Jump to content



Δείτε τι παρέλαβα σήμερα απο το πλαίσιο...


aristos87

Recommended Posts

Έκανα παραγγελία Δευτέρα μεσημέρι κάτι πράματα απο το site του πλαισίου... Μεταξύ αυτών και ενα μικρό case.

Σήμερα στείλανε τα πράματα και εκεί που αρχίζω να τα ελέγχω φτάνει και η σειρά του κουτιού....

Αρχικά βλέπω την συσκευασία και μου φάνηκε αρκετά ταλαιπωρημένη... Καλά λεω δεν πειράζει το μεσα μην έχει πρόβλημα... Κοιτώντας πιο προσεκτικά παρατηρώ και την ταινία turboX απο πάνω και άρχισα να υποψιάζομαι...

pb250029large.jpg

Το βγάζω μέσα απο το κουτί...

pb250030large.jpg

Και ειδού τα αποκαλυτήρια...

pb250031large.jpg

Το πλαστικό απο το πάνω drive έλειπε....

Οπ να και ένα αυτοκόλλητο Intel... μια χαρά...

Γυρνάω απο την άλλη...

pb250032large.jpg

Οπ να και το serial Number turbo x...

Οι βάσεις για την μητρική βιδωμένες πάνω και μια κάτω να περιφέρεται..

pb250033large.jpg

Και μια γρατζουνιά στο πλάι ετσι για να γουστάρουμε...

pb250034large.jpg

Πήρα τηλέφωνο και μετα απο 15 λεπτά απο υπεύθυνο σε υπεύθυνο (ουτε σε υπουργείο να έπαιρνα) μίλησα με μια κοπέλα και οταν της εξήγησα τι παίχτηκε μου απάντησε με αγανακτισμένο ύφος "αντε να τελειώνουμε"

"Τέλος πάντων αν σας φέρουμε ενα άλλο κουτί αύριο θα είστε ικανοποιημένος;"

:giveup::giveup::giveup::giveup::giveup::giveup::giveup:

Αύριο θα μου το φαίρουνε (όπως είπανε) αλλά προς τι όλη αυτη η ταλαιπωρία; Με ρωτάνε εμένα αν θέλω να φάω και 2ο πρωινό να τους περιμένω 10-14 για ενα δικό τους λάθος; Πως επιτρέπουν να στέλνουν τέτοια πράματα σε πελάτες;

Να χαίρονται τα 40 χρόνια τους :TD:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Μου έχει τύχει 2 φορές να δω μεταχειρισμένο να πωλείται για καινούργιο. Και οι δύο περιπτώσεις ήταν από το Πλάισιο. Μπορεί να είναι και σύμπτωση βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά σου στείλαν ΕΠΩΝΥΜΟ "Turbo-X" στην θέση ενός κάποιου και καλά Super, Zuper, Duper, Uppercase και παραπονιέσαι; Δεν το καταλαβαίνω.

Αφού θα στο αλλάξουν αύριο πάλι καλά διότι ναι με θα ταλαιπωρηθείς, που δεν θα έπρεπε εξ αρχής, αλλά υπάρχουν και χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα 9 στους 10 αγοραστές δεν θα καταλάβαιναν την διαφορά με καινούριο (εκτός από τη γρατζουνιά ίσως), οπότε και αυτοί σου λένε δε βαριέσαι.......

Με βάση την κούτα δεν του στείλανε απλά κάτι μεταχειρισμένο αλλά και διαφορετικό μοντέλο (TurboX αντί για Supercase)

Link to comment
Share on other sites

παντως αρκετα ποιοτικο φαινεται το κουτακι τους...μαζι με τις φωτο δεν ριχνεις και καμια γενικη απο το εσωτερικο του?

και αν δεν βαριεσαι γραψε και ενα review..

plaicio 4 t3h w1n !!!:happy2::happy2:

Λολ για κράξιμο το έφτιαξα το thread για review του κουτιού θα καταλήξει :p

Με βάση την κούτα δεν του στείλανε απλά κάτι μεταχειρισμένο αλλά και διαφορετικό μοντέλο (TurboX αντί για Supercase)

Καλά αυτό είναι το λιγότερο... Ας ήταν καινούργιο που είναι το βασικότερο και το δεδομένο!

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την κούτα δεν του στείλανε απλά κάτι μεταχειρισμένο αλλά και διαφορετικό μοντέλο (TurboX αντί για Supercase)

Όχι yanni, το case είναι το ίδιο. Απλά προφανώς το συγκεκριμένο πήγαινε για έτοιμο σύστημα του καταστήματος γι'αυτό είχε αυτοκόλλητο και serial Turbo-X, intel inside, κ.λ.π. Μάλλον θα ακυρώθηκε καμιά παραγγελία έτοιμου PC και το case πήγε στην λιανική αντί για το stockhouse όπως έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι yanni, το case είναι το ίδιο. Απλά προφανώς το συγκεκριμένο πήγαινε για έτοιμο σύστημα του καταστήματος γι'αυτό είχε αυτοκόλλητο και serial Turbo-X, intel inside, κ.λ.π. Μάλλον θα ακυρώθηκε καμιά παραγγελία έτοιμου PC και το case πήγε στην λιανική αντί για το stockhouse όπως έπρεπε.

Σωστός. Δεν είχα προσέξει το μικρό Supercase στα προϊόντα του Πλαισίου.

Link to comment
Share on other sites

Εκτως απο τη γρατζουνια ολα τα αλλα ειναι κομπλε. Στην αδεια θηκη 5,25 θα μπει 99% ενα dvd-rw. Το αυτοκολλητο αν και δεν πιστευω να σε χαλαει, μπορεις απλα να το βγαλεις. Συμφωνω δεν ειναι σωστο , αλλα εφοσον κανεις τη δουλεια σου ποιος ο λογος να το κραξεις :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.