Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Όλο το θέμα, είναι τελείως τρολλοκρατικό, αλλά θα απαντήσω ρε, για σένα!

1) Όχι, το βάρος εδώ (NL) δεν ενοχλεί κανέναν, αν θέλουν performance, έχουν κάπου ένα κουρσάκι και κάνουν ότι θέλουν. Για να πάνε στην δουλειά τους, έχουνε ένα σαράβαλο 15-20 κιλών.

2) Υπάρχουν παντού σταντ για να κλειδώνεις το ποδήλατο σαν το παρακάτω, ένας τρόπος να μην πέφτει.

vel_productvisual_3053_d77806.jpg

3) Τα τελοιώς Ολλανδικού στυλ ποδήλατα έχουν σχάρα σαν την παρακάτω:

mebLqW4tx1DW_o59RpN7LDw.jpg, που είναι πρακτικά σχάρα-σταντ όπως βλέπεις εδώ

wp_000781.jpg

4) Σε πολλά έχω δει και μια βλακεία μπροστά στον λαιμό του τιμονιου, δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει, αλλά νομίζω ότι κλειδώνει το τιμόνι.

Link to comment
Share on other sites

αυτή η βάση μπροστά απ' το τιμόνι είναι για να βάζεις το καλάθι με τα λουλούδια που θα μαζεύεις στην ρομαντική βόλτα με το αίσθημα στις εξοχές; :p

Είναι για 2 ρε. Ο ένας κάνει ποδήλατο και ο άλλος αράζει μπροστά, τραβάει φώτο και σε ταϊζει και ντόπες. Μόλις κουραστείς αλλάζετε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι για 2 ρε. Ο ένας κάνει ποδήλατο και ο άλλος αράζει μπροστά, τραβάει φώτο και σε ταϊζει και ντόπες. Μόλις κουραστείς αλλάζετε.

χαλάει όμως το aero :p

τελικά παρακατω πέσανε,ο λαλακας αλυτάρχης τι άλλο έπρεπε να δει για να διακόψει;να πέσει μετεωρίτης;

Link to comment
Share on other sites

πάτησα μια τσίχλα,αφού έλιωσε καλά πάνω στο λάστιχο και έγινε μια υγρή μάζα,πήγε στο στεφάνι,στις από κάτω ακτίνες και έφτασε στο κέντρο ,όπου αφού κρυστάλλωσε

μετά από ώρες-που την είδα εγώ δλδ-έχει γίνει μια μπιχλα αηδιαστική,φερνταμντ :mad:

Link to comment
Share on other sites

daily_gifdump_682_03.gif

Πήγαινε γυρεύοντας ο τύπος. Χωρίς φρένα και ελάχιστη απόσταση από τον εκσκαφέα :fie:

Έτσι όπως το βλέπω θα ήταν προτιμότερο να στρίψει δεξιά ή αριστερά αλλά αιφνιδιάστηκε (όπως και όλοι μας στην θέση του νομίζω) από το απότομο φρενάρισμα του εκσκαφέα.

Ελπίζω να είναι καλά πάντως! :flag:

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για συντήρηση.

Έχω την κούρσα μου και κάθεται κοντά 9 μήνες ούτε λίγο ούτε πολύ.

Το ποδήλατο πριν ήταν μια χαρά, εκτός απο αέρα :p Που θέλει στα λάστιχα, τι άλλη συντήρηση θα ήταν καλό να κάνω πριν αρχίσω πάλι τις βόλτες?

Σκόνη είναι το μόνο που έχει πιάσει και αυτή όχι πολύ γιατί είναι σπίτι μέσα. Οπότε μόνο λαδάκι πχ στην αλυσίδα ή και κάτι άλλο?

ΚΑι τι λαδάκι αν είναι?

Ρωτάω γιατί λόγο Λονδίνου, το "το πάω για ένα σερβις¨και check up" είναι 100€ και δεν με ψήνει όταν το ποδήλατο είναι απλά σκονισμένο.

Είναι κάτι άλλο που δεν έχω στο νου μου?

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον αγωνα τον Μαιο, καποιος με εχει μουτζωσει στανταρ: δευτερη σαβουρα σημερα σε διαστημα 2 εβδομαδων, σε μονοπατι που δεν εχω πεσει 1 ολοκληρο χρονο. Το ποδηλατο ειναι καλα, το garmin ειναι καλα, γονατο και αγκωνας αστα να πανε.

Στα φρενα τωρα: μετα την τελευταια εξαερωση πριν λιγες ημερες και εχοντας ηδη κανει 2 προπονησεις, φαινονται επιτελους μια χαρα για την ωρα. Μη τα ματιασω...εαν ειχαν θεμα θα ειχε φανει ηδη νομιζω. Θα δειξει στην συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Τα φρένα φταίνε !!!!!

:) Περαστικά ...

Έφαγα και εγώ μια τούμπα γελοία από όταν έβαλα τα κουμπωτά πετάλια/παπούτσια...

Ξεκούμπωσα το δεξί πόδι και πλησίαζα σιγά σιγά τα σταματημένα στο φανάρι αμάξια και όταν έφτασα λίγα εκατοστά από τον προφυλακτήρα το βάρος με πήρε στα αριστερά... και έπεσα :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.