Jump to content



PC1.gr και eshop.gr


aristos87

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Eγω παρρηγγειλα 2 πραγματακια που ειχε σε πραγματικα χαμηλες τιμες.

Θα δωσω σχετικο feedback οταν σκασουν μυτη.

ΥΓ Φανταζομαι σε ειδοποιουν και αυτοι με sms ε;

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ψώνισα απο εκεί ένα πλήρες pc με πολυμηχάνημα (σε parts, συναρμολόγηση έκανα εγώ). Είναι λίγο ανοργάνωτοι (λογικό μια και είναι νέο μαγαζί) και παραδέχτηκαν και οι ίδιοι ότι το κατάστημα ανήκει στο eshop. Και ο υπαλληλος στις πωλήσεις, αλλά και ο οδηγός που τους ρώτησα αμφότερους.

Πάντως ότι φέρανε ήταν σφραγισμένο και άψογο.

Mε sms δεν με ειδοποίησαν, πήρανε τηλέφωνο όμως.

Απο κει και πέρα, εξοικονόμησα 100 ευρώ σε σύνολο 700 για τα ίδια ακριβώς πράγματα (τιμή eshop στο σύνολο 711 ευρώ, τιμή pc1 στο σύνολο 609 ευρώ). Τα ίδια έκανε και το eshop με τις τιμές πάντως όταν άνοιξε.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην παραδέχτηκε ο άλλος ότι είναι παρακλάδι του eshop. Candyman σοβαρά μιλάς ;

Πάντως 100€ λιγότερα από το αμέσω φθηνότερο πακέτο για το σύστημά σου δεν είναι και λίγα.

Μιλάω ΠΟΛΥ σοβαρά με πλήρη επίγνωση του τι λέω. Ο οδηγός μάλιστα (ο οποίος παρεπιτόντως φόραγε t-shirt με το logo των Win7 στη πλάτη.. άσχετο) μου έλεγε πως κατά την εκτίμηση του το eshop άνοιξε κι άλλο μαγαζί με σκοπό να 'χτυπήσει' συγκεκριμένους ανταγωνιστές (δεν τον ρώτησα ποιούς, αλλά μου έδωσε την εντύπωση πως εννοούσε κυρίως τα μικρά ηλεκτρονικά μαγαζία, και ίσως και τα multirama) και να πιάσει μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς συνολικά ως εταιρία.

Ο δε πωλητής τον ρώτησα ευθέως στο τηλέφωνο και τα μάσαγε...λογικό βέβαια. Του λέω "εντάξει καταλαβαίνω δεν μπορείς να μου πεις".. ε και τότε ακριβώς λες και τον τσίμπησε μύγα, μου το σκάει το παραμύθι πως έχουνε σχέση με το e-shop, κ.λ.π..

Όσο για την διαφορά τιμής πράγματι δεν είναι καθόλου λίγα αν σκεφτείς ότι απλά άλλαξα επιλογή μαγαζιου. 100 ευρώ σε σύνολο 609 έναντι 711 είναι μια διαφορά

15% περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω ΠΟΛΥ σοβαρά με πλήρη επίγνωση του τι λέω. Ο οδηγός μάλιστα (ο οποίος παρεπιτόντως φόραγε t-shirt με το logo των Win7 στη πλάτη.. άσχετο) μου έλεγε πως κατά την εκτίμηση του το eshop άνοιξε κι άλλο μαγαζί με σκοπό να 'χτυπήσει' συγκεκριμένους ανταγωνιστές (δεν τον ρώτησα ποιούς, αλλά μου έδωσε την εντύπωση πως εννοούσε κυρίως τα μικρά ηλεκτρονικά μαγαζία, και ίσως και τα multirama) και να πιάσει μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς συνολικά ως εταιρία.

Ο δε πωλητής τον ρώτησα ευθέως στο τηλέφωνο και τα μάσαγε...λογικό βέβαια. Του λέω "εντάξει καταλαβαίνω δεν μπορείς να μου πεις".. ε και τότε ακριβώς λες και τον τσίμπησε μύγα, μου το σκάει το παραμύθι πως έχουνε σχέση με το e-shop, κ.λ.π..

