Jump to content



PC1.gr και eshop.gr


aristos87

Recommended Posts

Ρε παιδιά τι το ψάχνετε? Βαλτό είναι το παιδί. Μπαίνουμε μέσα λέμε πόσο καλά πήγε η παραγγελία, διαφημίζουμε λίγο το καταστηματάκι μπας και εξελιχθεί σε συζήτηση με θετική διάθεση και αν δεν κάτσει αμφισβητούμε ότι μπορεί να αμφισβητηθεί και δεν μιλάμε για αυτά που είναι αδιαμφισβήτητα.

Την μία στιγμή κάποιος κάνει λογαριασμό για να... μάθει για το μαγαζί και την άλλη μας λέει με βεβαιότητα τι ισχύει και τι όχι για το εν λόγω μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply
αντιδεοντολογικό δεν είναι τίποτα σε ότι αφορά το about μιας εταιρίας.

εκτός αν υπάρχει κάτι που πρέπει να μείνει μυστικό όπως είπε και ο Candyman.

επίσης γιατι δε σ αρέσει το περιβάλλον εργασίας?το είδες από πρώτο χέρι?

γιατι αδυνατώ να πιστέψω οτι δε σ αρέσει η εικόνα που βλέπεις ως πελάτης

(καναπέδες υποδοχής, πλήρως αυτοματοποιημένο σύστημα λογιστηρίου πωλήσεων και ταμείου, κλιματιζόμενοι χώροι φρεσκοβαμμένοι και καθαροί με plasma στους τοίχους και μεγάλες γύαλινες τζαμαρίες)

για να έχεις δει κάτι περισσότερο μήπως έχεις περάσει και πίσω από τον πάγκο?:pleasantry:

Γιώργο η εικόνα που έχεις ως πελάτης δεν έχει καμιά μα καμιά σχέση με το εργασιακό περιβάλλον

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το θεμα ειναι οτι ξεπεταγονται μαγαζια σαν τα μανηταρια στο ιντερνετ και σκιζουν την αξιοπιστια του.:suicide2:

σε μια μερα ανοιγουν κολοσσοί και σε μια μερα κλεινουν βλεπε e-direct, megamarket...

μονο με αντικαταβολή και πολύ είναι

Link to comment
Share on other sites

Eγω παρρηγγειλα 2 πραγματακια που ειχε σε πραγματικα χαμηλες τιμες.

Θα δωσω σχετικο feedback οταν σκασουν μυτη.

ΥΓ Φανταζομαι σε ειδοποιουν και αυτοι με sms ε;

Εμενα μου ηρθαν χτες τα πραγματα.

Ενα πλαινο για το Cosmos ηταν και ενα απλο καλωδιο HDMI. 10 μερες και βαλε.

:rip:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

προσωπικά μετά από όλη αυτή τη βαβούρα είπα να δοκιμάσω..

2 παραγγελίες με αντικαταβολή (για καλό και για κακό) η μία για ένα rf πληκτρολόγιο και η άλλη ενα switchaκι κι ένα AP.

και οι δύο είχαν διαθεσιμότητα (αν και στη σελίδα ανέφερε "διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας" και την επόμενη ήταν έτοιμα για παράδοση

1 αρνητικό μάνι μάνι είναι ότι αν δεν έχεις κρατήσει το link για την εξέλιξη της παραγγελίας μετά την ολοκλήρωση της δε μπορείς να το βρεις πουθενά (εγώ δε τα κατάφερα πάντως)!! όπως και υπόλοιπα στοιχεία για το account σου.. μετά το login το χάος :p

Οι παραγγελίες τελικά ήρθαν σχεδόν στην ώρα τους. και τι εννοώ: στη πρώτη δε με βρήκαν στο τηλέφωνο όταν κάλεσαν το πρωί (οδηγώ μηχανή) και παρόλο που τους ενημέρωσα μετά από λίγο δε με ξανακάλεσε κανένας εκείνη την μέρα κάτι που έγινε το πρωί της επόμενης οπότε και παραδόθηκε τελικά η παραγγελία. Στη δεύτερη όλα καλά και στην ώρα τους.

Γενικά για την ώρα μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος (αν και γίνεται και καλύτερα) και η διαφορά τιμής ίσως με ξανατραβήξει στο μέλλον να παραγγείλω και πάλι.

ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

sorry για το ξέθαμα

Αλλά εδώ και καιρό έχω βάλει στο μάτι mobo και VGA από το συγκεκριμένο μαγαζί, γιατί έχουν μια αισθητή διαφορά τιμής από τα υπόλοιπα μαγαζία. Ξέρεις κανεις τι παίζει από RMA και ποιότητα (επειδή ακούστηκαν κάτι για stock παραπάνω).:o

Link to comment
Share on other sites

Άμεση αντικατάσταση για οποιοδήποτε πρόβλημα βάση εγγύησης κατασκευαστη. Μην σε απασχολεί. Ούτε stock ούτε τίποτα. Πώς να παίζει stock σε τελευταία μοντέλα καρτών ;

Απλά μην το ανοίξεις αν υπάρχει περίπτωση τελικά να μην σου κάνει , ξερώ και γώ γαι να είσαι καλυμένος.

Link to comment
Share on other sites

Απλά μην το ανοίξεις αν υπάρχει περίπτωση τελικά να μην σου κάνει , ξερώ και γώ γαι να είσαι καλυμένος.

για σπάστο και ξαναρίχτο.....και να το ανοίξω και να το χρησιμοποιήσω μπορώ να το επιστρέψω αν δε μου κάνει....

πως θα δω δηλαδή αν μου κάνει?μυρίζοντας τη συσκευασία?:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τις καθυστερισεις αν εχετε e-shop point στην περιοχη σας μπορειτε να τα παιρνετε την επαυριο.Εγω παραγγειλα κατι βαρακια απο plus4u κ ειχα παραγγειλει κ ενα κινητο απο pc1 κ μου τα εφερε το παιδι απο το e-shop την μεθεπομενη, δηλαδη εφτασαν στο e-shop την επομενη απο την ημερα που τα παρειγγειλα κ χωρις μεταφορικα!

Link to comment
Share on other sites

πως θα δω δηλαδή αν μου κάνει?μυρίζοντας τη συσκευασία?:hehe:

Εσύ και γενικά κάθε άνθρωπος τι να καταλάβει; Δεν έχουμε καλή όσφρηση.

Απλά και για το DOA του e-shop και για το DOA του PC1 χρειάζεσαι το κατάλληλο εργαλείο

IMG_0072x.JPG

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρόσφατα παράγγειλα και ένα GPS από κει. Αν και η συσκευή είναι μια χαρά (χωρίς γρατζουνιές ή άλλα σημάδια), έχω μια εντύπωση ότι είχε χρησιμοποιηθεί. Αυτό το λέω γιατί υπήρχαν ήδη καταχωρημένοι προορισμοί στη συσκευή (και μάλιστα προορισμοί τριγύρω από το κατάστημα, γενικά στην περιοχή του Μενιδίου). Και επειδή και η μπαταρία σαν να μου φαίνεται ότι δεν "κρατάει" όσο θα έπρεπε, ίσως να προέρχεται από επιστροφή (π.χ. περίπτωση σαν αυτήν που αναφέρεται παραπάνω σχετικά με την μη ικανοποίηση του προηγούμενου αγοραστή).

Και πιθανώς έτσι να εξηγείται και η μεγάλη διαφορά τιμής του ιδιου προϊόντος σε σχέση με άλλα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες μου εχει τυχει χρησιμοποιημενο προιον.......

Πια, αν δεν παραλαβω εγω, δεν παραγγελνω, και αν ειναι ανοιγμενο και δεν ειναι σφραγισμενο, το μπουλο και πισω.

Kαι φυσικα ποτε απο e-shop και παραγωγα. Καλυτερα 100€ παραπανω και ηρεμη ζωη, παρα να περιμενω ενα μηνα για χαλασμενο hardware.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω θετικες εντυπωσεις απο το Pc1.

Ενα τροφοδοτικο της Thermaltake που παρηγγειλα, ηρθε την επομενη ημερα της παραγγελιας.

Μαλιστα αν και με ειχαν ειδοποιησει το πρωι οτι θα ερθει κατα τις 16:00, πηρα τηλ. να τους πω αν γινεται μεχρι τις 14:00 το πολυ.

Οντως το εφεραν στις 14:00.

Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες μου εχει τυχει χρησιμοποιημενο προιον.......

Πια, αν δεν παραλαβω εγω, δεν παραγγελνω, και αν ειναι ανοιγμενο και δεν ειναι σφραγισμενο, το μπουλο και πισω.

Kαι φυσικα ποτε απο e-shop και παραγωγα. Καλυτερα 100€ παραπανω και ηρεμη ζωη, παρα να περιμενω ενα μηνα για χαλασμενο hardware.

Κάτσε εσύ και πλήρωνε 100€ παραπάνω αν είσαι θύμα. Όλα τα προιόντα είναι καινούργια, και σφραγισμένα. Αν δεν είναι σφραγισμένα μην τα παίρνεις, απόλυτα κατανοητό, εφόσον προβλέπεται το συγκεκριμένο προιόν να φέρει σφραγισμα έτσι.

