Jump to content



ακραίες καταστάσεις απαιτούν ακραίες λύσεις ?


nickstamat

Recommended Posts

  • Replies 580
  • Created
  • Last Reply
Να ρωτήσω κάτι. Αν εσείς κουβαλάτε πάνω σας μολότωφ ή παρεμφερή καλούδια και σας πάρουν στο κυνήγι οι αστυνομικοί. Καθότι αριστεροί και άρα με περιβαλλοντική κουλτούρα να φανταστώ ότι για κανένα λόγο δε θα πετάξετε τη σακούλα όπου βρείτε. Αν σας πιάσουν ακόμα τη σακούλα στα χέρια θα κρατάτε.

Σωστά;

Καταρχην οι αριστεροι δεν κουβαλανε πανω τους /κατω τους / μαζι τους βομβες μολοτοφ.Οπως επισης δεν φορανε κουκουλες.

Οι αριστεροι αγωνιστες δεν χρειαζεται να φορανε κουκουλες γιατι δεν φοβουνται να δειξουν το προσωπο τους και φυσικα δεν πετανε μολοτοφ πουθενα.

Φτανει πια με την γενικολογη προπαγανδα και με την λασπολογια προς την Αριστερα,τους αγωνιστες και τους αγωνες τους...

Εσενα παντως η περγραφη που εγινε οσον αφορα το περιστατικο δεν σου φαινεται καθολου υποπτη ετσι?

Εγω να δεχτω πως ο τυπος ηταν μπαχαλακιας και εγκαθετος και οτι αλλο 8ελεις πες και πως δεν ηταν εκει για να πεταξει τα σκουπιδια του οπως ισχυριζεται.

Η καταθεση του Αστυνομικου η οποια μετα την δημοσιευση του βιντεο αλλαξε και λεει πως προκειται για "λαθος" ειναι και αυτη ψευδης?

Κοινως,βγηκε να διαψευσει την αληθεια με μια ψευδη δηλωση?:banging:

Δεν ήταν πυτζάμα, λέτσικο παντελόνι ήταν.

Μου το πε ο φρούλης

Και βασικά τώρα που το σκέφτομαι με όλη την πόλη να καίγεται είναι εξαιρετικά φυσικό να σκάσεις στο κέντρο με την πυτζάμα. Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν αντιλαμβάνεστε τι ισχυρίζεστε.

Εσυ αντιλαμβανεσαι τι ισχυριζεσαι?

Οπως επισης γνωριζεις τι εγινε στο κεντρο της πολης?

Γιατι εγω που ημουν εκει δεν ειδα την πολη να γινεται Ρωμη στα χερια του Νερωνα οπως επισης ξερω οτι τα Καναλια και τα ΜΜΕ εν γενει δεν εδειχναν καθολου εικονες κατα τη διαρκεια της πορειας.

Συνεπως εσυ πως βγαζεις το συμπερασμα και ισχυριζεσαι οτι ολη η πολη καιγοταν?

Σε πληροφορω πως η κατασταση στα περιξ της πορειας ηταν απολυτα ηρεμη μεχρι το σημειο που εφτασε στην πλατεια της Αριστοτελους η κεφαλη της,οπου και βρισκοταν οι Φοιτητικοι συλλογοι.

Σε εκεινο το σημειο οι Αστυνομικες δυναμεις,απροκαλυπτα και χωρις να εχει συμβει το παραμικρο και το εννοω αυτο,πεταξαν αλογιστα και στα καλα του καθουμενου δεν ξερω και γω ποσα χημικα μεσα στο σωμα της πορειας (μαλιστα ενα απο αυτα τα χημικα βληματα πετυχε καποιον που ηταν 2 μετρα διπλα μου.Δεν ξερω αν τον βρηκε και στο κεφαλι).

Ειναι η πρωτη φορα μετα το 2003 που βλεπω τους Αστυνομικους να πετανε τα χημικα μεσα στο σωμα της πορειας και οχι διπλα.

Κοινος παρανομαστης σε αυτην την ιστορια? -> Χρυσοχοιδης....

Και μαλιστα την προηγουμενη της πορεαις (το Σαββατο) ειχε βγει στα καναλια και ειχε δηλωσει πως οι αστυνομικοι εχουν ρητες εντολες να μην κανουν το ενα και να μην κανουν το αλλο.Και την Κυριακη βγαινει ο Χρυσοχοιδης μεσα στην περιφανεια και λει πως εγιναν εκατονταδες προληπτικες συλληψεις ωρες πριν να ξεκινησουν οι διαδηλωσεις σε Αθηνα και Θεσσαλονικη....:big_boss:

Ολα καλα και ολα ανθηρα κατα τ'αλλα...:TD:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Λονδίνο μένω. Ότι λέω το λέω βλέποντας το βίντεο και διαβάζοντας τα ρεπορτάζ (και ύστερα προσπαθώντας να εξηγήσω τα λογικά κενά)

Καταρχην οι αριστεροι δεν κουβαλανε πανω τους /κατω τους / μαζι τους βομβες μολοτοφ.Οπως επισης δεν φορανε κουκουλες.

