Jump to content



ATI Eyefinity Thread


Recommended Posts

sebastian καλημερα φιλε επιδη εχω 5970 αυτη http://www.skroutz.gr/s/245056/MSI-Radeon-HD5970-2GB.html

τι ειναι ποιο καλο να παρω αλλη μια τετοια(5970) και για game γιατι ελεγα να παρω αλλη μια 5870 αλλα απ'οτι λες δεν παει σε game καλα. Την θελω και για ATI EYEFINITY σαν και αυτο που εχεις εσυ δλδ. με 3 οθονες ! ωστε να παιζω(βλεπω) το game τρελα :-O:jump::yu: θελω την γνωμη σου ??? ευχαριστω περιμενω απαντηση!:)

λεω να παρω και ενα τετοιο http://www.ergotechgroup.com/products/heavy-duty-17-30-36/triple-lcd-desk-stand-62/

Για κανενα λογο αλλη καρτα για EF. Trifire, quadfire απλα σερνονται.

Σε πολλα games η 5870 παιζει καλυτερα απο την 5970, παντα σε ef.

Link to comment
Share on other sites

sebastian καλημερα φιλε επιδη εχω 5970 αυτη http://www.skroutz.gr/s/245056/MSI-Radeon-HD5970-2GB.html

τι ειναι ποιο καλο να παρω αλλη μια τετοια(5970) και για game γιατι ελεγα να παρω αλλη μια 5870 αλλα απ'οτι λες δεν παει σε game καλα. Την θελω και για ATI EYEFINITY σαν και αυτο που εχεις εσυ δλδ. με 3 οθονες ! ωστε να παιζω(βλεπω) το game τρελα :-O:jump::yu: θελω την γνωμη σου ??? ευχαριστω περιμενω απαντηση!:)

λεω να παρω και ενα τετοιο http://www.ergotechgroup.com/products/heavy-duty-17-30-36/triple-lcd-desk-stand-62/

Εαν θες EYEFINITY μην παρεις τιποτα αλλο, οτι παρεις θα φας χοντρο πακετο!

Για eyefinity εχεις δυο επιλογες 5870 ή 5970, απο εκει και περα επειδη τα εχω δοκιμασει ειναι αστα να πανε....

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες EYEFINITY μην παρεις τιποτα αλλο, οτι παρεις θα φας χοντρο πακετο!

Για eyefinity εχεις δυο επιλογες 5870 ή 5970, απο εκει και περα επειδη τα εχω δοκιμασει ειναι αστα να πανε....

ευχαριστω δλδ παραμενω με μια 5970 αν καταλαβα καλα? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Να τον ακους τον sebastian αλλη φορα csaris!

και που να μπει ο δευτερος πυρηνας 5870, ακομα πιο πανω οι επιδοσεις.

Γιατι θα εχει 2χ5870 να καθαριζουν 2gb μνημη! θα γινει ΚΟΛΑΣΗ λεμε!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξεκαθαρισουμε κατι, το προβλημα ειναι κυριως στο stuttering το οποιο σε πολλες καρτες με eyefinity αυξανεται δραματικα!

Η μονη λυση για να μην εχεις stuttering (οχι micro stuttering) ειναι η μονοπυρηνη καρτα . Η 5970 εχει και αυτη stuttering αλλα κατα πολυ λιγοτερο απο cf λυσεις. Eιδικα με τους 10.2 το μειωσε κατα πολυ αλλα θελει δουλιτσα ακομα...

Επισης το trifire δεν λειτουργει σωστα (5970+5870)

To (5970+5970) επειδη το δοκιμασα, ειχα σημαδια οτι λειτουργει οσο μπορει αλλα δεν αξιζει γιατι υπαρχει μεγαλο bottleneck απο τη μνημη.....

Για μενα για να εισαι ωραιος στο eyefinity αγοραζεις 5870 2gb < 5970 2gb < 5970 4gb

και μαλλον εγω συντομα θα παω για 5970 4gb

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξεκαθαρισουμε κατι, το προβλημα ειναι κυριως στο stuttering το οποιο σε πολλες καρτες με eyefinity αυξανεται δραματικα!

Η μονη λυση για να μην εχεις stuttering (οχι micro stuttering) ειναι η μονοπυρηνη καρτα . Η 5970 εχει και αυτη stuttering αλλα κατα πολυ λιγοτερο απο cf λυσεις. Eιδικα με τους 10.2 το μειωσε κατα πολυ αλλα θελει δουλιτσα ακομα...

Επισης το trifire δεν λειτουργει σωστα (5970+5870)

To (5970+5970) επειδη το δοκιμασα, ειχα σημαδια οτι λειτουργει οσο μπορει αλλα δεν αξιζει γιατι υπαρχει μεγαλο bottleneck απο τη μνημη.....

Για μενα για να εισαι ωραιος στο eyefinity αγοραζεις 5870 2gb < 5970 2gb < 5970 4gb

και μαλλον εγω συντομα θα παω για 5970 4gb

Το θεμα με το stuttering παρολο που το εχουν ολοι, σχεδον κανενας δεν το παραδεχεται και φυσικα δεν γινεται λογος ουτε απο την ΑΤΙ...

Βρε seb αδιορθωτος εισαι, δεν ειναι το framerate προβλημα αλλα το stuttering. Aυτο θα εξαλιφθει στην επομενη γενια της ΑΤΙ οπου μια μονοπυρυνη καρτα θα ειναι περιπου τα ιδια με μια σημερινη 5970.

Link to comment
Share on other sites

Θα εξαλειφθει με καλυτερους drivers, οπως εγινε με το cf,sli οπως με το quad cf και quad sli ! Τωρα πρεπει να δωσουν και εδω λυση! δεν ειναι λυση να περιμενουμε ολο τις νεες καρτες. Καθε μηνα θα εχουμε ενα ακομα βημα προς το καλυτερο....

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ρε seb, αλλα δεν την εχω ικανη την ΑΤΙ για κατι τετοιο και το ξερεις. Στην επομενη γενια καρτων μπορει να στρωσει που θα ναι πιο ωριμα τα πραγματα γιατι τωρα το beta testing το κανουμε εμεις.

Σε μονη οθονη ολα τα cf,tf,qf παιζουν αψογα, το προβλημα υπαρχει μονο σε EF.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.