Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Φυσικά και υπάρχει ασυμβατότητα μεταξύ των συστημάτων(marketing ftw)... Τα 9άρια με τα 9άρια, τα 10άρια με τα 10άρια και τα 11άρια με τα 11άρια. Μπορείς να κάνεις μείξη π.χ. 10άρι slx δισκοβραχίωνα, με 10άρες XT αλλαγές και 10αρι XTR ντεντραγιέ χωρίς κανένα πρόβλημα.

δηλαδή το όλο θέμα είναι αυτό?

μπορώ να βάλω ALIVIO πίσω ντεραγιέ με XTR λεβιέδες? 10άρια πχ..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει alivio 10άρι δεν το έχω ψάξει. Αλλά η γενική ιδέα είναι αυτή ναι...

Μην υποτιμάς και τα sram ρίξε και εκεί μια ματιά

Ναι ναι... Παράδειγμα ήταν !

Απο SRAM δεν έχω ασχοληθεί ποτέ... Προτείνεις κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Για τα 10άρια συστήματα η αντιστοιχία μεταξύ shimano και sram είναι η εξής:

slx=X.7

xt=X.9

xtr=X.0

xtr<X.X

έρχονται περίπου στην ίδια ποιότητα και τιμή. Ένα μεγάλο συν της shimano είναι ότι μπορείς πολύ εύκολα να βρεις ανταλλακτικά στο ποδηλατάδικο της γειτονιάς σου.

Link to comment
Share on other sites

^^Παω να ξυριστω:p

Μολις γυρισα απο προπονησουλα και δοκιμασα μπαντανα για τον ιδρωτα που ετρεχε στο προσωπο. Εκπληκτικη δουλεια εκανε πραγματικα. Αν δεν χρησιμοποιειται, δοκιμαστε την.

Link to comment
Share on other sites

Ψοφησε το thread....

ακυρωση της παραγγελιας για το garmin απο το καταστημα που ειχα παραγγελει, διοτι ενω εχουν περασει 17 μερες απο την παραγγελια, δεν ειδα προκοπη...και παραγγελια απο αλλο που ειναι αμεσα διαθεσιμο στα ιδια χρηματα...:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.