Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Φταει παντα αυτος που κανει οπισθεν, ασχετα με ολες της συνθηκες.

Εφοσον πηρες την αποφαση να βγεις απο θεση σταμευσης και σε χτυπησε παει να πει οτι του εκλεισες τον δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ειναι ποτε δυνατον!!?

Ολοι κουλοι μλκες παντα πανω μου πεφτουν ???

Οχι παιδια, δεν συναντησα παλι τον Φραγμα ουτε τον Ιασωνα στο δρομο ... αλλα μ'αρεσει ο τροπος που σκεφτεστε

:hehe::hehe::hehe::hehe:

Στην Π. ραλλη χαμηλα, εννω ημουν δεξια λοριδα μπροστα μου ειχα εναν ταξιτζη...

Τον ειδα που πηγαινε να σταματησει και λεω κατσε να αλλαξω αριστερα μην μου σταματησει καγκελο στην μεση.

Βγαζω φλας χαλαρα ηταν αρκετα μπροστα μου, κοιταω τον καθρεπτη και βλεπω ενα seat ibiza που μεχρι στιγμης πηγαινε χαλαρα ξαφνικα να γκαζωνει λες και πηρε συρμα για την γυναικα του με τον κηπουρο....

Ερχεται απο αριστερα μου και με κλεινεεεεεεεεεει... Ε να σε χαιρετησω του λεω, σταματαω...

Κατεβαινω κατω και βλεπω εναν μπαρμπα 60 ετων, του λεω "εχετε χαρη που σεβομαι τους μεγαλυτερους διαφορετικα θα σε ειχα βγαλει, αλλα που θα παει, θα πετυχετε καποιον που δεν θα τους σεβεται..."

Ελεγε εκει κατι δικα του και εφυγε, οδηγος λεωφορειου που ερχοταν απο πισω κατεβαζει το παραθυρο και μου λεει.

"μην δινεις σημασια, το κανει συνεχεια ο συγκεκριμενος....:suicide2: "

Ακου ασχολεια που βρηκε ο μπαρμπας ρε.... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εχει τρελλαθει ο κοσμος γενικα

κι αυτο γινεται πολυ ευκολα εμφανες στην συμπεριφορα στους δρομους

καθημερινα πλεον βλεπω τουλαχιστον δυο περιστατικα ξεκαθαρης παραβιασης στοπ

το πορτοκαλι εχει αποκτησει ισα με δεκα ενδιαμεσες αποχρωσεις μχρι να γινει κοκκινο στα φαναρια

ninja ποδηλατες χωρις φωτα κανουν σφηνες, μπαινουν αναποδα κτλ

διπλοπαρκαρισματα σε στενα που δεν χωραει ουτε τρικυκλο να περασει και περα βρεχει

ατομα με θρασος που στην κανουν και βγαινουν κι απο πανω

ταριφες που μ'αυτα που κανουν θα πρεπε να τους επαιρναν την αδεια αμεσα

μεχρι κι οι κυρατσες που μεχρι προτεινος παθαιναν κατι στο ακουσμα της κορνας ή ενος φρεναρισματος

εχουν πλεον γινει απαθεστατες, κοιτανε -γκαζωνουν και την κανουν με ελαφρα

δεν ηταν παντα ετσι ρε γμτ

εχει παραγινει το κακο

τι να πω....

ειλικρινα δεν ξερω και ουτε μπορω να φανταστω που θα παει αυτη η κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

^οντως νομιζω ο κοσμακης εχει πιεστει γενικοτερα απο την ολη κατασταση,και καθε αλλο παρα για οδηγηση ειναι..διακρινω μια εντονη αφηρημαδα στους οδηγους καθημερινα,με αποτελεσμα το μικρο τρακαρισμα πλεον να το χεις στο τσεπακι..

