Jump to content



PC1.gr και eshop.gr


aristos87

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply
Κάτσε εσύ και πλήρωνε 100€ παραπάνω αν είσαι θύμα. Όλα τα προιόντα είναι καινούργια, και σφραγισμένα. Αν δεν είναι σφραγισμένα μην τα παίρνεις, απόλυτα κατανοητό, εφόσον προβλέπεται το συγκεκριμένο προιόν να φέρει σφραγισμα έτσι.

όμως όταν κάτι το βλέπω αισθητά φθηνότερο, συνοδεύτε από εργοστασιακή εγγύηση και είναι στην συσκευασία του όπως πρέπει το παίρνω και ας είναι από το μαγαζάκι του κυρ.Κώστα. Αν κάτσει πρόβλημα μου το αλλάζει άμεσα και τέρμα.

Δηλαδή όλοι αυτοί που αγοράζουν 50άρες TFT και γλιτώνουν 100-200€ είναι θύματα και κάνουν λάθος ;

Moυ εχει χαλασει προιον και μου το αλλαξαν επι τοπου σε μη e-shop καταστημα.

Μου χαλασε μητρικη και τραβιoμουν ενα μηνα στο e-shop.

Τι αλλο να πω, ειμαι θυμα;

Link to comment
Share on other sites

για καθε ποστ που κανεις υπερασπιζομενος το καταστημα ,εχεις καποιου ειδους bonus?

με την ελεινη ορθογραφια που εχει τον κοβω να παιρνει 1 ευρω ανα 3000 μηνυματα:haha:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

PC1.gr ... πικρή ιστορία από μένα ...

Μία φορά προσπάθησα να παραγγείλω μία μητρική και 2 μνήμες μιας και είχαν 40 Ευρώ σύνολο

διαφορά από το E-shop αλλά δεν ήρθαν ποτέ.

Η ιστορία ξεκίνησε στις 16/03/2010 όπου πήρα τηλ στο pc1 ώστε να τους ρωτήσω πότε θα έρθουν τα πράγματα,

μιας και βρίσκομαι σε επαρχία (Μεσολόγγι). Η κοπέλα μου απάντησε ότι σε 3 εργάσιμες ημέρας θα τα έχω

(μιας και η μητρική ήταν "κατόπιν παραγγελίας").

Οπότε έκανα την online παραγγελία μου ....

Υποβολή Παραγγελίας --- 16/03/2010 13:32

Έλεγχος Ομαλότητας Παραγγελίας --- 16/03/10 13:38

Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων --- 16/03/10 13:38

Συγκέντρωση Προϊόντων 16/03/10 --- 17:12

Τιμολόγηση Παραγγελίας 16/03/10 --- 17:16

Αποστολή --- 16/03/10 18:11

"Η Παραγγελία σας έχει σταλεί με VFS Courier με αρ. αποστολής: 7004006668.Θα την παραλάβετε

την ίδια μέρα ή την επόμενη εργάσιμη μετά από δική μας τηλεφωνική κλήση. Το ποσό της

αντικαταβολής είναι 249.11 € ενώ δεν θα επιβαρυνθείτε με έξοδα αποστολής."

Με το που το είδα αυτό άρχισε να μην μου αρέσει. Πως καταφέρανε και είδαν την παραγγελία,μαζέψανε

τα προιόντα και τα στείλανε μέσα σε 4μιση ώρες περίπου??? αφού ήταν "κατόπιν παραγγελίας"???

Φτάνει η Παρασκευή και πουθενά τα πράγματα. Τους παίρνω τηλ και μου λέει η κοπελιά ότι θα τα έχω την Δευτέρα!!!

Δεν κατάλαβα γιατί όχι το Σάββατο. Ανοιχτά είναι. Τέσπα. Φτάνει η Δευτέρα και πάλι πουθενά τα πράγματα.

Τους ξαναπαίρνω και μου λένε ότι "από εμάς έχει φύγει η παραγγελία από τις 16 του μήνα!!!" και ότι

"θα επικοινωνήσει μαζί σας στο κινητό σας η κούριερ".

Αμ δε ....

Τρίτη και τα πράγματα άφαντα ....

