Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Με ακούμπησε κάποιος με τον καθρέφτη. Είχα την φαϊνη ιδέα να ξύσω το πλαστικό που έμεινε πάνω στο χρώμα μου με πράσσινο scotch bright. To βερνίκι φυσικά έγινε πώλος. Καμία ιδέα? Αν πάρω διάφανο βερνίκι για τα νύχια θα κάνω τίποτα η θα το κάνω χειρότερα?

Πάρε κάποια καλή μαλακή αλοιφή (καλές μάρκες είναι: Autoglym, Porzelack, Meguiar's και άλλες) και πέρασέ το.

Θα γυαλίσει και θα φύγει η θαμπάδα. Είναι εύκολο.

Οτιδήποτε άλλο βάλεις, απλά θα το κάνει (πολύ) χειρότερα.

Έγινε επεξεργασία από nickstamat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BTW

!

owned? :p

Λογικα θα ριξουν το genesis 2t ( 4cylinder 2000cc turbo ) 210ps six speed lsd rear wheel motion. Γιατι το v6 παει στους 300φευγα . Απο την αλλη ομως ειναι χοντρουλικο 1540κιλα!!! Βλεπω να πινει τσαγάκι αγγλικο ο κορεατης . Εκτος και αν το ελαφρωσουν πειραξουν κλπ .

Link to comment
Share on other sites

Στην εξατμιση στο παπι ακουμπηκε καποιος με παντοφλα μαλλον και εμεινε σημαδι οπως ηταν ζεστη...δοκιμασα ασετον βενζινη οινοπνευμα ακομα και με ζεστη την εξατμιση και δεν ειδα να γινεται τιποτα.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

. Απο την αλλη ομως ειναι χοντρουλικο 1540κιλα!!! Βλεπω να πινει τσαγάκι αγγλικο ο κορεατης . Εκτος και αν το ελαφρωσουν πειραξουν κλπ .

Γερμανικό για να είμαστε και πιο σωστοί :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερα οτι εχουν βγαλει και στο παρελθον δικα τους μοντελλα. Πολυ καλο φαινεται. Αμα εχει και κανα 15αρι λιγοτερο απο την elise θα ειναι ακομα καλυτερο. :p

Αυτο που θα το κανεις service? Στην fiat?

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1,5 χρονο γεμιζα το αμαξι με 20 ευρω... Τωρα πλεον χρειαζομαι 40...

Απατες στα βενζιναδικα που δεν παει αλλο... Μου την σπαει να οδηγαω κατω απο 3Κ στροφες για να μην καει ....

Εμεις φταιμε που δεν τους παιρνουμε με της πετρες παιδια...

Π. Ραλλη σημερα... 1,598 fu :@ (εννοειτε οτι δεν εβαλα...)

Link to comment
Share on other sites

Κλήση για αλλαγμένη εξάτμιση, 100 ευρώ, 10 μέρες πινακίδες........

ΓΓΓΚΚΚΚΚΡΡΡΡΡΡΡ !!!!!!!!

εμένα που με έγραψαν στην εθνική (με ρανταρ) να πηγαίνω με 80 αντί 60,τι να πω;;;;:wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Κλήση για αλλαγμένη εξάτμιση, 100 ευρώ, 10 μέρες πινακίδες........

ΓΓΓΚΚΚΚΚΡΡΡΡΡΡΡ !!!!!!!!

που? και γιατί ακριβώς? ήταν εξάτμιση racing από αυτές που κάνουν θόρυβο ή έλειπε και κάνα καζανάκι?

Πριν 1,5 χρονο γεμιζα το αμαξι με 20 ευρω... Τωρα πλεον χρειαζομαι 40...

Απατες στα βενζιναδικα που δεν παει αλλο... Μου την σπαει να οδηγαω κατω απο 3Κ στροφες για να μην καει ....

Εμεις φταιμε που δεν τους παιρνουμε με της πετρες παιδια...

Π. Ραλλη σημερα... 1,598 fu :@ (εννοειτε οτι δεν εβαλα...)