Link to comment
Share on other sites

Σημερις περι 09:45 στον Πειραια/Πασαλιμανι μου χτυπησανε την Ιταλιδα μου :bye:

Πηγα να στριψω δεξια, πατησα φρενο να μπω στην στροφη κ ο τυπος απο πισω δεν πατησε φρενο.

Αποτελεσμα, ολος ο πισω προφυλακτηρας θελει αλλαγη και μαλλον το πισω αριστερο φτερο γιατι εχει τσακισει. Πολυ φιλικος, μου ζητησε συγνωμη και φυσικα καναμε φιλικες δηλωσεις (Ηρθαν αντιπροσωποι απο τις ασφαλειες μας)

Δευτερα φαναρτζη....

34086_460170609151_666444151_6363123_6071746_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.gocar.gr/news/feed/3200,Anaklhsh_HONDA_Civic_4d_&_Stream_2001-20.html

Πώς γίνεται να ανακαλύπτουν το πρόβλημα 8 χρόνια μετά; Και πώς ξέρουν ότι υπάρχει πρόβλημα εάν "Μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί καμία περίπτωση ατυχήματος που να σχετίζεται με το συγκεκριμένο θέμα."; :nerd:

Link to comment
Share on other sites

oh Hai......σήμερα η σουηδέζα αποφάσισε οτι ήρθε ο καιρός αλλαγής δυναμό στα 99.000 χλμ.

Χθες βράδυ κάποια στιγμή άναψε ένδειξη αερόσακου και σήμερα ξημέρωσα με Battery not charging. Contact service...

είμαι στο ψάξιμο. Έξοδα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αποφάσισαν επιτέλους να τις αντρέψουν λίγο κατ' εμέ σε σχεδιασμό τρώνε τις BMW για πρωινό.

Γιάννη οτι σχεδιασμό και να κάνουν, αν δεν βάλουν το "sporτ" κάπου μέσα στο σασί και στον τρόπο που το αμάξι ακούει, θα βλέπουν πάντα τον τώλο απο τις BMW, και θα είμαι αυτοκίνητα που αν τα αγοράσεις και δεν είσαι 70+ "κάτι πάει στραβά" :)

Αν και έχει μερικά μοντέλα πολύ ωραία (3 που μου αρέσουν τώρα σε σχέση με 1 παλιά) πραγματικά ΠΟΛΥ δύσκολα θα τα επέλεγα στα λεφτά τους με άλλα offerings Που παίζουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

oh Hai......σήμερα η σουηδέζα αποφάσισε οτι ήρθε ο καιρός αλλαγής δυναμό στα 99.000 χλμ.

Χθες βράδυ κάποια στιγμή άναψε ένδειξη αερόσακου και σήμερα ξημέρωσα με Battery not charging. Contact service...

είμαι στο ψάξιμο. Έξοδα πάλι

Αν δεν σου άναψε το λαμπάκι του δυναμό δεν έχει τίποτα.

Μάλλον μπαταρία είναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν κατά το μιζάρισμα σου βγάζει τα faults, είναι μπαταρία, μου το κάνει και εμένα.

Έχε υπόψιν ότι αν το κινείς το αμάξι και στο κάνει με τόση ζέστη, η μπαταρία έχει αποχαιρετήσει τα εγκόσμια εδώ και καιρό :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που φοβάμαι είναι οτι το βγάζει ενώ το αμάξι είναι αναμμένο.....τον αερόσακο τον έβγαλε ενώ οδηγούσα.......και η ένδειξη οτι η μπαταρία δε φορτίζει βγαίνει ακόμα και με clear στο ταμπλώ εν κινήσει......Κοίταξα και το διαφανές σημείο ένδειξης πάνω στη μπαταρία.....μαύρο αν είναι γεμάτη...clear αν είναι άδεια...αλλά η μπαταρία δείχνει γεμάτη. Ούτε 12μηνο δεν πέρασε που την άλλαξα.....συναγερμό δεν έχω και γενικά δεν αφήνω ποτέ alarm φώτα αναμμένα να λιώνω μπαταρίες και δυναμό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.