Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

να ζήσεις Κωστακη και χρόνια πολλά μεγάλος να γίνεις με μια κούρσα αγκαλιά :p :P :p

Χρόνια πολλά ρε, ότι επιθυμείς

Thank you , thank you :magic:

Δέ λέω όχι σε μια κούρσα για δεύτερο αλλά ας πάρουμε το πρώτο με το καλό..:p

Link to comment
Share on other sites

Stage 7: Épernay - Nancy 234.5km

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=BpN9Ho4QYRU]FR - La minute maillot Jaune LCL - Étape 7 (Épernay - Nancy) - YouTube[/ame]

On-board camera - Stage 3

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=v9ASQXpq3Qw]EN - On-board camera - Stage 3 (Cambridges - Londres) - YouTube[/ame]

Stage 7

1. Matteo Trentin (ITA/OPQ) 5hr 18min 39sec

2. Peter Sagan (SVK/CAN) s.t.

3. Tony Gallopin (FRA/LTB)

4. Tom Dumoulin (NED/GIA)

5. Simon Gerrans (AUS/ORI)

6. Daniel Oss (ITA/BMC)

7. Cyril Gautier (FRA/EUC)

8. Sylvain Chavanel (FRA/IAM)

9. Sep Vanmarcke (BEL/BKN)

10. Greg Van Avermaet (BEL/BMC)

11. Kévin Reza (FRA/EUC)

12. Alejandro Valverde (ESP/MOV)

13. Arthur Vichot (FRA/FDJ)

14. Rui Costa (POR/LAM)

15. Romain Bardet (FRA/ALM)

Overall

1. Vincenzo Nibali (ITA/AST) 29hr 57min 04sec

2. Jakob Diemer Fuglsang (DEN/AST) at 0:02.

3. Peter Sagan (SVK/CAN) 0:44.

4. Michal Kwiatkowski (POL/OPQ) 0:50.

5. Tony Gallopin (FRA/LTB) 1:45.

6. Richie Porte (AUS/SKY) 1:54.

7. Andrew Talansky (USA/GRM) 1:56.

8. Alejandro Valverde (ESP/MOV) 2:11.

9. Romain Bardet (FRA/ALM) s.t.

10. Rui Costa (POR/LAM)

11. Fabian Cancellara (SWI/TRE) 2:20.

12. Tom Dumoulin (NED/GIA) 2:25.

13. Bauke Mollema (NED/BKN) 2:27.

14. Geraint Thomas (GBR/SKY) 2:30.

15. Alberto Contador (ESP/TIN) 2:37.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πόσο θα στοιχίσει περίπου αν πάω σε κάποιον ποδηλατά να μου αλλάξει κάποια περιφερειακά

Γιατί για να τα βάλω μόνος μου μου φαίνεται βουνό... *εμπρός & πίσω ντεραγιέ για αρχή

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πόσο θα στοιχίσει περίπου αν πάω σε κάποιον ποδηλατά να μου αλλάξει κάποια περιφερειακά

Γιατί για να τα βάλω μόνος μου μου φαίνεται βουνό... *εμπρός & πίσω ντεραγιέ για αρχή

Βουνό δεν είναι. Μόνο εργαλείο για να ανοίγεις την αλυσίδα θες και αλεν/σταυρό. Πιστεύω αν αγοράσεις τους εκτροχιαστές από τον ποδηλατά, θα στο κάνει τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Βουνό δεν είναι. Μόνο εργαλείο για να ανοίγεις την αλυσίδα θες και αλεν/σταυρό. Πιστεύω αν αγοράσεις τους εκτροχιαστές από τον ποδηλατά, θα στο κάνει τσάμπα.

Να ρυθμισεις εκτροχιαστες ειναι απο τα χειροτερα μου παντως.

Link to comment
Share on other sites

Βουνό δεν είναι. Μόνο εργαλείο για να ανοίγεις την αλυσίδα θες και αλεν/σταυρό. Πιστεύω αν αγοράσεις τους εκτροχιαστές από τον ποδηλατά, θα στο κάνει τσάμπα.

Αυτό είναι το πρόβλημα... τα περιφερειακά τα πήρα απο Ebay :(

Link to comment
Share on other sites

Να ρυθμισεις εκτροχιαστες ειναι απο τα χειροτερα μου παντως.

Φυγόπονε :p

Αυτό είναι το πρόβλημα... τα περιφερειακά τα πήρα απο Ebay :(

Αναλόγως πόσο θες να εμπλακείς. Μπορείς να του ζητήσεις απλά να σου ανοιγοκλείσει την αλυσίδα, να στα ρυθμίσει κιόλας, να τα κάνει όλα αυτός. Τιμές δεν ξέρω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Φυγόπονε :p

Αναλόγως πόσο θες να εμπλακείς. Μπορείς να του ζητήσεις απλά να σου ανοιγοκλείσει την αλυσίδα, να στα ρυθμίσει κιόλας, να τα κάνει όλα αυτός. Τιμές δεν ξέρω να σου πω

Οσες φορες το εκανα παντα ακουγα τσικι τσικι μετα, οποτε το δινω στο μαστουρα και τελειωνει η ποθεση

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=526123864086910&set=pb.515005651865398.-2207520000.1405184849.&type=3&theater

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω λίγο τα φώτα σας..

Bike24 - Shimano XTR FD-M980 Top-Swing Front Derailleur 3x10-speed

Το συγκεκριμένο όταν πήγα στον ποδήλατά να μου το τοποθετήσει μου είπε οτι δεν είναι συμβατό

Στο ποδήλατό μου το συρματόσχοινο έρχεται από πάνω και όχι από κάτω μου είπε και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί...

Από αυτά που διαβάζω απο το site όμως γράφει "The Dual-Pull technology allows the shifting cable to be pulled from the top and from the bottom. "

ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ?

Να το ξαναπάω και να του πώ να το τσεκάρει καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

μάλλον ναι (να το ξαναπάς δλδ) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως φορτίζει το ελατήριο λειτουργώντας και κανονικά (αν δεχθούμε ότι το καλώδιο έρχεται όπως στο 99% των περιπτώσεων από κάτω) αλλά και ανάποδα (από πάνω στην δίκη σου περίπτωση)

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.