BP στο παράδρομο του Κηφισσού ακριβώς πριν τα ΚΤΕΛ και όπως στρίβεις δεξιά από Καβάλας @ 1.429.

Είναι και καινούριο βενζινάδικο με τελευταίου τύπου αντλίες και κόβει και αποδείξεις ακόμα και αν δε το ζητήσεις.

εμένα που με έγραψαν στην εθνική (με ρανταρ) να πηγαίνω με 80 αντί 60,τι να πω;;;;:wall::wall::wall:

δε μου λες...υπάρχει περίπτωση να αναφέρεσαι στο τμήμα Αίγιο-Πάτρα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

που? και γιατί ακριβώς? ήταν εξάτμιση racing από αυτές που κάνουν θόρυβο ή έλειπε και κάνα καζανάκι?

300 μέτρα από το σπίτι μου, αντί να κάνω δεξιά να αράξω και να πάω σπίτι, λέω δεν πάω μέχρι το τερα πετρα να δω αν έχει κίνηση; Τί το ήθελα...

Ελεύθερη μπροστά μέση, και τελικό κανονικό δίμπουκο πίσω. Κανονικό για το μοτερ, όχι για το αυτοκίνητο. Πάλι καλά που δεν το ψάξαν παραπάνω. Και πήγαινα με 1500 στροφές/λεπτό ρε μαμώτο, δεν έκανε θόρυβο... αλλά μόλις είδαν τα παλικάρια αλήτικη μουτσούνα E30, αμέσως με σταμάτησαν.

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε Πέτρο.... το γκαντεμιάσαμε... :( Πάλι καλά που δεν σου άνοιξε κανα καπω να δώ τι δικαιολογία θα έβρισκες..

"Κυρ Αστυνόμε, εχω μονο τα 4 μπουζι πάνω, 4κύλινδρο 1600 ειναι τώρα" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μενα που σταματησαν τον πατερα μου και του ελεγαν οτι περασε το οριο χωρις να εχουν ρανταρ.και οταν τους το ειπε του λεει ο αλλος μην μιλας μην σε γραψω γιατι εκανες και προσπεραση και πατησες διπλη γραμμη(2 κμ πιο πριν ξερω γω,ποιος ηταν και τον ειδε) και τελικα,επειδη το καταλαβε οτι ηταν πειραγμενος ο τυπας δεν ειπε τιποτα και τον εγραψαν για την μικροτερη παραβαση οριου που γινεται...

Link to comment
Share on other sites

BP στο παράδρομο του Κηφισσού ακριβώς πριν τα ΚΤΕΛ και όπως στρίβεις δεξιά από Καβάλας @ 1.429.

Είναι και καινούριο βενζινάδικο με τελευταίου τύπου αντλίες και κόβει και αποδείξεις ακόμα και αν δε το ζητήσεις.

Το εχω δει Γιωργο, εχει μεγαλη ταμπελα, αλλα ακομα δεν εχει τυχει να βαλω εκει.

Απο ποιοτητα βενζινης τι λεει? Κλεβει πολλα λιτρα η λιγα ?

Link to comment
Share on other sites

Για το αν κλέβει δε μπορώ να σου πω.....η βενζίνη του όμως δε μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα ή να παρατηρήσω κάτι λάθος.....ίσως να είναι και λίγο καλύτερης ποιότητας από το Aegean που έβαζα στη Καβάλας μιας και είδα γρηγορότερη απόκριση στη μίζα και λίγο πιο σταθερό και άμεσα πέταγμα στο απότομο γκάζι.

ιδέα μου? δε ξέρω.....

γενικώς πάντως τα καινούρια πρατήρια των μεγάλων εταιριών BP ΕΚΟ Shell είναι λιγότερο επίφοβα για φουστιές μιας και οι έλεγχοι είναι πιο αυστηροί.........

καλό είναι πάντως να προτιμάτε πρατήρια που έχουν ISO 9002 και συμπερίλαμβάνονται στο διεθνή ελεγκτικό φορέα Inspectorate που υποβάλλονται σε τυχαίους δειγματοληπτικούς ελέγχους έπιπρόσθετους του κράτους.

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.