Jump to content



Batman: Arkham Asylum


tragikos

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι???γιατι δεν βρησκω την επιλογη για να ενεργοποιησω τα Physics???που την εχει ξερει κανει??

Πρεπει να πειραξεις καποια .ini αρχεια για να εχεις Physics αλλα πολλοι που το κανανε φαγανε crash..

Ισως με καποιο patch που θα βγαλουνε γινει κατι..:)

Link to comment
Share on other sites

:spam:

o batman ειναι απο τους ποιο σκοτεινους και γαματους ηρωες ever:)

ο batman είναι ένας ενήλικας σε λαστιχένια στολή και κουβαλάει μαζί του ένα μικρό αγόρι :tomato:

(από Jeff Dunham)

:spam:

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πειραξεις καποια .ini αρχεια για να εχεις Physics αλλα πολλοι που το κανανε φαγανε crash..

Ισως με καποιο patch που θα βγαλουνε γινει κατι..:)

Ποια ini μωρε nvidia εχει το παιδι, ψαξε στο folder binaries του παιχνιδιου για το αρχειο bmlauncher, εχει ολες τις ρυθμισεις απο κει, καλο ειναι να εχεις το ΑΑ στο off οταν βαζεις physx στο high γιατι αν κρινω απτο demo στην gtx260 πεφτει πολυ ζορι ειδικα στα 1920*1080, στην τελευταια σκηνη με τους 5 ενοπλους και τα gargoyle χτυπησα και 32-35fps ενω γενικα ειμουνα κοντα στο 60αρι, να δω τι θα γινει οταν θα παρω ATI ειμαι περιεργος .....

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1451584

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?p=1332461

Οσοι ειστε με ati και σκεφτεστε να βαλετε μια nvidia διπλα της για τα physics τουλαχιστον για το συγκεκριμενο παιχνιδι ξεχαστε το, αμα δεν ειναι η πρωτη καρτα nvidia τοτε το physx δεν νιωθει, με το κολπο του beyond3d μπορειτε να δειτε τα physics αλλα με εξτρα επιβαρυνση στην cpu http://www.youtube.com/watch?v=AUOr4cFWY-s

Link to comment
Share on other sites

Κι' εγω Nvidia εχω, αλλά επιλογή για Physx δεν υπάρχει.

Λογικά η επιλογή θα υπάρχει μετά την εγκατάσταση του patch που λεει ο seb.

Μάλιστα είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι πως γίνεται το demo να ζητάει dedicated vga για physx, κι' εγω στην πλήρη έκδοση να μην εχω δει ακόμη (5%) ούτε ενα εφε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος από το παιχνίδι όσον αφορά όλους τους τομείς. Μου αρέσουν και τα γραφικά του και το πως το σενάριο έχει νόημα. Τα gadgets είναι όντως απαραίτητα και δεν υπάρχουν απλά για να υπάρχουν. Οι γρίφοι αν και από τη στιγμή που θα πιάσεις το νόημα είναι προφανείς , θέλεις να τους βρεις όλους. Το σύστημα μάχης που έχει σε κάνει να νιώθεις ότι πραγματικά έχεις τον έλεγχο των κινήσεων και δεν βαράς απλά κουμπιά. Η αίσθηση stealth (το κρέμασμα από τα gargoyles είναι πολύ... batman!) είναι πετυχημένη κτλ κτλ. Μόνο το spy view είναι λίγο "overpowering" αλλά τις περισσότερες φορές απαραίτητο. Όπως λένε οι περισσότεροι reviewers ο μόνος λόγος για να το κλείσεις είναι για να μη νιώθεις ότι αναισθητοποιείς σκελετούς και για να μην πάει χαμένος ο κόπος των graphics designers. :clap:

Ακόμα και ο Ben "Yahtzee" Croshaw λέει καλά λόγια. :T:

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ενα αρκετά αναλυτικό physx on/off comparison video :

Δε ξέρω πάντως τι να πω για τα physx. Αν απομονώσω τα εφε ενα - ενα, λεω :

- σιγά μωρέ, δυο πανάκια που κουνιούνται, πέντε χαρτιά που τα παρασύρει ο αέρας και τρείς σπίθες. Και τι έγινε ;

Από την άλλη, αν το δω συνολικά το πράγμα πρέπει να παραδεχθώ ότι βελτιώνουν αισθητά την ατμόσφαιρα του παιχνιδιού.

Το παιχνίδι το ξαναξεκίνησα αφού εγκατέστησα το patch που προσθέτει τα physx, τα οποία το έκαναν πιο βαρύ. Είμαι ακόμη στην αρχή, αλλά μπορώ να πω ότι πρόκειται για πολύ καλό παιχνίδι. Συνεχίζω (οσο με αφήνει το NFS) με μεγάλο ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα πολυ μεγαλη διαφορα με physics on αλλα δεν παιζει να παρω ποτε nvidia για αυτο το λογο γιατι ειναι μεγαλη κοροιδια.οπως εχω ξαναπει το red faction πχ εχει απιστευτα physics χωρις να σε αναγκαζει να παρεις κατι συγκεκριμενο

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

έχει λίγες μέρες που βγήκε η GOTY edition και σκεφτόμουνα ότι είναι ευκαιρία να το τσεκάρω το παιχνιδάκι. Εν ολίγοις, αξίζει ή είναι γεμάτο bugs//crashes κτλ;

Από τα βίντεο που έχω δει έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι υπάρχει έντονο το stealth στοιχείο και αυτό μου αρέσει (για shoot'em up έχουμε το BC2).

Q9550, ATI 5850, 4GB ddr3, W7 Pro 64bit here btw.

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα από ΠΛΑΙΣΙΟ παιδιά, στο site δεν το είχαν άλλα με ένα τηλ. το έφεραν, 30e.

Πάω λοιπόν να ρίξω refined 3D μπουκετιδί με τον τιγκαρισμένο* Batman..... αχ, το ξυλοφόρτωμα της αρκούδας μέχρι να πέσει ένας thug, μου έλειψε από την εποχή των ηλεκτρονικών με τα 50/100αρικα :bye: . Τώρα μόνο σε mame.

* δεν ξέρω τι γλουταμίνες, ντοπαμίνες και τα πάντα όλα παίρνει, άλλα κάνουν δουλειά! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα από ΠΛΑΙΣΙΟ παιδιά, στο site δεν το είχαν άλλα με ένα τηλ. το έφεραν, 30e.

Πάω λοιπόν να ρίξω refined 3D μπουκετιδί με τον τιγκαρισμένο* Batman..... αχ, το ξυλοφόρτωμα της αρκούδας μέχρι να πέσει ένας thug, μου έλειψε από την εποχή των ηλεκτρονικών με τα 50/100αρικα :bye: . Τώρα μόνο σε mame.

* δεν ξέρω τι γλουταμίνες, ντοπαμίνες και τα πάντα όλα παίρνει, άλλα κάνουν δουλειά! :hehe:

Απλο ή Game Of The Year Edition ?

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει ότι κάνεις ποστ σε 2 φόρουμ :hehe:

3. προφανώς δεν παρακολοθούν όλοι τα ίδια φορουμς

λίγο που το έπαιξα φαίνεται δυνατό, το ξύλο πέφτει πολύ "φυσιολογικά"! Με 8xx AA και η 5850 δεν καταλαβαίνει τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.