Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

μεγαρα και βλακειες. :p χθες πηγα σε ενα χωρο στο Κορωπι που ουτε λαστιχο τρως ουτε ζοριζεις το αμαξι και ουτε θες χρονους κλπ...

και επίσης δεν έχεις και χλμ.

Τι να το κάνεις να πηγαίνεις με ανάποδα με 5 και 10χμλ επειδή κατς είναι σαπούνι?

Link to comment
Share on other sites

αλλο το ενα αλλο το αλλο...

χθες ομως ουτε φρενα χαλασα ουτε λαστιχο ουτε το αμαξι καταπωνηθηκε..

δε σου λεω οτι ειναι το απολυτο και δε το συγκρινω με κατι αλλο αλλα μπορεις ανετα να πας και να ξεκ@λω-σεις.

και ανετα γραφεις φουλ 2ας και δριφταρεις..αλλα δεν εχει νοημα αφου το διπλωνεις ανετα και πηγαινεις εξισου γρηγορα και με πιο χαλαρη οδηγηση..

οπως και να εχει..ειναι μερος που δε σε ενοχλουν και τα στρουμφακια :p

να οριστε ενα videaki ενος φιλου μου

Link to comment
Share on other sites

Με πορωσατε εχτες..

EUR-FH1135 Eurow Sheepskin Wash Mitt with Thumb (single) 1 @ £7.49

MEG-G9524 Meguiar's Hot Rims All Wheel Cleaner (710ml) 1 @ £7.95

MEG-X2020 Meguiar's Supreme Shine Microfibre Bundle (3 pack) 1 @ £14.95

MEG-G7214 Meguiar's Gold Class Leather Cleaner and Conditioner (414ml) 1 @ £6.49

MEG-G10307 Meguiar's ScratchX 2.0 (207ml) 1 @ £8.99

MEG-G12664 Meguiar's NXT Car Wash (1892ml) 1 @ £14.99

MEG-G12718 Meguiar's NXT Tech Wax 2.0 (532ml) 1 @ £14.99

MEG-X3080 Meguiar's Even Coat Applicator Pads (2-pack) 1 @ £4.75

Shipping charge : £15.00

Total charged : £95.60

Γιωργο ειναι ενταξει? Τα πηρα ολα η λοιπει κατι? Ποσες μερες κανει για παραδοση, θα χρειαστει να παω στα Ελτα η πορτα-πορτα?

Έλα ρε συ,έλειπα και δεν είχα νετ..

Κομπλέ είσαι.Τώρα βλέπεις και στην πράξη κι αν σου λείψει κάτι τα βρίσκεις μεμονωμένα και ebay.

Δίνει tracking..Εμένα πάντως τα έστειλαν 19/6 και σήμερα το πρωί βγάζει ότι είναι Αθήνα προς παράδοση,δε μου έχει έρθει τπτ ακόμα..

Σπίτι σου θα έρθουν αλλά μάλλον με courrier και όχι ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

το παλιο τελικα εχει αρχισει να μου αλλαζει τη γνωμη , σε σχεση με αλλα αμαξια της ιδιας κατηγοριας αγορασμενα την ιδια χρονια. Δεν βγηκε ασχημο , το δικο μου μαλλον θα το κρατησω για δευτερο και οσο παει

το καινουριο καλουτσικο ειναι αν και εσωτερικα δεν μου αρεσει , εξωτερικα ειναι νουναρος

Link to comment
Share on other sites

LevelOne, περιεγραψε ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ τι μας δειχνει η εικονα που μας εδωσες........

Δεν θελω να βγαλω βιαστικα συμπερασματα αλλα αν ειναι αυτο που νομιζω.....

:banging: :banging:

EDIT: Η μαλλον ειναι αυτο που νομιζω, αλλα ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ οτι την προγραμματιζεις κιολλας....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρτογράφηση ενός κινητήρα απο το ΜΗΔΕΝ.

Τα πάνταολα, απο χάρτες αβάνς σε 3D, μέχρι πίνακες A/F και ορισμός κόφτη...

