Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

και τι δουλειά κάνει είπαμε το Air flow meter Αγάπη?

Απο το όνομα δηλαδή εσύ τι καταλαβαίνεις;

Μετράει τον εισερχόμενο αέρα που μπαίνει στον κινητήρα και στέλνει σηματάκι στον εγκέφαλο, για το ποσό βενζίνης που πρέπει να ψεκάσει. Xονδρικά δε το έχω μελετήσει σε βάθος το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4482]LevelOne[/MENTION]

πολλά τα έξοδα άντε με το καλό.

Ποιος θα επιληφθεί του προγράμματος;

[MENTION=596]greekfragma[/MENTION]

Φυσικά και δε κάνω χαζομάρες σε κόσμο. Ανεβάζω απλά εδώ κανά videάκι. Η όλη φάση είναι καθαρά προσωπική ενασχόληση και χαρά κι τπτ άλλο. Τώρα με τις κοτρώνες κτλπ τι να τις κάνεις αν έχει πάει το τσίσα σύννεφο :p

[MENTION=2165]Shadow Keeper[/MENTION]

Κάποια στιγμή θα ανεβάσω (πολύ φλογίδι).

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1891]Τζώρτζης[/MENTION] ευχαριστώ... Τωρα για πρόγραμμα, ειμαι αναμεσα σε base map κονσέρβα ισα-ισα για να παω σε δυναμομετρο και να γραφτεί customιά ή να πάρω ενα Type-1 Nistune και μαζι με εναν wideband και ενα knock light να το γράψω εγω (παλι αφου βρω εναν base map για τα πραγματα που φοράω).

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1891]Τζώρτζης[/MENTION] ευχαριστώ... Τωρα για πρόγραμμα, ειμαι αναμεσα σε base map κονσέρβα ισα-ισα για να παω σε δυναμομετρο και να γραφτεί customιά ή να πάρω ενα Type-1 Nistune και μαζι με εναν wideband και ενα knock light να το γράψω εγω (παλι αφου βρω εναν base map για τα πραγματα που φοράω).

Η δεύτερη επιλογή ακούγεται καλύτερη, βέβαια ελοχεύει κινδύνους και πολύ δουλειά.

Επίσης η Reaction Engineering, χωρίς να κάνω διαφήμιση, θεωρώ πως είναι η καταλληλότερη επιλογή για customιά από επαγγελματία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαράω βρε :)

Κλασικά ξέχασα να βάλω emoticon και να δηλώσω πείραγμα :o

To MAF (Mass Air FLow) μετράει την ποσότητα του αέρα σε γραμμάρια ανά δυετερόλεπτο - αν έχετε κανένα scangauge ή κανένα accessport ή ακόμα και μέσω torque σε android κινητά μπορείτε να δείτε τις στιγμιαίες τιμές - και με χρήση αυτών των τιμών, της χαρτογράφησης το εγκεφάλου καθώς και μετρήσεις από αισθητήρα(ες) λ, θερμοκρασίας, ατμοσφαιρικής πίεσης, θέση πεντάλ γκαζιού, υπολογίζεται η στιγμιαία ποσότητα του καυσίμου που ψεκάζεται από τα μπεκ. Για αυτό όταν είναι χαλασμένος ή βρώμικος δεν δίνει σωστές τιμές και μπορεί να έχουμε αρυθμίες στα ρελαντί ή ακόμα και πτώση της απόδοσης.

Αν κάποιος ξέρει καλύτερα ας με διορθώσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση αλλά προτιμώ διπλά ψαλίδια μπροστά και όχι τα γόνατα McPherson...βέβαια περίσσοτερη σημασία έχει να το στήσεις καλά...but still..

Πλέον μένω εκεί.

Και multi link Mπρος πίσω να έχει, άμα δεν είναι στημένο σωστά... μαματο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η Reaction Engineering, χωρίς να κάνω διαφήμιση, θεωρώ πως είναι η καταλληλότερη επιλογή για customιά από επαγγελματία.

:T::T::T::T:

αγαπαμε [MENTION=1891]Τζώρτζης[/MENTION] :dance3:

πολλα like για τα vid και το κουραγιο σου...

Θελω wotbox αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα παιξει κατασχεση στο αμαξι με τις μλκιες που θα κανω!!! :p:P:P

Link to comment
Share on other sites

κατεβαινα ολο χαρα παραλιακη χθες...

ακουω κατι θυμωμενο να πλησιαζει...

με περνα απο δεξα © Μ6 με αλλαγμενη εξατμιση..

και πριν προλαβω να πω "πιτογυρο" απο το πουθενα εμφανιζεται και την κυνηγα μια corvette...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση ο μόνος λόγος που θα έκανα όπισθεν θα ήταν απλά για να πάρω φόρα και να είμαι σίγουρος ότι θα του κάνει αρκετή ζημιά το 255 λάστιχο μου στο πρόσωπο του, ειδικά αν το τράβαγα σε video και είχα και αποδεικτικά στοιχεία...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=8TBM1UyPXbY&feature=player_embedded[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.