Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Έχεις δίκιο ότι χρειάζονται όλα τα ηλεκτρονικά βοηθήματα για να σε προστατέψουν την κακιά στιγμή, αλλά βρε αδερφέ αν δεν είσαι πλήρως ξεκούραστος, ορεξάτος και στην τσίτα για να το μαξέψεις, πήγαινε πιο σιγά! Και εγώ θα ήθελα Traction Control στην BMW με τα 200 πίσω, αλλά σχεδόν πάντα πατάω ελάχιστο γκάζι.

Δεν συγκρίνεται η συμπεριφορά αυτοκινήτου με ESP με αυτοκίνητο χωρίς. Η κακιά στιγμή μπορεί να είναι λάδια στο δρόμο, κακός υπολογισμός χιλιομέτρων, πολύ χιόνι, πάγος etc., χωρίς εσύ να τρέχεις υπερβολικά (=πάνω από τα όρια ή κοντά σε αυτά).

Θεωρώ πολύ σωστή απόφαση της Ε.Ε. να το βάλει στα standard όπως παλιότερα το ABS, και επίσης θεωρώ ότι δεν πρέπει να απενεργοποιείται σε αυτοκίνητα που προορίζονται για χρήση δρόμου, ούτε με διακόπτη ούτε με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν ξέρω αν σε βολέψει, αλλα βρήκα και αυτο: http://www.kreidlerparts.com/scripts/parts_cat.asp?gid=1

Οσο για τον Παπασωτηριου, μακαρι να ηξερα φιλος.... Δεν ξερω τι παιζει στην υπογα...

Σ' ευχαριστώ φίλε, να' σαι καλά. Το είχα πετύχει αυτό το site, και μάλλον εκεί θα καταλήξω.

Το μηχανάκι είναι περίπου αυτό (δεν το έχω δει ακόμα το συγκεκριμένο, είναι στο χωριό μόλις αγοράστηκε - αν και έχουμε μία του '68 του παππού στον αχυρώνα που την καβαλούσα μικρός :D)

Σκέφτομαι να την βάψουμε σε διχρωμία (main σκούρο βυσσινί με secondary μπεζ κρεμ). Ότι θα γίνει πιο όμορφο είναι σίγουρο, αλλά μήπως μειώσει την "αξία" της ως αντίκα από τη πλευρά της αυθεντικότητας;

Το χρώμα που έχει τώρα απ' όσο ξέρω είναι ίδιο με αυτό της φωτογραφίας.

Anyway, αν γουστάρετε ρίχτε καμιά άποψη. :)

Link to comment
Share on other sites

Απο τι θυμαμαι για να παρεις αδεια αντικας - συλλεκτικης μηχανης, τα παντα πανω της πρεπει να ειναι εργοαστασιακα οπως και το χρωμα. Αλλα δεν ειμαι κ σιγουρος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι θέλει να πει ο ποιητής εδώ; Θα το στείλει ή δε θα το στείλει το item τελικά; (έχω ήδη πληρώσει)

Dear bezdim,

Thank you for your purchase. We will delivery the item as description, if

we have any problem, will contact you in 24-48 hours. Please check your ebay

message or your mail box also.

And for your fully satisfaction please make sure you bought the right item

and give me item detail (some item’s require) immediately* in paypal payment

note also.

*Many item will ship on next business day.

Best Regards.

**For Italy, France, Malta, Spain, Russia maybe delay 1 week because your

serious customs inspection. Please understand.

Some item require car’s detail.

If you already note . Please don’t reply this mail.

but if not please advise* (see item’s description require)

*Side of item? for example front/rear light, etc...

*color and color code ? for example fender flares, shark fin, etc...

*auto or manual gear? for example wood dash/grain kit

*2 doors or 2 doors+cab or 4 doors? for example fender flares

*4x2 or 4x4 model? for example fender flares, front bumper grill

Please understand I can not ship the item(s) without confirmation.

Link to comment
Share on other sites

Θα στο στείλει λέει, αφού του επισημάνεις στην πληρωμή για ποιό part αναλυτικά έκανες την αγορά.