80 ο προγραμματιστής EEPROM μαζι με το software και 5 μια πεντάδα άγραφα τσιπάκια για να παίξω...

Εδιτ για το έδιτ σου :p : Θα βασιστώ σε ενα ήδη υπάρχον πρόγραμμα της nismo και θα κανω μικροαλλαγές εκει. Βεβαια ολες οι δοκιμές θα ελεγχθούν σε δυναμόμετρο και προβλέπεται καυτό καλοκαίρι...

Έγινε επεξεργασία από LevelOne
Link to comment
Share on other sites

Χαρτογράφηση ενός κινητήρα απο το ΜΗΔΕΝ.

Τα πάνταολα, απο χάρτες αβάνς σε 3D, μέχρι πίνακες A/F και ορισμός κόφτη...

80 ο προγραμματιστής EEPROM μαζι με το software και 5 μια πεντάδα άγραφα τσιπάκια για να παίξω...

Εδιτ για το έδιτ σου :p : Θα βασιστώ σε ενα ήδη υπάρχον πρόγραμμα της nismo και θα κανω μικροαλλαγές εκει. Βεβαια ολες οι δοκιμές θα ελεγχθούν σε δυναμόμετρο και προβλέπεται καυτό καλοκαίρι...

χοχο . Αυτά ειναι .

Ενα aem που ειχα δοκιμάσει σε ενα s2000 ρυθμιζε νομίζω μέχρι και το ποσο γρήγορα να στροφάρουν τα γυαλοκαθαριστήρια . : P

Link to comment
Share on other sites

το παλιο τελικα εχει αρχισει να μου αλλαζει τη γνωμη , σε σχεση με αλλα αμαξια της ιδιας κατηγοριας αγορασμενα την ιδια χρονια. Δεν βγηκε ασχημο , το δικο μου μαλλον θα το κρατησω για δευτερο και οσο παει

το καινουριο καλουτσικο ειναι αν και εσωτερικα δεν μου αρεσει , εξωτερικα ειναι νουναρος

κ μενα μαρεσει κ το καινουριο αρκετα , αλλα αν ειναι να ξεκολανε τα πλαστικα απο τις πορτες στον 1 χρονο σαν το προηγουμενο να μου λειπει καλυτερα...

υ.γ. ειναι η ιδεα μου ή γενικα οι κατασεκυαστες εχουν ριξει πολυ την ποιοτητα? διαβαζω σε φορουμ, κ βλεπω ολα παντω κατω εχουν μικροπροβληματακια. grande punto να μπαινουν νερα, να μην περνουν με την πρωτη μπρος με την ζεστη. swift με πολλους τριγμους... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

χοχο . Αυτά ειναι .

Ενα aem που ειχα δοκιμάσει σε ενα s2000 ρυθμιζε νομίζω μέχρι και το ποσο γρήγορα να στροφάρουν τα γυαλοκαθαριστήρια . : P

Ναι, οι ΑΕΜ ειναι πραγματικά απο τους πιο ευέλικτους άγραφους και με τα πιο απιστευτα software (ειχα βαλει εναν σε εναν B16). Απλα είχαν ενα ιστορικό, παίρναν φωτιά :p.

Μπορείς να κάνεις παπάδες με εναν τετοιο, άπο την ταχύτητα των υαλοκαθαριστήρων όπως ειπες, μεχρι και να αυτοματοποιήσεις διάφορες λειτουργίες, να κλείνει πχ A/C και παράθυρα μολις περάσεις τα 100, η διάφορα αλλα τετοια...

Αυτα ομως μόνο με άγραφο, με πρόγραμμα απλα στον μαμα εγκέφαλο δεν μπορείς να παραμετροποιήσεις τόσα πολλά. Εγω δεν πάω σε άγραφο, απλα πηγαίνω σε ενα πολυ advanced custom made.

(Τα τσιπάκια-κονσερβες έρχονται απλα με ρυθμιση στους χάρτες καυσίμου και οι περισσότεροι αγνοούν την προπορεία και τον χάρτη αναφλεξης.)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.