Jump to content



ακραίες καταστάσεις απαιτούν ακραίες λύσεις ?


nickstamat

Recommended Posts

  • Replies 580
  • Created
  • Last Reply

Το να βλεπεις χιλιαδες νεους να κατεβαζουν τη σημαια της πατριδας σου πως σε κανει να νιωθεις αραγε?Γιατι εγω ενιωσα ,πως πραγματικα δεν εχουμε μελλον.Αλλα και να χουμε,πως θα ναι?Για τι μελλον αγωνιζονται τετοια ατομα?

Και εις ανωτερα.

Link to comment
Share on other sites

αυτους δεν τους λυπαμαι...

λυπαμαι αυτους που τρωνε παντα αδικα ξυλο κ την πληρωνουν.... ενω απλα κατεβηκαν να κανουν αυτο που δικαιουνται σε μια δημοκρατια, να διαμαρτυρηθούν...

Link to comment
Share on other sites

Το να βλεπεις χιλιαδες νεους να κατεβαζουν τη σημαια της πατριδας σου πως σε κανει να νιωθεις αραγε?Γιατι εγω ενιωσα ,πως πραγματικα δεν εχουμε μελλον.Αλλα και να χουμε,πως θα ναι?Για τι μελλον αγωνιζονται τετοια ατομα?

Και εις ανωτερα.

μόλις είδα στην τηλεόραση, εκτός των όσων ανέφερες εσύ,ΚΑΜΙΑ 5ΑΡΙΑ κουκουλοφόροι να έχουν ρίξει κάτω ΕΝΑ ΖΗΤΑ και να τον έχουν κάνει τουλούμι στο ξύλο.....

το πόση οργή ένιωσα μέσα μου δεν λέγεται.:rant:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω. Εμένα βασικά με έκανε πραγματικά να θέλω στην επέτειο της 6ης Δεκεμβρίου του χρόνου εκτός απο τον Αλέξη να έχουμε να μνημονεύουμε και άλλους. Μολύβι στο κάθε καλόπαιδο που τολμάει να ακουμπάει τη σημαία της Ελλάδας. Αφού δε μπορούν να σέβονται ας μάθουν τουλάχιστον να φοβούνται.

Link to comment
Share on other sites

αδερφος βαραει αδερφο

αυτο δεν εχουμε καταλαβει

οσο για τις τηλεορασεις

που εχουν ακριβοπληρώσει αυτες τις ληψεις

(ενοικιαζοντας ταρατσες, μπαλκονια)

πιστευω πως ειναι χειροτεροι

απο αυτους που κανουν τα επεισοδια

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω. Εμένα βασικά με έκανε πραγματικά να θέλω στην επέτειο της 6ης Δεκεμβρίου του χρόνου εκτός απο τον Αλέξη να έχουμε να μνημονεύουμε και άλλους. Μολύβι στο κάθε καλόπαιδο που τολμάει να ακουμπάει τη σημαία της Ελλάδας. Αφού δε μπορούν να σέβονται ας μάθουν τουλάχιστον να φοβούνται.

δεν σε ξερω αλλα εχεις παρει τελείος λαθος θεση.

Link to comment
Share on other sites

αδερφος βαραει αδερφο

αυτο δεν εχουμε καταλαβει

οσο για τις τηλεορασεις

που εχουν ακριβοπληρώσει αυτες τις ληψεις

(ενοικιαζοντας ταρατσες, μπαλκονια)

πιστευω πως ειναι χειροτεροι

απο αυτους που κανουν τα επεισοδια

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,είναι αδιανόητο να δείχνουν/αναπαράγουν βία όσο περισσότερο μπορούν.

πέρυσι μου φαίνεται κάποιες μέρες έδειχναν πλάνα από τα επεισόδια 24/24.

Link to comment
Share on other sites

μόλις είδα στην τηλεόραση, εκτός των όσων ανέφερες εσύ,ΚΑΜΙΑ 5ΑΡΙΑ κουκουλοφόροι να έχουν ρίξει κάτω ΕΝΑ ΖΗΤΑ και να τον έχουν κάνει τουλούμι στο ξύλο.....

