Jump to content


Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


greekfragma

Recommended Posts

σιγουρα θα σου αφησει ειδοποιηση σιγα μη στο φερουν κιολας! :p

εκτος αν ειναι πολυ μικρο

επισης αν εχουν εφαρμοστει τα νεα μετρα,θα πληρωσεις στο τελωνειοταχυδρομειο.αν εισαι τυχερος θα τη βγαλεις με 3 ευρω :)

Έγινε επεξεργασία από blade_
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα σου αφησει ειδοποιηση σιγα μη στο φερουν κιολας! :p

εκτος αν ειναι πολυ μικρο

επισης αν εχουν εφαρμοστει τα νεα μετρα,θα πληρωσεις στο τελωνειοταχυδρομειο.αν εισαι τυχερος θα τη βγαλεις με 3 ευρω :)

Τελικα ήρθε σπίτι σήμερα, 9 μέρες από την αποστολή του. 3.60€ κράτησαν τα ελτα, ευτυχως...:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδες, τι κανουμε με πιθανοτατα χαμενο δεμα απο ΕΛΤΑ? Εχει σταλει απο τις 12 του Γεναρη απο Αμερικη με USPS, εχει φτασει Ελλαδα απο τις 19 και εχει κολλησει στο customs clearance. Δεν εχει προχωρησει καθολου, δεν με εχουν ειδοποιησει για εκτελωνισμο, δεν παιζει περιπτωση να μου το εφερε ο ταχυδρομος και να χαθηκε (ειναι γνωστος), και στο τηλεφωνο μου λενε κατι μπαρουφες του τυπου, τα δεματα θελουν 20-25 μερες για εκτελωνισμο κλπ. Απο τις 19 Γεναρη που ειναι αυτο το πακετο κολλημενο στο τελωνειο, εχω παραγγειλει αλλα 3 απο Αμερικη/Κινα, και εχουν εκτελωνιστει και μου εχουν παραδοθει και τα 3. Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

κάπου έκαναν πατατιά είτε στο κέντρο διανομής είτε στο τοπικό ΕΛΤΑ. επισκέψου για αρχή το τοπικό ΕΛΤΑ ΝΩΡΙΣ το πρωί....συνήθως από τελωνείο περνάνε...και αν ΔΕΝ το σκανάρουνε στο επόμενο στάδιο φαίνεται οτι βρίσκεται ακόμα στο προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

ωχ καταλαβα,κανα μηνα να περιμενω? λαλακια επρεπε να δωσω κατι παραπνω για ups,με μπερδεψαν γιατι μου ειπαν dhl,αλλα τελικα ηταν dhl post που ερχεται με ελτα

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εχω κανει μια παραγγελια με usps priority mail.Το δεμα βρισκεται στο Κ.Διαλογής Πατρών και Στο tracking της usps μου γραφει αυτό : "Your item could not be delivered on February 16, 2012 at 9:49 am in GREECE due to the addressee not available at time of delivery. It is scheduled for another delivery attempt tomorrow." Το θέμα ξερετε ποιο είναι ; ότι ημουν συνεχεια σπιτι σημερα.Παει το μυαλο μου οτι δεν ηρθε κανεις και απλα δεν προλαβαν και (λογικά) θα μου το φερουν αυριο.Επισης αν οντως ειχε ερθει και δεν με βρηκε δεν θα επρεπε να μου αφησει ειδοποιητηριο ;;

Αν εχει κανεις παρομοια εμπειρια ας μου δωσει καμια πληροφορια.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ωρε κολλησαμε εδω τωρα,επλιζω να μην παρει καμια βδομαδα θεσαλλονικη αθηνα..

παντως το shipping απο γερμανια ελλαδα ειναι εκνευριστικα αργο,διχως λογο

303fp77.jpg

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ελαβα ενα ειδοποιητηριο σημερα απο ΕΛΤΑ. Το θεμα ειναι οτι δεν περιμενω κανενα δεμα...

Ο κωδικος αρχιζει απο ΑΝ, απο εξωτερικο ειναι? Εβαλα τον κωδικο στα tracking του ΕΛΤΑ δεν βγαζει κατι παντως. :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Οτι να'ναι. Ευτυχως ο υπαλληλος ηταν legit και εκατσε να το ψαξει αρκετα το θεμα, εφαγε 25 λεπτα να ψαχνει στα ντουλαπια.

Ο κωδικος που εγγραφε πανω στο χαρτι δεν ισχυε και το συστημα εβγαζε οτι να'ναι. Επαιρνε τηλ τον ταχυδρομο αλλα δεν απανταγε. Πηρε και στα κεντρικα... Επισης μια που ηταν πριν απο μενα, απο τα λιγα που ακουσα μαλλον ειχε το ιδιο θεμα (ακυρος αριθμος, ενω ουτε αυτη περιμενε κατι).

Ευτυχως που δεν ξερω ποιος ειναι ο ταχυδρομος της γειτονιας αλλιως θα ετρωγε καντηλια, εφαγα 1 ωρα εκει.

Τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

υποψιν οτι εχουν αρχισει να στελουν μεσω συστημενου ΕΛΤΑ

τους κλειδαριθμους για την ηλεκτρονικη υποβολη των φορολογικων δηλωσεων

(σε οσους δεν στειλουν το παραδοσιακο παχυ φακελο)

μπορει να ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.