Τους ματαξαναπαίρνω και τους λέω ότι θα φύγω για Πάσχα και ότι τα πράγματα έπρεπε να είναι εδώ.

Αυτη τη φορά ένα παλικάρι μου λέει:

Υ: Η παραγγελία σας έχει φύγει από εμάς στις 17 του μήνα και ότι έπρεπε να την είχατε παραλάβει.

Εγώ: Το ξέρω αλλά δεν έχει έρθει και δεν έχει επικοινωνήσει μαζί μου κανένας. Ψάχνω να βρω το τηλ

της κούριερ ώστε να τους ρωτήσω αλλά δεν υπάρχει πουθενά.

Υ: Θα επικοινωνήσω εγώ μαζί τους ώστε να σας πάρουν τηλ.

Εγώ: Οκ τότε. Ευχαριστώ.

Τώρα πως γίνεται την Παρασκευή να έχουν φύγει στις 16 και την Τρίτη στις 17 θα σας γελάσω.

Τα παραπάνω έγιναν στις 12μιση σήμερα. Μέχρι και τις 4 δεν με είχε πάρει κανένας.

Και τους ξαναπήρα και τους είπα ότι αυτή η ιστορία δεν πάει άλλο. Η κοπέλα μου είπε ότι δεν τους έχει απαντήσει

ακόμα η κούριερ και ότι δεν έχει τηλεφωνικό κέντρο αλλά επικοινωνούν με sms!!!!!!!!!

Επίσης μου είπε ότι θα με πάρει αυτή πριν κλείσουν (5 το απόγευμα) ώστε να μου πει τι έγινε.

Βεβαία δεν με πήρε αλλά την πήρα εγώ και της ακύρωσα την παραγγελεία.

Αυτή ήταν η δικιά μου ιστορία από το pc1 και δεν πρόκειτε να υπάρξει άλλη γιατί πολύ απλά δεν θα ξαναπαραγείλω

από αυτούς.

Καλύτερα 30-40 ευρώ παραπάνω και να τα έχω την επόμενη μέρα , παρά να μην μου έρθουν ποτέ και να πληρώσω την

διαφορά τιμής στα τηλέφωνα.

Απαράδεκτοι απλά ... τίποτα παραπάνω , τίποτα παρακάτω.

Θοδωρής

Edit ...

Τελικά πριν καμιά ώρα με πήραν τηλ και μου είπαν ότι η παραγγελία μου είναι εδώ!!!!

Μου την έφεραν. Όλα τα πράγματα είναι κομπλέ.

Επίσης με πήραν τηλ από το fax του Eshop της πόλης!!!! ...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το βρήκα το θέμα, η δική μου παραγγελία από pc1 αφορούσε έναν εκτυπωτή epson c1100 και μία τετράδα eneloop . οι μπαταρίες ήταν δύο ευρώ φθηνότερες και ο εκτυπωτής ήταν 40 ευρώ κάτω από τη φθηνότερη τιμή στο skroutz!

Η παραγγελία έφτασε σφαίρα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πριν καμιά ώρα με πήραν τηλ και μου είπαν ότι η παραγγελία μου είναι εδώ!!!!

Μου την έφεραν. Όλα τα πράγματα είναι κομπλέ.

Επίσης με πήραν τηλ από το fax του Eshop της πόλης!!!! ...

Κοίτα να δεις σύμπτωση. Μόλις έκανες το post ανακάλυψαν και την παραγγελία σου. Και στην φέραν και βραδιάτικα....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τέλος καλό όλα καλά ; ;)

Oso mporeis na ta les kala.

To na mou lene san dikaiologia "sygnwmi gia tin kathisterisi alla eixame provlima me to amaksi" ...

E oxi ... den eimaste kai xazoi ... 4 meres kathysterisi ... e oxi ... den to dexomai.

ps: sorry gia ta greeklish alla kati exei pathei to pc ... psaxnw na to ftiaksw ;-)

Filika

Thodoris

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε σε ποιες περιπτώσεις και γιατί μια επιχείρηση σπάει σε περισσότερα κομμάτια? τροφή για σκέψη:dirol:

Φαντάζομαι εννοείς κάτι σαν το....χμμ....πως ήμασταν τότε....nelia, impera, incipit.....χεχε....κοντά αλλά καμία σχέση....είναι κάτι σαν την αποθήκη d.o.a που την μετονομάζεις σε Α.Ε. μπας και διώξεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έκανα εγγραφή μόνο και μόνο για να απαντήσω κι εγώ στο θέμα.

