Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Απεργία οι τελωνειακοί (σκότωμα θέλουν τα λαμόγια) και από τη Δευτέρα που μας πέρασε δε γίνονται ανεφοδιασμοί στα πρατήρια.

Σήμερα αποφασίστηκε και παράταση της απεργίας ως την Τετάρτη...από αύριο θα βρείτε μόνο σε ελάχιστα βενζινάδικα και μόνο super αμόλυβδη.

Τρεχάτε από σήμερα το βράδυ γνωμη μου.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα όπως βάζω κάθε φορά, το έχω τώρα στα 3/4 προς μισό και δεν αγχώνομαι.

Όσον αφορά για οικονομική οδήγηση που λέτε, εγώ την προσέχω πάρα πολύ όταν ταξιδεύω, αλλά από ένα σημείο και μετά είναι κουραστικό. Το δικό μου πίνει αρκετά, και το πιο χαμηλό που έχω δει είναι 7.8l/100 σε ταξίδι. Πόλη καίει περίπου μια 10άρα.

Δεν μπορώ όμως να οδηγάω σαν πεθαμένος επειδή ακριβαίνει η βενζίνη, προτιμώ να μην οδηγάω παρά να είμαι το κινητό εμπόδιο.

Ειδικά κάτι τύπους που φρενάρουν 1 km πριν δεν τους αντέχω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με ~12κ / χρόνο, πραγματικά για 1-2 λίτρα / 100 χμ, δεν ασχολούμαι να οδηγώ έτσι ύπερ ήρεμα, και να σπάζομαι...

Ξέρω πως μου πάει ~ 200+ ευρώ το έτος σε βενζίνη αλλα ειλικρηνά δεν την παλεύω να οδηγώ με 10% στο γκάζι για 4 χμ μέχρι τα 120 και μετά 6ή και cruise controll κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βενζίνα για εντός δήμου Αθηναίων μόνο στο Aegean στην Καβαλας στο ρεύμα εξόδου προς Κηφισσό δίπλα στο ΧΑΑ.

Γύρισα σήμερα περιφερειακά του κέντρου για μερικά δρομολόγια και όλα τα υπόλοιπα ήταν κλειστά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πίνει αρκετά, και το πιο χαμηλό που έχω δει είναι 7.8l/100 σε ταξίδι.

Πωτς γιενεν αβντο? Εγω σε χαλαρο ταξιδακι παιζει να καιω γυρω στο 6.5 (ΜΑΧ 7) με το πουντακι.

Παιδιά εγώ με ~12κ / χρόνο, πραγματικά για 1-2 λίτρα / 100 χμ, δεν ασχολούμαι να οδηγώ έτσι ύπερ ήρεμα, και να σπάζομαι...

Ξέρω πως μου πάει ~ 200+ ευρώ το έτος σε βενζίνη αλλα ειλικρηνά δεν την παλεύω να οδηγώ με 10% στο γκάζι για 4 χμ μέχρι τα 120 και μετά 6ή και cruise controll κλπ.

+1 Με εκνευριζει να συγκεντρωνομαι στο ποσο % παταω το γκαζι. That said, μου εχει γινει συνηθεια και οταν δεν εχω ορεξη ειμαι με μια ταχυτητα πανω. Μεχρι τον επομενο λαγο :D

Link to comment
Share on other sites

με πανικοβάλατε και πήγα το απόγευμα να βρω βενζινάδικο μιας και είχα μείνει με καμιά 15αριά λίτρα στο ρεζερβουάρ...4 στα 6 βενζινάδικα που είδα είχαν κανονικά βενζίνη...

να σας κανονίσω καμιά όμαδική???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τοσο ασχημα ειναι τα ΜΜΜ;Φανταζομαι στην Αθηνα ειδικα το μετρο πρεπει να ειναι σωτηριο...Εγω χρησιμοποιω 100% αυτοκινητο...σε επαρχιακη πολη ομως και απο περιφερειακο δρομο χωρις κινηση κλπ σχεδον καθε μερα (Σπιτι-ΤΕΙ).Το αναφερω γιατι το φοιτητικο αν θυμαμαι καλα ειναι στο 1 ευρω για αστικο και αποστασεις μεγιστο 10χλμ και ειναι κοροιδια ρε γμτ :wall:.Θεωρω πως αν εμενα Αθηνα θα χρησημοποιουσα καθημερινα τα ΜΜΜ...Μια μερα εκανα το λαθος να κατεβω Αθηνα με αυτοκινητο... :sick::fist:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τοσο ασχημα ειναι τα ΜΜΜ;Φανταζομαι στην Αθηνα ειδικα το μετρο πρεπει να ειναι σωτηριο...Εγω χρησιμοποιω 100% αυτοκινητο...σε επαρχιακη πολη ομως και απο περιφερειακο δρομο χωρις κινηση κλπ σχεδον καθε μερα (Σπιτι-ΤΕΙ).Το αναφερω γιατι το φοιτητικο αν θυμαμαι καλα ειναι στο 1 ευρω για αστικο και αποστασεις μεγιστο 10χλμ και ειναι κοροιδια ρε γμτ :wall:.Θεωρω πως αν εμενα Αθηνα θα χρησημοποιουσα καθημερινα τα ΜΜΜ...Μια μερα εκανα το λαθος να κατεβω Αθηνα με αυτοκινητο... :sick::fist:

Οταν εχεις να πας σε 10 διαφορετικες περιοχες της αθηνας σε μια μερα ναι ειναι απιστευτη ταλαιπωρια...

Αν ηταν να πηγαινω απο σπιτι - δουλεια ναι μαλλον δεν θα ειχα προβλημα με ΜΜΜ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.