Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Sportstracklive | agras | Cycling | South 59km

Από κλάμπινγκ και ξύπνημα με πονοκέφαλο....29.1 avg.spd μετά από πολύ καιρό. Παίζει να έφτανα κ τα 30, αν δεν ξεκινούσα μέσα από την πολη και δεν έχανα κ 3-4 φορές το δρόμο. Σε κάποια φάση, βρίσκω κατηφόρα, επιταχύνω, μπαίνω σε ένα χωριό, η κατηφόρα συνεχίζει, συνεχίζω και εγώ γκαζωμένος και βλέπω μπροστά είχαν "κλείσει" το δρόμο γιατί είχαν στήσει πανηγύρι :p

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Αφού έδωσα παραγγελία για τα νέα μου πετάλια (pd-m980) θέλω την συμβουλή σας σχετικά με παπούτσι...

Τα road παπούτσια μου αρέσουν πιο πολύ σε εμφάνιση... αυτό είναι δεδομένο

Το θέμα είναι τι διαφορά έχουν από τα MTB?

Δε θέλω να δώσω υπερβολικά πολλά χρήματα για το παπούτσι αλλά σε καμιά περίπτωση δε θα πάρω κάτι άβολο και χαζό γιατί είναι φτηνό... οπότε προτείνετε κάτι που να ταιριάζει στην περίπτωσή μου.

Εσείς τι φοράτε ?

Thanx in advance !

Link to comment
Share on other sites

τα παπούτσια για κούρσα spd-sl έχουν διαφορετικό κούμπωμα,σε κάποια μοντέλα ίσως μπορείς να προσαρμόσεις τα mountain spd σχαράκια που έρχονται μαζί με τα πετάλια

το αντίθετο δεν γίνεται

-------------------------------------------------------------------------------

also:

lU4FH9J.jpg

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

για να είναι ορατή η προπόνησή σου,θα πρέπει να το ορίσεις από τις επιλογές(σε όλους,μόνο στους φίλους/γκρουπ κτλ) αυτό θα γίνεται κάθε φορά που θες μια προπ να είναι public,αλλιώς πρέπει μόνιμα να αλλάξεις τις γενικές ρυθμίσεις για το τι μπορούν να δουν οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

για να είναι ορατή η προπόνησή σου,θα πρέπει να το ορίσεις από τις επιλογές(σε όλους,μόνο στους φίλους/γκρουπ κτλ) αυτό θα γίνεται κάθε φορά που θες μια προπ να είναι public,αλλιώς πρέπει μόνιμα να αλλάξεις τις γενικές ρυθμίσεις για το τι μπορούν να δουν οι υπόλοιποι.

Θα το τσεκαρω...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

^^Αρχικα το ειχα παραγγειλει απο το oroloi.gr. Το ειχα βρει στα 122€ με δυο χρονια εγγυηση. Ομως ειχαν περασει 17 μερες και δεν ειδα προκοπη.

Ακυρωσα την παραγγελια και το βρηκα ετοιμοπαραδοτο απο το egalaxy.gr, στα 122€ και με δυο χρονια εγγυηση. Παρασκευη παρηγγειλα, Σαββατο το ειχα.

Link to comment
Share on other sites

GfO1RRf.jpg

Ld9nl1y.jpg

05qXaWY.jpg

Βόλος-Καλά Νερά-Μηλιές-Βυζίτσα-Πινακάτες-Βόλος

δύσκολη ανάβαση-όχι για αρχάριους- με 14% κλίση σε κάποια σημεία,το 8-9% στην υπόλοιπη διαδρομή μου φαινόταν ευθεία :hehe:

ευτυχώς το δροσερό αεράκι έσωσε κάπως την κατάσταση. ήπια πολύ νερό

Garmin Connect

Link to comment
Share on other sites

παίδες,

μιας και σκέφτομαι να γίνω λιγότερο νουμπάς, ψάχνω για εύχρηστα προγραμματάκια (για το PC προφανώς) ή links όπου θα σχεδιάζω την προγραμματισμένη μου βόλτα. Θα ήθελα να βλέπω την απόσταση και αν γίνεται να κρατάει αυτά τα στοιχεία κάπως ώστε να βλέπω την εξέλιξη μου!

Για να σας προλάβω, δεν χρησιμοποιώ smartphone.

Link to comment
Share on other sites

παίδες,

μιας και σκέφτομαι να γίνω λιγότερο νουμπάς, ψάχνω για εύχρηστα προγραμματάκια (για το PC προφανώς) ή links όπου θα σχεδιάζω την προγραμματισμένη μου βόλτα. Θα ήθελα να βλέπω την απόσταση και αν γίνεται να κρατάει αυτά τα στοιχεία κάπως ώστε να βλέπω την εξέλιξη μου!

Για να σας προλάβω, δεν χρησιμοποιώ smartphone.

Τα παλιά τα χρόνια(ΤΜ) εγώ χρησιμοποιούσα google maps (σε συνδυασμό με google earth για υψομετρικά). Ίσως να υπάρχει κάτι πιο εξειδικευμένο, αλλά τη δουλειά μου την έκανα :).

Link to comment
Share on other sites

παίδες,

μιας και σκέφτομαι να γίνω λιγότερο νουμπάς, ψάχνω για εύχρηστα προγραμματάκια (για το PC προφανώς) ή links όπου θα σχεδιάζω την προγραμματισμένη μου βόλτα. Θα ήθελα να βλέπω την απόσταση και αν γίνεται να κρατάει αυτά τα στοιχεία κάπως ώστε να βλέπω την εξέλιξη μου!

Για να σας προλάβω, δεν χρησιμοποιώ smartphone.

Δοκιμασε στο runtastic.com. Υπαρχει και πολυ καλη εφαρμογη για κινητο αλλα αφου δεν εχεις smartphone..

Στο site μπορεις να δημιουργησεις δικη σου διαδρομη και να την αποθηκευσεις.

Χιλιομετρικες αποστασεις θα βλεπεις κανονικα αλλα avg speed κ.α. στοιχεια δεν θα ειναι διαθεσιμα εφοσον δεν εχεις smartphone ωστε να καταγραφεις τις διαδρομες σου.

Παρε ενα smartphone...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.