Όσο για την διαφορά τιμής πράγματι δεν είναι καθόλου λίγα αν σκεφτείς ότι απλά άλλαξα επιλογή μαγαζιου. 100 ευρώ σε σύνολο 609 έναντι 711 είναι μια διαφορά

15% περίπου.

Το ίδιο πράμα έκανα και εγώ .

Παράγγειλα κάτι πράγματα από pc1 και εκείνη την ώρα που τα έφεραν ήμουν έξω στο μαγαζί και βλέπω να κατεβαίνει ο οδηγός από ένα φορτηγάκι e-shop. Έρχεται να μου παραδώσει τα πράγματα και τον ρωτάω:

Αν το e-shop και το pc1 είναι 1..

Και μου κάνει ναι. Όπως και το plus 4 u ;)

(Για αυτό εγώ αναρωτιόμουν πως μου έρχονται mail από αυτό το site που ούτε καν είχα μπει ποτε να δώσω τα στοιχεια μου;) )

Link to comment
Share on other sites

...μου έλεγε πως κατά την εκτίμηση του το eshop άνοιξε κι άλλο μαγαζί με σκοπό να 'χτυπήσει' συγκεκριμένους ανταγωνιστές (δεν τον ρώτησα ποιούς, αλλά μου έδωσε την εντύπωση πως εννοούσε κυρίως τα μικρά ηλεκτρονικά μαγαζία, και ίσως και τα multirama)...

Μπορούσες να αφήσεις έξω αυτό που έβαλα σε bolt,ίδιο μαγαζί είναι.Πως η Προκτερ+Γκαμπλ έχει ΟΜΟ και ΤAΪΝΤ;Έτσι και ο Γερμανός έχει διασπείρει τα αυγά του σε πολλές φωλιές...

Που μπαίνουμε μέσα;Που έχουμε μισθωτές υπηρεσίες;Πόσο ήταν να πληρώσουμε τελωνείο;Και άλλα τέτοια κοινωνικοπολιτικοοικονομικά ερωτήματα βρίσκουν άμεση απάντηση άμα τα χειρίζεται μία τσέπη.:baby:

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες να αφήσεις έξω αυτό που έβαλα σε bolt,ίδιο μαγαζί είναι.Πως η Προκτερ+Γκαμπλ έχει ΟΜΟ και ΤAΪΝΤ;Έτσι και ο Γερμανός έχει διασπείρει τα αυγά του σε πολλές φωλιές...

Που μπαίνουμε μέσα;Που έχουμε μισθωτές υπηρεσίες;Πόσο ήταν να πληρώσουμε τελωνείο;Και άλλα τέτοια κοινωνικοπολιτικοοικονομικά ερωτήματα βρίσκουν άμεση απάντηση άμα τα χειρίζεται μία τσέπη.:baby:

Γι'αυτό και το "εκτίμηση του" μπήκε με underline. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είστε λάθος, το pc1 σε καμία περίπτωση δεν είναι θυγατρική ή ιδιοκτησία του άλλου καταστήματος.

Και ότι λένε τα courier και οι πωλητές είναι ακριβώς αυτό που λέτε και εσείς τώρα, εικασίες.

Και το φορτηγάκι του eshop που λέτε ότι έφερε κάποιες παραγγελίες , δεν είναι φορτηγάκι του eshop αλλά της VFS η οποία εξυπηρετεί και το eshop και κάνει διαφήμιση πάνω στα αυτοκίνητά τις, όπως ακριβώς και πολλά ΤΑΧΙ έχουν στις πόρτες αυτοκόλητα του eshop(που πάνε και με το κίτρινο κιόλας).

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είστε λάθος, το pc1 σε καμία περίπτωση δεν είναι θυγατρική ή ιδιοκτησία του άλλου καταστήματος.

Και ότι λένε τα courier και οι πωλητές είναι ακριβώς αυτό που λέτε και εσείς τώρα, εικασίες.

Ο πωλητής πάντως στο τηλέφωνο μου είπε επί λέξει πως "το pc1 ανήκει στο eshop και τα πράγματα έρχονται από την κεντρική αποθήκη του eshop στο Μενίδι". Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είστε λάθος, το pc1 σε καμία περίπτωση δεν είναι θυγατρική ή ιδιοκτησία του άλλου καταστήματος.