Η ιστορία μου είναι ίδια με του Lector_Teo .

Έχω κάνει μία παραγγελία από το pc1.gr στην αρχή καθυστερούσε, έβλεπα ότι δεν υπήρχε διαθεσιμότητα λέω ας περιμένω μερικές μέρες. Περίμενα, περίμενα... Τίποτα, άρχισα τα τηλέφωνα μου έλεγαν όλο αύριο και αύριο ότι θα έχουν το προϊόν.

Τελικά τους πήρα μία μέρα και τους λέω φεύγω ταξίδι αν έρθει να μου το στείλετε μετά από μία βδομάδα. Όταν γύρισα τους ξανατηλεφωνώ και μου λένε η αποστολή θα γίνει αύριο.

Όπως μου είπαν το προϊόν παραδόθηκε σε κάποια VFS Courier στις 24 Μαρτίου, σήμερα έχουμε 31.

Περίμενα μέχρι και προχθές Δευτέρα αλλά τίποτα, οπότε ξαναρχισά τα τηλέφωνα. Μου είπαν ότι θα στείλουν μήνυμα στη courier να επικοινωνήσει για τη παράδοση. Δεν επικοινώνησε κανένας.

Πάλι σήμερα τους παίρνω τηλέφωνο τα ίδια, ακόμα δεν έχει επικοινωνήσει κανένας.

Ψάχνω από το πρωί ένα τηλέφωνο της courier, έχω ψάξει σε όλες τις υπηρεσίες καταλόγου, έχω ρωτήσει εμπόρους και άλλες ταχυμεταφορές της περιοχής δεν την ξέρει κανένας.

Δε ξέρω τι θα γίνει, εγώ χρειάζομαι τα πράγματα εδώ για να τα πάρω σε ταξίδι μαζί μου την άλλη βδομάδα κι αυτοί όλοι τους τα ζώα μου αργά.

Οι υπάλληλοι στο κατάστημα είναι ευγενικότατοι, αλλά αυτό που έγινε να περιμένω 18 μέρες να τους πάει το προϊόν και ήδη ακόμα μία βδομάδα και δεν το έχω πάρει από τη courier. Δεν τους συνιστώ κι εγώ.

Και είμαι ακόμα στην αναμονή μήπως και φιλοτιμηθούν και τηλεφωνήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω από το πρωί ένα τηλέφωνο της courier, έχω ψάξει σε όλες τις υπηρεσίες καταλόγου, έχω ρωτήσει εμπόρους και άλλες ταχυμεταφορές της περιοχής δεν την ξέρει κανένας.

http://www.vfs.gr/main.php

...ίδια διεύθυνση με την plus4u όλως τυχαίως...

Link to comment
Share on other sites

@dimion

άσχετα με την απαράδεκτη αντιμετώπιση που έχεις, κάνε μια ερώτηση στο ταχυδρομείο της γειτονιάς σου.

Είχα παρόμοιο περιστατικό από pc1 (με οχι τόσο μεγάλη καθυστέρηση), και το δέμα μου καθόταν στο ταχυδρομείο.

Αυτοί στο τηλέφωνο δεν ήξεραν που πάνε τα τέσσερα. Τους ζήτησα το tracking number, και μετά από 20λεπτη σύσκεψη που απολάμβανα κλασσική μουσική στην αναμονή, μου έδωσαν ενα άσχετο νούμερο.

Πήγα στο ταχυδρομείο και ολα καλά. Το ίδιο μου έχει συμβεί και με pixmania.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο από το pc1.

Πριν μερικές μέρες κοίταγα για κάτι μνήμες από το pc1, τις είχε και το eshop και το plus4u και την επόμενη μέρα, ως δια μαγείας, εμφανίστηκαν ως εξαντλημένες και στα 3 μαγαζιά...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.