Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Δεν εφταιγε ο τυπάς ρε που τράβαγε με τη μηχανή. Ο τύπος από την lotto που πέταξε τον αγκώνα επίτηδες, δεν εμπόδιζε κανεις. Μη ξεχνάς ότι είναι helmet cam με super wide lens, την αποσταση την αλλάζει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον μια εταιρια οπως η cannondale να δινει εγγυηση 1 χρονο μονο για τα περιφερειακα? Ενω μου δινει εφ ορου ζωης για τον σκελετο?

Δε με καλυπτει η εγγυηση για την αλλαγη φρενων, αλλα και να με καλυπτε δε θα μου τα αλλαζαν εφοσον δεν υπαρχει διαρροη.

Επισης, μερικα sl4 που φορουσαν πρασινες δαγκανες και μερικα sl5 (οπως το δικο μου) που φορουσαν μπλε δαγκανες, ειχαν παρουσιασει προβληματα διαρροης και γινοταν αλλαγη.

Αρα ξεχναμε την αλλαγη των φρενων και θα παλευω τωρα με την εξαερωση. Ωραια νεα. Ευχαριστα :TD:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις το bike και πότε σου παρουσίασε πρώτη φορά πρόβλημα? Τ φρένα από την αντιπροσωπεία δεν έχουν εγγύηση? Γιατί κοιτάς στην cannondale?

Το εχω 1 χρονο και 4 μηνες. Το προβλημα παρουσιαστηκε πρωτη φορα πριν κανα 2 μηνες, τελη Μαιου.

Μιλησε ο ποδηλατας με την αντιπροσωπεια και γραφω πιο πανω τι του ειπαν: 1 χρονο εγγυηση δινουν. Δε με καλυπτει μου ειπε γιατι εκτος οτι εχει περασει 1 χρονος, θα με καλυπτε μονο σε περιπτωση διαρροης. Διαρροη δεν βλεπω πουθενα, αρα το μπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Δε σε πιάνω... Τι μάρκα είναι τα φρένα?

Εξαέρωση εσύ έκανες? Φύγαν οι φυσαλίδες όλες? Άμα δεν έχει διαρροή πώς γίνεται να χαλάνε? Ρε μπάς και έχεις μείνει από τακάκια?

εδιτ. burp δοκίμασες να κάνεις που σου είχα πεί?

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Δε σε πιάνω... Τι μάρκα είναι τα φρένα?

Εξαέρωση εσύ έκανες? Φύγαν οι φυσαλίδες όλες? Άμα δεν έχει διαρροή πώς γίνεται να χαλάνε? Ρε μπάς και έχεις μείνει από τακάκια?

Τα φρενα ειναι cannondale helix 6.

Εξαερωση αγορασα τον εξοπλισμο αλλα δεν εχω κανει ακομα εγω γιατι περιμενα μηπως μου τα αντικαταστησουν. Ο ποδηλατας εχει κανει 4 φορες σε 2 μηνες.

Διαρροη δεν βλεπω πουθενα. Ανοιγω το καπακι με το υγρο και δεν εχει χασει υγρο, αρα δεν υπαρχει διαρροη.

Για τακακια τι να πω; Δε θα το ειχε δει ο ποδηλατας; Τοσες φορες το εχει λυσει. Θα το δω και εγω αν και δεν ειναι αυτο γιατι οταν το παιρνω απο αυτον, τα φρενα ειναι κομπλε στην αρχη.μ

Burp οχι αλλα εδω που φτασαμε θα το δοκιμασω. Πρωτα ομως μια εξαερωση μονος μου και θα δω

Έγινε επεξεργασία από kostas_gs
ετσι
Link to comment
Share on other sites

Δέν ήξερα οτι η cannondale έβγαζε και φρένα!

To burp το κάνεις για να γλυτώσεις την εξαέρωση. Είναι και πιο εύκολο.

Θα δοκιμασω εξαερωση και θα δω. Ειμαι πολυ προβληματισμενος παντως. Δε μπορει να μην μου εχει κανει ο ποδηλατας σωστη εξαερωση και τις 4 φορες. Κατι αλλο ειναι που δε βλεπουμε πιστευω

Link to comment
Share on other sites

"Me and my monkey" που λέει και ο Robin Williams. Αναβάσεις Πηλίου και Οίτης αλλά και γύρους Ιρλανδίας δεν αντέχουν τα ποδαράκια μου αλλά τις βολτίτσες μου τις κάνω.

img-20140802-103048-12373.jpg

img-20140802-102950-12374.jpg

img-20140802-103053-12375.jpg

Καλές βόλτες σε όλους!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτή η βάση μπροστά απ' το τιμόνι είναι για να βάζεις το καλάθι με τα λουλούδια που θα μαζεύεις στην ρομαντική βόλτα με το αίσθημα στις εξοχές; :p

Ναι, και μέσα έχει την μπαταρία..

Και μπορεί εσένα να σου φαίνεται τρομερά αστείο, αλλά εγώ έχω συνηθίσει οπτικά αυτή την εικόνα με ένα πλαστικό τεράστιο καφάσι μπροστά.. 397471979.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καλάθι μπροστά, αλλά κάνε ένα πείραμα, βάλε μια σχάρα πίσω, πάρε και ένα σακίδιο, και πάνε στο σουπερμαρκετ να κάνεις τα ψώνια της εβδομάδας.

Όταν γυρίσεις πες μας τις εντυπώσεις σου!

Σου λέω, για την Ελλάδα, ναι, δεν ταιριάζει, για άλλες περιπτώσεις και lifestyle το τεράστιο κουτί μπροστά βολευει.

Ακόμα και λίγα αλλά μεγάλα πράγματα να πάρεις, (2 χυμούς, ντομάτες, μαρούλι, ζαμπόν, τυρί, ψωμί, μακαρόνια, 2 μπύρες και μια σοκολάτα), έχεις 3 σακούλες, που απλά τις πετάς μέσα στο καφάσι (αντί να τις δένεις 5 λεπτά στην σχάρα), και δεν κινδυνευει και το λαπτοπ στην τσάντα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.