το πόση οργή ένιωσα μέσα μου δεν λέγεται.:rant:

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=84827&cid=4

δες το 3ο βιντεο. αυτον αυριο πρεπει να τον διωξουν απο το σωμα...

αν το εριχνε καποιος, θα λεγαν επιτέθηκαν σε ζητα....

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως οτι ειπε ο LL_NEO,τι κοινο μπορουμε να χουμε με τετοια ατομα.

Ειναι ατομα που πιστευουν οτι θα κανουν το καλυτερο για την κοινωνια,οταν σε προσωπικο επιπεδο δεν εχουν βελτιωθει στο ελαχιστο.Τι κοινο εχω εγω με εναν που διαμαρτυρεται για τον τροπο ζωης και παραλληλα αρνειται να δουλεψει.Τι κοινο εχω εγω με καποιον που θελει μια καλυτερη Ελλαδα,αλλα παραλληλα κατεβαζει τη σημαια?

Και οι χιπεις με τον τροπο ζωης τους διαμαρτυρονταν,αλλα ηταν ολοι ενα ματσο αχρηστοι που αρνιουνταν να δουλεψουν και να προσφερουν στην κοινωνια.

Μου τη δινει πολυ να βλεπω ατομα σαν και αυτους εκει κατω σημερα να υποστηριζουν τα ανθρωπινα δικαιωματα και να λειτουργουν με βια.Η βια γεννα τη βια...το μονο σιγουρο!

Aς βελτιωσουμε πρωτα τον εαυτο μας και μετα στο συνολο.Απλες πορειες και επεισοδια ειναι απλα ο τροπος εξαρσης καποιων παθιασμενων και βιαων που την ειδαν δικαιοι και φιλανθρωποι,πασχοντες για τον συναθρωπο.Χμμμ πρεπει να δουν τους εαυτους τους απο την TV,σαν Ορκ δρουν...

Οσο υπαρχει ο εγωισμος του ανθρωπου,ολα αυτα θα ναι περιττα.

Δίπλα είναι το θέμα, συνεχίστε εκεί.

Συγγνωμη δε το βρισκω το θεμα :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω. Εμένα βασικά με έκανε πραγματικά να θέλω στην επέτειο της 6ης Δεκεμβρίου του χρόνου εκτός απο τον Αλέξη να έχουμε να μνημονεύουμε και άλλους. Μολύβι στο κάθε καλόπαιδο που τολμάει να ακουμπάει τη σημαία της Ελλάδας. Αφού δε μπορούν να σέβονται ας μάθουν τουλάχιστον να φοβούνται.

Λιγο ακραια η λυση σου δεν νομιζεις?

Πολυ απλα οι ενοχοι να συλληφθούν και να δικαστούν κατι το οποιο ειναι συνταγματικα κατοχυρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Τι κοινο εχω εγω με καποιον που θελει μια καλυτερη Ελλαδα,αλλα παραλληλα κατεβαζει τη σημαια?

ισως οτι θελετε και οι 2 μια καλυτερη Ελλαδα; το προβλημα σου ειναι οτι κατεβαζει τη σημαια; Δηλαδη αν την ανεβαζε θα αισθανοσουν μια εθνικη υπερηφανια τοσο μεγαλη που θα καλυπτε ολα τα προβληματα της χωρας;

Link to comment
Share on other sites

ο υπαίτιος να τιμωρηθεί στο μέτρο που του αξίζει (και το τονίζω αυτό) αλλά μέχρι εκεί.

δηλαδη θανατο σε οποιον ακουμπαει τη σημαια, αλλα τιμωρια στο μετρο που αξιζει σε αυτον που τον σκοτωνει ;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θανατο σε οποιον ακουμπαει τη σημαια, αλλα τιμωρια στο μετρο που αξιζει σε αυτον που τον σκοτωνει ;

Δεδομένου ότι η τιμωρία που αρμόζει (edit: κατά τη γνώμη μου πάντα) σε όποιον βεβηλώνει τα σύμβολα της πατρίδας είναι θάνατος, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.