όμως όταν κάτι το βλέπω αισθητά φθηνότερο, συνοδεύτε από εργοστασιακή εγγύηση και είναι στην συσκευασία του όπως πρέπει το παίρνω και ας είναι από το μαγαζάκι του κυρ.Κώστα. Αν κάτσει πρόβλημα μου το αλλάζει άμεσα και τέρμα.

Δηλαδή όλοι αυτοί που αγοράζουν 50άρες TFT και γλιτώνουν 100-200€ είναι θύματα και κάνουν λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εσύ και πλήρωνε 100€ παραπάνω αν είσαι θύμα. Όλα τα προιόντα είναι καινούργια, και σφραγισμένα. Αν δεν είναι σφραγισμένα μην τα παίρνεις, απόλυτα κατανοητό, εφόσον προβλέπεται το συγκεκριμένο προιόν να φέρει σφραγισμα έτσι.

όμως όταν κάτι το βλέπω αισθητά φθηνότερο, συνοδεύτε από εργοστασιακή εγγύηση και είναι στην συσκευασία του όπως πρέπει το παίρνω και ας είναι από το μαγαζάκι του κυρ.Κώστα. Αν κάτσει πρόβλημα μου το αλλάζει άμεσα και τέρμα.

Δηλαδή όλοι αυτοί που αγοράζουν 50άρες TFT και γλιτώνουν 100-200€ είναι θύματα και κάνουν λάθος ;

για καθε ποστ που κανεις υπερασπιζομενος το καταστημα ,εχεις καποιου ειδους bonus?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε greco, το εμπεδώσαμε ότι δουλεύεις για το εν λόγω κατάστημα. Ευχαριστούμε πάντως και για την διευκρίνιση ότι θα πρέπει να βασιζόμαστε στην εργοστασιακή εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εσύ και πλήρωνε 100€ παραπάνω αν είσαι θύμα. Όλα τα προιόντα είναι καινούργια, και σφραγισμένα. Αν δεν είναι σφραγισμένα μην τα παίρνεις, απόλυτα κατανοητό, εφόσον προβλέπεται το συγκεκριμένο προιόν να φέρει σφραγισμα έτσι.

όμως όταν κάτι το βλέπω αισθητά φθηνότερο, συνοδεύτε από εργοστασιακή εγγύηση και είναι στην συσκευασία του όπως πρέπει το παίρνω και ας είναι από το μαγαζάκι του κυρ.Κώστα. Αν κάτσει πρόβλημα μου το αλλάζει άμεσα και τέρμα.

Δηλαδή όλοι αυτοί που αγοράζουν 50άρες TFT και γλιτώνουν 100-200€ είναι θύματα και κάνουν λάθος ;

κανείς δεν αμφιβάλλει οτι είναι καινούρια και σφραγισμένα.

γι αυτό που αμφιβάλουν όλοι είναι τι θα συμβεί αν χαλάσει.......και επειδή τελικά το after sales μετράει απίστευτα θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να γλιτώσω 100ευρώ στα 1500 μιας 50άρας tft προκειμένου να έχω ήρεμο κεφάλι και να μην πέσω στα ψυχοφάρμακα από την ταλαιπωρία....οπότε και το κάθε μαγαζάκι του κυρ Κώστα δε μου λέει κάτι.

εμένα με νοιάζει η αντιμετώπιση και όχι τι γράφει η ταμπέλα.

και ας μην ανοίξουμε πάλι κουβέντα για το eshop και τα παρακλάδια του και τις παραεισαγωγές από Τουρκία και Κίνα που όταν ζητήσεις support ανταλλακτικό ή αντικατάσταση είτε περιμένεις κάνα μήνα είτε παίρνεις αρνητικη απάντηση.

συγκεκριμένο παράδειγμα τα innovator εκτός εγγύησης και η κούτα acryan του yanni σε άλλο thread....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ηδη αναφερθεί (λογικά ναι) αλλά να πω ότι κάτι ψυκτράκια που πήρα (δεν το εμπιστεύομαι για τίποτα παραπάνω) είναι από το eshop. Είχαν δλδ και τους κωδικούς του eshop σβησμένους με μαρκαδόρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ηδη αναφερθεί (λογικά ναι) αλλά να πω ότι κάτι ψυκτράκια που πήρα (δεν το εμπιστεύομαι για τίποτα παραπάνω) είναι από το eshop. Είχαν δλδ και τους κωδικούς του eshop σβησμένους με μαρκαδόρο.

κάνε το spc1.gr κ φάτους ρε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.