Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Ανοησιες :p

[MENTION=376]YDinopoulos[/MENTION] τωρα δεν εχει και πολυ νοημα, διοτι ειναι οι πρωτες βολτες, παω με ελαχιστο γκαζι και ψαχνω να βρω/διορθωσω προβληματα κλπ. Οταν το στρωσω (ή οταν μπορω να ξαναβαλω το μαμα) φυσικα και θα σου πω ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ήμουν ξεκάθαρος. Δωρεάν μεταβίβαση (καινούργιο, μεταχειρισμένο) ούτε παράβολο ούτε τπτ.

Το ίδιο είχε γίνει και το 2009 (λίγο που έψαξα το τότε νομοσχέδιο, άρθρο 25, είχε ψηφίσει την άρση του τέλους μεταβίβασης ι.χ. έως τις 07/08/2009)

Μακάρι να γίνει και φέτος όπως λένε.

Link to comment
Share on other sites

Σαν έξοδα κίνησης (μόνο καύσιμο, όχι συντήρηση), όπως τα υπολόγισα, το LPG με τις τωρινές τιμές καυσίμων συμφέρει πιο πολύ απ' όλα. Αλλά επειδή μένουμε στη μπανανία και δεν ξέρουμε τι άλλο θα κάνουν για να μας ματώσουν, μπορεί να βάλεις LPG και η τιμή του να φτάσει της βενζίνης, οπότε θα έχεις κάνει μια τρύπα στο νερό. Αν βάλουμε μέσα και την αξιοπιστία, αλλά και την πιο μεγάλη σιγουριά του πετρελαίου στην τιμή του, θα έλεγα πετρέλαιο. Δεν ξέρω τι παίζει με το LPG από αξιοπιστία, αλλά ξέρω ότι ένα diesel μοτέρ είναι πολύ αξιόπιστο και με λίγα έξοδα συντήρησης.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ήμουν ξεκάθαρος. Δωρεάν μεταβίβαση (καινούργιο, μεταχειρισμένο) ούτε παράβολο ούτε τπτ.

Το ίδιο είχε γίνει και το 2009 (λίγο που έψαξα το τότε νομοσχέδιο, άρθρο 25, είχε ψηφίσει την άρση του τέλους μεταβίβασης ι.χ. έως τις 07/08/2009)

Μακάρι να γίνει και φέτος όπως λένε.

Δηλαδη ημουν τυχερος ε? Εγω πηρα το αυτοκινητο τον Αυγουστο του 09 και δεν πληρωσα εξοδα μεταβιβασης οποτε ισχυει αυτο 100%. Νομιζα οτι ισχυει και καθε χρονο ομως.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μεταφερθηκε και η καντινα απο βουτα στην μαυρη ε?

Όχι, καινούργια καντίνα είναι.

Εγω εβλεπα ενα ασπρο nissan gtr να κανει εκκινήσεις με launch control εξω απο everest επι της γουναρης :crazy_pilot:

dutsuni επίτιμου μέλους εδώ πέρα χαλούσε την ησυχία στην πλατεία της αργυρούπολης.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα ΚΤΕΟ τον τυφωνα του φιλου.

Εγινε ελεγχος καυσαεριων (ετοιμος ειμουν να πεσω απο τα γελια καθοτι διχρονο)

ελεγχος οπτικος γενικα, ελεγχος φωτων,φρενων και θορυβομετρηση αλλα καθοτι ειδε οτι

ειχε μαμα εξατμιση απλα εγινε ελεγχος και οχι εκτενεστερος.

Αν δεν φερει το δικυκλο καθρεφτες κοβεται btw ;)

Επισης σημερα ο κολλητος παρελαβε πινακιδες απο την εφορια για 2 μερες,

Αυτο ισχυει για καθε μηνα 2 μερες.Οποιος/α εχει παραδωσει και θελει να το μετακινησει

ας το δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

to lpg ειναι εκδοχο πετρελαιου, η τιμη του θα ειναι παντα αναλογη της τιμης πετρελαιου μιας κ εχουν κοινη πρωτη υλη. Ομως θα ειναι παντα φθηνοτερο του, price fixation θα παιζει παντα.

ΤΟ πετρελαιο για μενα αξιζει παραπανω, ιδιως αν το μοτερ δεν εχει φτιαχτει για lpg, οπου γινεται πολυ τοξικο στις βαλβιδες. Επισης η αποδοση του μοτερ με lpg θα ειναι σαν της βενζινης, οπου αν ειναι ατμοσφαιρα, θα εχεις λιγοτερς ροπες απο πετρελαιο.

Δεν υπαρχει η γενικευση τι συμφερει, θα χρησιμοποιειτε παντα την λογικη.. βαζω τοσα παραπανω για να εξοικονομω τοσα. Σκληρα, χωρις συναισθημα. Μολις ποσοτικοποιησεις τις διαφορες τοτε βαζεις λιιγο συναισθημα. Φευγω εχω ραντεβου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.