. Απορια, η αεροβια το πρωι ειναι καλυτερη με αδειο στομαχι η οχι; Συνηθως το παω ετσι και τρωω το πρωινο μου στην δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να τρέξω λίγο όσο ήμουν Αθήνα που έχω λίγο πιο σοβαρό ποδήλατο.

Από τις επιδόσεις μου στην άσφαλτο εντυπωσιάστηκα!

Αργότερα είπα να πάω χωματάκι/λοφάκι στου Φιλοπάππου, όπου όχι μόνο δεν μπορούσα να ανέβω την δύσκολη διαδρομή (στην ευκολη έχει μόνιμα κάτι κόπρους που γαβγίζουν όποτε πάω πιο κοντά από 30 μέτρα, σοβαρά, κάποιος πρέπει να στείλει την φιλοζωική, το 100 και τον μπόγια..) αλλά κατάφερα να κάνω την ίδια βλακεία και να σκάσει το λάστιχο στο ίδιο σημείο που το έσκασα κάποτε με τον papajim και τον gomar

μια με τηγανίζει η ζέστη και μια η εφορία φέτος μαμωτεν :shout:

Περίμενε λίγο.. http://www.makeleio.gr/?p=53881 θα φτιάξει η κατάσταση για σένα

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Αρχισα μετα απο καιρο να παιρνω το ποδηλατο στην δουλεια (περιπου 8km απο το σπιτι μου) για γυμναστικη και να μου μεινει και τιποτα απο τις βενζινες αλλα με τετοια ζεστη πραγματικα δυσκολα παλευεται. Απορια, η αεροβια το πρωι ειναι καλυτερη με αδειο στομαχι η οχι; Συνηθως το παω ετσι και τρωω το πρωινο μου στην δουλεια.

Για 8χμ μην ασχοληθείς θα έλεγα, δεν είναι τίποτα τρως και στην δουλειά.

Απλά νερό πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Προς garmin-άκηδες: Είναι και το δικό σας κομμάτι ΤΟΣΟ ακριβές, ή πρέπει να ζητήσω RMA;

XXRQY2X.jpg

Και το κερασάκι .... μέτρηση τρεξίματος με το garmin στην τσέπη (με κίτρινο η διαδρομή που ακολούθησα)

ZAQ7Drt.jpg

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.