Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

1 1ms 1ms 1ms 192.168.1.1.

2 25ms 25ms 24ms r.eduds1.gr (83.212.27.202)

3 24ms 23ms 24ms grnetrouter.eduds1.athens3.access-link.grnet.gr

194.177.209.193

4 32ms 27ms 35ms eie2-to-ath3.backbone.grnet.gr (195.251.27.65)

5 25ms 24ms 24ms grnet.rt1.ath2.gr.geant2.net (62.40.124.89)

6 66ms 66ms 66ms as0.rt1.vie.at.geant2.net (62.40.112.165)

7 66ms 66ms 66ms tengigabitethernet1-3.ar2.VIE1.gblx.net (64.214.145.145)

8 83ms 81ms 80ms xe-5-1-0.fra20.ip4.tinet.net (213.200.65.149)

9 97ms 105ms 97ms xe-10-1-0.1on10.ip4.tinet.net (89.149.185.74)

10 97ms 108ms 98ms multiplay-gw-1.ip4.tinet.net (213.200.78.82)

αυτά είναι τα αποτελέσματα dfk. verdict?

Αν και το ping σου είναι κάπως υψηλό (πχ OTE σε fast path έχει περίπου 60ms στο multiplay) δεν έχει κάποιο προφανές πρόβλημα. Σίγουρα αν είσουν πχ ΟΤΕ (δεν κάνω διαφήμιση στον ΟΤΕ απλά έχει τα καλύτερα ping) τότε θα είχες σίγουρα καλύτερο.

Τώρα τι να κάνεις; Μάλλον αλλαγή παρόχου είναι η καλύτερη λύση :getlost:. Το δίκτυο του GEANT δεν είναι φτιαγμένο για gaming. Γενικά προσπάθησε να βρίσκεις server που έχουν το μικρότερο ping στη λίστα του server browser. Δυστυχώς το game ως FPS είναι αρκετά critical ως προς το ping. Κάτι άλλο δε βλέπω να μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει και σε σας το ump specact? Άλλοτε δεν με αφήνει να αλλάξω γεμιστήρα, ή να πυροβολήσω ή και να δω μέσα από το σκόπευτρο!

βασικά δε θα λεγα ότι κολλάει κατά το reload απλό ο γεμιστήρας του κρατάει για 100 σφαίρες!! περίεργο αλλά συνέχεια το κάνει ώσπου να αλλάξεις τον 1ο μετά κάνει reload κανονικά.

Τα υπόλοιπα δε τα έχω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

βασικά δε θα λεγα ότι κολλάει κατά το reload απλό ο γεμιστήρας του κρατάει για 100 σφαίρες!! περίεργο αλλά συνέχεια το κάνει ώσπου να αλλάξεις τον 1ο μετά κάνει reload κανονικά.

Τα υπόλοιπα δε τα έχω παρατηρήσει.

Με έχουν σκοτώσει άπειρες φορές επειδή το σκασμένο δεν πυροβολούσε!!!

Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου κατάφερα ένα ενδιαφέρον headshot με 556 score (θεωρώ πως δεν έχει αλλάξει και πολύ η καμπύλη της σφαίρας με την απόσταση από το τελευταίο patch): [ame=http://www.youtube.com/watch?v=CUeL4KRTJSU]YouTube - 556 marksman bad company 2 headshot.mp4[/ame]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το Marksman's Headshot πάει μέχρι 500, εσύ έκανες 496, τα υπόλοιπα 60 ήταν του kill και του headshot. Ο τίτλος είναι παραπλανητικός... Κατά τ' άλλα συγχαρητήρια, πόση όρα προσπαθούσες;

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε ο τίτλος :T:

Να καταφέρω να το screencaptureάρω ήταν το πιο δύσκολο, να κάνεις 500+ headshot ειδικά στην Arica Harbor είναι μέτριας δυσκολίας αρκεί να έχεις υπομονή και καινούργιους στο παιχνίδι παίχτες ώστε να μη ξέρουν από που μπορεί να τους σημαδεύεις.

Πάμε για 560 τότε :)

Link to comment
Share on other sites

έχασα το DVD. πώς ξανακάνω install τώρα?

Δοκιμάζεις αν σε αφήσει να το κατεβάσεις με το EA Download Manager ( σου ζητά το CD Key σου προφανώς ) είτε πας στα νησιά του Peter Pan και του... :D

Link to comment
Share on other sites

έχασα το DVD. πώς ξανακάνω install τώρα?

Xmmm εγώ έπαθα άλλη πλάκα , ξέχασα το Password ..

Δεν το έγραψα κάπου ..

Βέβαια η εγκατάσταση του παιχνιδιού το έχει κάπου αποθηκευμένο ( και έτσι παίζω κανονικά) ,

το θέμα είναι πως μπορώ να το εντοπίσω ?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπεί τώρα μέσα θα δει ότι έχουν εξαφανιστει όλα τα όπλα και σε αφήνει να παίξεις μόνο με τα default.

Μου έχει ξανασυμβει κάτι τέτοιο και μετά από λίγη ώρα έφτιαξε μόνο του....

Sent from my HTC Desire with Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , να πω την αμαρτία μου νόμιζα ότι είχα άλλο Password , για την είσοδο στο παιχνίδι ,

από την σελίδα του λογαριασμού μου στην ΕΑ .

Το Password από την σελίδα της ΕΑ το φιλάει ο Firefox , και έτσι τσάμπα πανικοβλήθηκα.

Τώρα που ηρέμησα , θα σου κάνω μια πρόταση για το πρόβλημα σου.

Αναζητας κάποιο φίλο που να μένει κοντά στην περιοχή σου, ώστε να τον κεράσεις ένα καφέ,

και να σου φέρει το CD του , ώστε να στήσεις το δικό σου παιχνίδι , με αναγνώριση μέσο Ίντερνετ.

Το γνήσιο δισκάκι περιλαμβάνει κώδικα γνησιότητας που πιθανόν δεν αντιγράφεται.

Και το λέω αυτό διότι στο τέλος της εγκατάστασης σε ρωτάει πως να γίνεται η επιβεβαίωση γνησιότητας ?

μέσο του DVD = αναζήτηση δίσκου DVD ή μέσο Ίντερνετ , ώστε να μην χρειάζεσαι το DVD .

Για το λόγο ότι μπορεί το ίντερνετ να έχει κάποια αναγούλα την ώρα που θέλω να παίξω Off-line , διάλεξα την πρώτη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.