Jump to content



ακραίες καταστάσεις απαιτούν ακραίες λύσεις ?


nickstamat

Recommended Posts

  • Replies 580
  • Created
  • Last Reply

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12333&subid=2&pubid=22745170

Από τις 2 Ιανουαρίου όλοι οι αστυνομικοί θα φέρουν διακριτικά στις στολές τους. Ακόμη και στις διαδηλώσεις θα φέρουν όνομα και αριθμό.

Τέρμα τα δακρυγόνα και τα χημικά στις διαδηλώσεις από το νέο έτος, ανακοίνωσε ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Μιχάλης Χρυσοχοΐδης

Link to comment
Share on other sites

Ηταν τοτε με τον Αλεξανδρο και κατεβηκα με φιλους μου την επομενη μερα μετα το φονικο.Τοτε το ενιωθα και το κανα.Μετα δεν ξαναπηγα,γιατι ειναι αθλιο πραμα να βλεπεις παιδια στην ηλικια σου να φερονται σαν χαρακτηρες απο το left 4 dead.Σιχαθηκα δηλαδη το ολο γεγονος.

Γιατι ρωτας?

Link to comment
Share on other sites

Σ.Α.Σ.Α. = Συντονιστικο Αγωνα Σχολειων Αθηνας

Το συγκεκριμενο ρε παιδια μπορει να μου πει καποιος που γνωριζει απο που ξεφυτρωσε?Ειναι νομιμο?Ψηφιστικε/εγκριθηκε απο καπου?Δε μπορω να βλεπω αλλο αυτο το ονομα "Σ.Α.Σ.Α"

Link to comment
Share on other sites

Σιγά, εμένα έχει γυρίσει πρωτοετής να μου πει (πρωτοετής πέρυσι Δεκέμβρη, δηλαδή 2-3 μήνες στη σχολή μετά βίας) ότι δεν γνωρίζω το συμφέρον μου ούτε το συμφέρον της σχολής. Σημειωτέον είμαι σε αυτή τη σχολή 8-9 χρόνια.

Το Σ.Α.Σ.Α. και το ΜΠΑΣΤΑ έχουν ένα σκοπό: τη δημιουργία του όχλου που θα οργανωθεί κομματικά στα πανεπιστήμια, και στη συνέχεια τον όχλο που θα προσπαθεί να πάρει την κάθε εξουσία στα χέρια του, για να την έχουν "οι δικοί μας".

1+1 = 2, δεν χρειάζεται πολύ σκέψη. Βρήκαν την ευκαιρία τα κομματόσκυλα και την άδραξαν.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε αποτυχημενε χημικε , το σχεδιο ειναι απλο. Επειδη μερικοι πανε πανεπιστημιο και δε νοιωθουν απο κομματικα αποφασισαν να επεκτεινουν τη δραση τους στα σχολεια ετσι ωστε να ελαχιστοποιησουν τις απωλειες

Link to comment
Share on other sites

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=85717&cid=4

για γελια ειναι.. ο αλλος με τις πιτζαμες ειναι!

αυτον που του φορτωσε το σακιδιο, θα πρεπει να τον πανε για κακουργημα τωρα.

αυτοί οι μπάτσοι που κάνουν τέτοια, δεν ατιμάζουν τη σημαία?

(να σας θυμίσω τι ποινή προτίνατε μερικοί εδώ μέσα για τέτοια παραπτώματα)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Αν εσείς κουβαλάτε πάνω σας μολότωφ ή παρεμφερή καλούδια και σας πάρουν στο κυνήγι οι αστυνομικοί. Καθότι αριστεροί και άρα με περιβαλλοντική κουλτούρα να φανταστώ ότι για κανένα λόγο δε θα πετάξετε τη σακούλα όπου βρείτε. Αν σας πιάσουν ακόμα τη σακούλα στα χέρια θα κρατάτε.

Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν πυτζάμα, λέτσικο παντελόνι ήταν.

Μου το πε ο φρούλης

Και βασικά τώρα που το σκέφτομαι με όλη την πόλη να καίγεται είναι εξαιρετικά φυσικό να σκάσεις στο κέντρο με την πυτζάμα. Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν αντιλαμβάνεστε τι ισχυρίζεστε.

Link to comment
Share on other sites

πάντως LL_NEO αυτο που λές οτι η τσάντα ήταν δικιά του και την πέταξε δε το ισχυρίζεται ούτε ο αστυνομικός....

«Κατά την προανάκριση οι αστυνομικοί εσφαλμένα θεώρησαν ότι το σακίδιο ανήκει στο συλληφθέντα, καθώς κατά τη διάρκεια της καταδίωξης, που προηγήθηκε της σύλληψής του, έφερε κρεμασμένη στον ώμο του τσάντα ιδίου χρώματος», σημειώνει η ανακοίνωση. Προστίθεται επίσης ότι οι εν λόγω αστυνομικοί, «συζητώντας μεταξύ τους τις λεπτομέρειες, διαπίστωσαν ότι το σακίδιο δεν ανήκε στον συλληφθέντα και αποφάσισαν οικειοθελώς να επανορθώσουν άμεσα».

Link to comment
Share on other sites

@ae6gka: http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1751406 ένα απο τα πολλά αποτελέσματα του google ψάχνοντας για επεισόδια θεσσαλονίκη 6/12/2009

@darthony. Πολύ απλά δεν τους πιστεύω. Θα έπεσε το παραδεχτείτε το να μην μπλέξουμε, σκέψου τις χαριτωμενιές προ 2 εβδομάδων με τα καπή και την ομάδα Δ και δέσαμε. Επίσης τελικά αυτή την τσάντα που είδανε οι αστυνομικοί να έχει ο πιτσιρικάς τι έγινε; Που χάθηκε; Ή μήπως είδαν οι αστυνομικοί αυτήν που κουβάλαγε και του έφεραν και δεύτερη για να τις κάνει σετάκι;

Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδη οι αστυνομικοι εχουν ολα τα χρωματα σακιδιων ,να τα αντικαθιστουν με το αναλογο του θυματος στην εκαστοτε περιπτωση?

Ρε παιδια αληθεια πιστευετε οτι γυρω στα 10 οργανα κυνησαν εναν τυπο στα καλα του καθουμενου?Αδυνατω να πιστεψω οτι ηταν και οι 10 ηλιθιοι ή "σκληροι μπατσοι".Καποια πραξη του θα προκαλεσε.Ας μην ειμαστε τοσο κατηγορηματικοι,εξ'αλλου το βιντεο ξεκιναει στη μεση της καταδιωξης και οχι απο την αρχη για να δουμε ποιος ο λογος που τον κηνυγησαν.

...αλλα και παλι,αμφιβαλλω αν θα το τραβαγαν/εδειχναν(δε ξερουμε αν εχει κοψει το βιντεο ο Μακης ή οχι) ακομα και αν ηξεραν οτι θα παιχτει φασαρια.Να λεμε και του στραβου το δικιο ολα τα βιντεο του Μακη ειναι κατα της Αστυνομιας.Τα χα'ι'ρια των αλλων δε τα δειχνει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.