Και ότι λένε τα courier και οι πωλητές είναι ακριβώς αυτό που λέτε και εσείς τώρα, εικασίες.

Και το φορτηγάκι του eshop που λέτε ότι έφερε κάποιες παραγγελίες , δεν είναι φορτηγάκι του eshop αλλά της VFS η οποία εξυπηρετεί και το eshop και κάνει διαφήμιση πάνω στα αυτοκίνητά τις, όπως ακριβώς και πολλά ΤΑΧΙ έχουν στις πόρτες αυτοκόλητα του eshop(που πάνε και με το κίτρινο κιόλας).

Δες λιγάκι την απόδειξη που δείχνει ο άλλος στο link του adslgr (το link στο πρώτο post του thread) και πες μας τι δουλειά έχει το όνομα του e-shop δίπλα σε αυτό του pc1.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είστε λάθος, το pc1 σε καμία περίπτωση δεν είναι θυγατρική ή ιδιοκτησία του άλλου καταστήματος.

Και ότι λένε τα courier και οι πωλητές είναι ακριβώς αυτό που λέτε και εσείς τώρα, εικασίες.

Και το φορτηγάκι του eshop που λέτε ότι έφερε κάποιες παραγγελίες , δεν είναι φορτηγάκι του eshop αλλά της VFS η οποία εξυπηρετεί και το eshop και κάνει διαφήμιση πάνω στα αυτοκίνητά τις, όπως ακριβώς και πολλά ΤΑΧΙ έχουν στις πόρτες αυτοκόλητα του eshop(που πάνε και με το κίτρινο κιόλας).

κι εσυ δε δουλευεις καθολου για το eshop:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής πάντως στο τηλέφωνο μου είπε επί λέξει πως "το pc1 ανήκει στο eshop και τα πράγματα έρχονται από την κεντρική αποθήκη του eshop στο Μενίδι". Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.

Δεν μπορώ να το πιστέψω, ότι είπε ο άλλος τέτοιο πράγμα όταν είναι αντιδεοντολογικό από τη στιγμή που δουλεύει εκεί.

Τεσπα, εγώ υποστηρίζω ότι είπα πιο πάνω, τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω.

Και δεν δουλεύω στο eshop, δεν μου αρέσει το περιβάλλον εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το πιστέψω, ότι είπε ο άλλος τέτοιο πράγμα όταν είναι αντιδεοντολογικό από τη στιγμή που δουλεύει εκεί.

Και από πότε είναι αντιδεολογίκο να θες να μάθεις μια εταιρία ή ένα κατάστημα από το οποίο ψωνίζεις, σε ποιόν ανήκει;

Μυστικό είναι, δεν κατάλαβα; Ή μήπως ο ιδιοκτήτης είναι.. μαφιόζος και κρύβεται;

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το φαινόμενο "κρυψίνους" που επικρατεί σε αυτή την χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το πιστέψω, ότι είπε ο άλλος τέτοιο πράγμα όταν είναι αντιδεοντολογικό από τη στιγμή που δουλεύει εκεί.

Τεσπα, εγώ υποστηρίζω ότι είπα πιο πάνω, τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω.

Και δεν δουλεύω στο eshop, δεν μου αρέσει το περιβάλλον εργασίας.

αντιδεοντολογικό δεν είναι τίποτα σε ότι αφορά το about μιας εταιρίας.

εκτός αν υπάρχει κάτι που πρέπει να μείνει μυστικό όπως είπε και ο Candyman.

επίσης γιατι δε σ αρέσει το περιβάλλον εργασίας?το είδες από πρώτο χέρι?

γιατι αδυνατώ να πιστέψω οτι δε σ αρέσει η εικόνα που βλέπεις ως πελάτης

(καναπέδες υποδοχής, πλήρως αυτοματοποιημένο σύστημα λογιστηρίου πωλήσεων και ταμείου, κλιματιζόμενοι χώροι φρεσκοβαμμένοι και καθαροί με plasma στους τοίχους και μεγάλες γύαλινες τζαμαρίες)

για να έχεις δει κάτι περισσότερο μήπως έχεις περάσει και πίσω από τον πάγκο?:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.