Τώρα που έκανες την πληρωμή, στείλτου ένα mail με τα στοιχεία της συναλλαγής στο ebay και της πληρωμής και γράψτου τί ακριβώς θέλεις για να μην σου στείλει κάτι άλλο κατά λάθος.

Από τον τρόπο που γράφει φαίνεται ότι δεν την παίζει στα δάχτυλα την αγγλική και σαν να έχει πολύ δουλειά ο άνθρωπος...

Χριστός Ανέστη :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κοιτώντας το paypal, η συναλλαγή έχει την ονομασία "Mitsubishi L200 CLEAR New Rear Light TAIL Lamp O/S N/S", δηλαδή είναι εμφανής σε εμένα και προφανώς και στον χρήστη του άλλου paypal, τον Ταϋλανδό δηλαδή.

Με έχει μπερδέψει λίγο το παλικάρι, αλλά από ότι βλέπω είναι 99.9% positive το feedback του, οπότε δε παίζει να γίνει μπέρδεμα. Θα ειδοποιήσει πιστεύω αν λείπει κάτι, γιατί το email αυτό μου φαίνεται πιο πολύ σαν automated reply που έχει βάλει ο ίδιος.

Θα του έστελνα και άλλο email, αλλά νομίζω πως πιο πολύ θα μπερδευτεί παρά θα λυθεί το θέμα : P

Είδωμεν...

Αληθώς ο Κύριος :)

Link to comment
Share on other sites

Ακούς παντού τον όρο "downsizing"... :TD:

Μπήκα σε BMW με τον 3λιτρο ατμοσφαιρικό M54 και η μηχανή δε μούγκριζε. Τραγουδούσε!

Ωραίο πράγμα τα κυβικά τελικά... :happy:

Έγινε επεξεργασία από nickstamat
Link to comment
Share on other sites

Σε Bmw 520i καπου το '90-91 με 100.000 χλμ προς το παρών.

Ισως το αλλάξουμε με κατι ποιο οικονομικό :nothing:

Θα γούσταρα πολυ αν ειχα τα λεφτα να το εκανα σαν καινούριο(μηχανικά και εξωτερικά),ειναι ωραίο αμάξι. :clap:

Μάλλον θα βαλω και φωτογραφίες αύριο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε ουστ, παραλίγο να σε πιστέψω!!!

@SirDiman

Το M50Β20 σε τι αυτοκίνητο; Γιατί να μην το προλάβεις;

Εσυ γελας, αλλα υπαρχει ολανδος με μια ασημι GTV και ΔΥΟ (2) 3.0 V6, το δευτερο προφανως κεντρο σε υποπλαισιο απο 166, ολο στο χερι :blink: Μολις 490 αλογα :blink:

Έγινε επεξεργασία από spresv
Link to comment
Share on other sites

[ειρωνία MODE] (χωρίς παρεξήγηση ελπίζω, πλακίτσα κάνω)

Και ποιος σου είπε ότι έχω E34;;;;;;

[/ειρωνία MODE]

Σε E30 το έχω το μοτεράκι και σπέρνει. Η E34 είναι η αγαπημένη μου από αυτές που μπορώ να αγοράσω (παραλίγω να πάρω μια πέρσι, αντί για την E30) , αλλά δεν θα κάλυπτε την χρήση για την οποία ήθελα το αυτοκίνητο.

Μπες εδώ:

http://www.realoem.com/bmw/select.do?kind=P&series=E34&body=Lim&model=520i&arch=0

και ψάξε ποιο είναι το αντικείμενο που θέλεις, πες μου part number και θα στο βρω στο ebay. Για τη δικιά μου έχω ψωνήσει ήδη σε πολύ καλές τιμές από ebay πίσω βάση ψαλιδιού (μάλλον αυτό θα θες και εσύ), κάτι άλλα λάστιχα για τα ψαλίδια, δεν ξέρω πως λέγονται στα Ελληνικά, πίσω βάση διαφορικού της powerflex, προβολάκια, σηματάκι, φωτιζόμενο λεβιεδάκι ταχυτήτων και σύνδεσμους αντιστρεπτικής εμπρός.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.