Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Ρε συ, μηπως αυτος που σε τραβηξε φωτο ειναι ο ταβερνιαρης της ταμπελας απο πισω? Ουτε διαφημιστικη να ηταν :hehe:

Επομενη Δευτερα Μεγαρα :whistling:

Μέγαρα?...............

Δεν είναι πολύ αλητεία με τα ατσάλινα και τα R888?

img0254sf.jpg

ps.Τα SportContact στο νερό ήταν χειρότερα και απ τα semislick R888

Έγινε επεξεργασία από AN7 OverClocker
Link to comment
Share on other sites

Ακη, την επομενη Δευτερα εχουμε κλικαδορικο td Μεγαρα, απο τη 1 το μεσημερι και μετα, καμια 20ρια συμμετοχες μεχρι τωρα.

Τα 888 ειναι οντως το καλυτερο λαστιχο που εχω οδηγησει σε δρομο, κυκλοφορουσα με ενα ραλυ καθημερινα για λιγο καιρο που φορουσε 14ρια και ηταν απιστευτα. Και στο βρεγμενο δεν ηταν η καταστροφη που αφηνουν ολοι να εννοηθει οτι ειναι τα ημισλικ.

Στην δικη μου λεω να παρω μια μεταχειρισμενη 4δα yoko a048 να δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα R888 είναι top λάστιχο για δρόμο, κατά την γνώμη μου.

3 κακά έχουν, θόρυβο, αντίσταση και τρώγονται γρήγορα.

θόρυβο ναι,αντίσταση ναι,τρώγονται γρήγορα?

Σε πίστα πάντως αντέχουν τουλαχιστο 4 φορές περισσότερο απο πολιτικό λάστιχο(πάνω στο 2άρι τουλάχιστο)

Για καθημερινό λάστιχο εγώ δεν θα το έβαζα.

Το άλλο 2άρι είχε καινούργια R888,στρωμένα, και κατέβηκε σπάρτη με αυτά,έβρεχε σε όλη την διαδρομή,σε σημεία που ο δρόμος είχε λακούβα με νερά ή δεν είχε καλή άσφαλτο κάτω σπίνιαρε 3η από 1000στροφές.

Όχι,δεν το κάνω αυτό στον εαυτό μου.Ο ίδιος μου είπε ότι δεν ξανα κυκλοφοράει έτσι με τα 8άρια και δεν είναι καθόλου κουλάδι ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι τρώγονται γρήγορα σε χρήση δρόμου, σε σχέση με τα απλά...

Δεν ξέρω τι λένε οι άλλοι, αλλά τα 888 και στην βροχή ήταν κορυφή.

Τώρα αν μπήκε σε λίμνη, κανένα λάστιχο δεν έχει πρόσφυση...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δείς.

με το παιδί που κατέβηκα με το άλλο 2άρι(πέρα απ το mazdaspeedclub.gr) καταλήξαμε σε αυτό το συμπέρασμα.

Τα R888 δεν είναι για να τα κυκλοφορείς κάθε μέρα ειδικά όταν αρχίσουν οι βροχές γιατί οι δημόσιοι δρόμοι δεν είναι δρόμοι πίστας.Πάντα θα έχει λακούβες με νερό που δεν μπορείς να τις αποφύγεις.Και όχι,δεν σπινιάρει έτσι ένα οποιοδήποτε πολιτικό λάστιχο σε λακούβα με νερά,γιατί αυτός χαροπάλευε να φτάσει σπάρτη ενώ εγώ με τα sportcontact που είχα σε περίπτωση που βρέξει πήγαινα κυριλέ και το πίεζα κι όλας χωρίς πρόβλημα.

στην πίστα όμως τα sportcontact ήταν 3 φορές χειρότερα απ τα 8άρια στο βρεγμένο.

Τα 8άρια σε βρεγμένο δρόμο(για να πας βόλτα) είναι δύσκολο να τα ζεστάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Μαν, γενικως στο βρεγμενο πας φυλαγμενα, ανεξαρτητως ελαστικου. Δεν μου λεει προσωπικα κατι οτι στο βρεγμενο το ενα αποδιδει καλυτερα απο το αλλο, γιατι απλα σε βρεγμενο ΕΓΩ δεν πιεζω.

Τωρα παλι, δεν ειναι αναγκη να πεσεις σε λακουβα με νερο. Με πολιτικο λαστιχο στην αλφα προχτες που εριχνε αρκουδες, στην κων/πολεως σπιναρα με 3η, χωρις να ειμαι σε καμια λιμνη. Και παλι ξαναλεω, δεν ισχυριζομαι οτι τα σεμι θα συμπεριφερονταν καλυτερα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ισχυει ο πανικος που λεει οτι αν πετυχεις βρεγμενο με σεμι, την μαμησες.

Εδω Σερρες 3η μερα πετυχαμε χιονι, οχι απλα βρεγμενο, και τα πραγματα δεν ηταν τοσο τραγικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ποσο ΚΟΝΤΕΣ τριτες εχετε και τις σπινιαρετε τοσο ευκολα;

Ε?Για εξήγα γιατί δεν το έπιασα.

Μαν, γενικως στο βρεγμενο πας φυλαγμενα, ανεξαρτητως ελαστικου. Δεν μου λεει προσωπικα κατι οτι στο βρεγμενο το ενα αποδιδει καλυτερα απο το αλλο, γιατι απλα σε βρεγμενο ΕΓΩ δεν πιεζω.

Τωρα παλι, δεν ειναι αναγκη να πεσεις σε λακουβα με νερο. Με πολιτικο λαστιχο στην αλφα προχτες που εριχνε αρκουδες, στην κων/πολεως σπιναρα με 3η, χωρις να ειμαι σε καμια λιμνη. Και παλι ξαναλεω, δεν ισχυριζομαι οτι τα σεμι θα συμπεριφερονταν καλυτερα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ισχυει ο πανικος που λεει οτι αν πετυχεις βρεγμενο με σεμι, την μαμησες.

Εδω Σερρες 3η μερα πετυχαμε χιονι, οχι απλα βρεγμενο, και τα πραγματα δεν ηταν τοσο τραγικα.

Δεν σου είπα να σε πιάνει πανικός μόνο με το νερό,αλλά όταν βρέχει όλη μέρα και κάνεις μια απόσταση 230χλμ με τα 8άρια,ε δεν είναι σοφό,εκτός αν κάθε φορά που θες να πας κάπου εκτός κέντρου αθήνας να τρέχεις στο βουλκανιζατέρ να βάλεις κανονικά λάστιχα.

Το παιδί με τα σέμια όχι απλά δεν το πίεζε αλλά πήγαινε τόσο αργά που γυναίκα με RX8 που ήταν χεσμένη πάνω της τον άφησε 5 στροφές πίσω.

Θέλω να πώ,ότι σε κάποιες συνθήκες δεν μπορεις να ξέρεις που θα βρεθείς.Στην τριπόλεος δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα...στις στροφές πριν την σπάρτη όμως τον πούλησαν χωρίς να τα πιέσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.