Οι αριστεροι αγωνιστες δεν χρειαζεται να φορανε κουκουλες γιατι δεν φοβουνται να δειξουν το προσωπο τους και φυσικα δεν πετανε μολοτοφ πουθενα.

Φτανει πια με την γενικολογη προπαγανδα και με την λασπολογια προς την Αριστερα,τους αγωνιστες και τους αγωνες τους...

Εσενα παντως η περγραφη που εγινε οσον αφορα το περιστατικο δεν σου φαινεται καθολου υποπτη ετσι?

Εγω να δεχτω πως ο τυπος ηταν μπαχαλακιας και εγκαθετος και οτι αλλο 8ελεις πες και πως δεν ηταν εκει για να πεταξει τα σκουπιδια του οπως ισχυριζεται.

Η καταθεση του Αστυνομικου η οποια μετα την δημοσιευση του βιντεο αλλαξε και λεει πως προκειται για "λαθος" ειναι και αυτη ψευδης?

Κοινως,βγηκε να διαψευσει την αληθεια με μια ψευδη δηλωση?

Ναι οι αριστεροί είναι λευκές περιστερές. Συμφωνούμε απόλυτα (δεν).

Ναι ο αστυνομικός για μένα βγήκε μετά και είπε ψέματα για να ξεμπλέξει.

Σε πληροφορω πως η κατασταση στα περιξ της πορειας ηταν απολυτα ηρεμη μεχρι το σημειο που εφτασε στην πλατεια της Αριστοτελους η κεφαλη της,οπου και βρισκοταν οι Φοιτητικοι συλλογοι.

Σε εκεινο το σημειο οι Αστυνομικες δυναμεις,απροκαλυπτα και χωρις να εχει συμβει το παραμικρο και το εννοω αυτο,πεταξαν αλογιστα και στα καλα του καθουμενου δεν ξερω και γω ποσα χημικα μεσα στο σωμα της πορειας (μαλιστα ενα απο αυτα τα χημικα βληματα πετυχε καποιον που ηταν 2 μετρα διπλα μου.Δεν ξερω αν τον βρηκε και στο κεφαλι).

Το απροκάλυπτα το δικό σας το ξέρω. Λίγο διαφορετικό απο το δικό μου.

Ειναι η πρωτη φορα μετα το 2003 που βλεπω τους Αστυνομικους να πετανε τα χημικα μεσα στο σωμα της πορειας και οχι διπλα.

Αν αυτό είναι πιο αποτελεσματικό (δεν ξέρω, οι μόνες πορείες που έχω παρευρεθεί είναι για το γήπεδο του Παναθηναικού και ο επιτάφιος κάθε Μ. Παρασκευή) τότε πολύ καλά έκαναν

Και μαλιστα την προηγουμενη της πορεαις (το Σαββατο) ειχε βγει στα καναλια και ειχε δηλωσει πως οι αστυνομικοι εχουν ρητες εντολες να μην κανουν το ενα και να μην κανουν το αλλο.Και την Κυριακη βγαινει ο Χρυσοχοιδης μεσα στην περιφανεια και λει πως εγιναν εκατονταδες προληπτικες συλληψεις ωρες πριν να ξεκινησουν οι διαδηλωσεις σε Αθηνα και Θεσσαλονικη....

Αναφέρεσαι σε προληπτικές προσαγωγές και όχι συλλήψεις. Ξανά λοιπόν αν αυτές ήταν αποτελεσματικές καλά και άγια έκαναν και την επόμενη φορά να τιγκάρουν τα τμήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως λεω και γω.

Για πια βιντεο μιλας απο τη στιγμη που μεχρι και τις 10 το βραδυ η τηλεοραση δεν εδειχνε τπτ?

Και αυτα που εδειξε μετα,τουλαχιστον οσα ειδα εγω σε ολοκληρο το δελτιο της ΝΕΤ,σε καμια περιπτωση δεν πλησιαζουν καν τον ισχυρισμο σου.

Καλα εισαι εκει στο London.Μακρια και αγαπημενοι

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως λεω και γω.

Για πια βιντεο μιλας απο τη στιγμη που μεχρι και τις 10 το βραδυ η τηλεοραση δεν εδειχνε τπτ?

Και αυτα που εδειξε μετα,τουλαχιστον οσα ειδα εγω σε ολοκληρο το δελτιο της ΝΕΤ,σε καμια περιπτωση δεν πλησιαζουν καν τον ισχυρισμο σου.

Τι ποιο βίντεο; Το βίντεο του Μούσια για το οποίο συζητάμε τόσην ώρα!

Καλα εισαι εκει στο London.Μακρια και αγαπημενοι

Ναι ετοιμάζομαι να έρθω να σας φάω δυο τρια pension funds ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

το ξαναλεω, καλλιστα θα μπορουσαν να με ειχαν μπουζουριασει κ μενα, που κατεβηκα να παρω κτυο σαντουιτς απο πλατεια αντιγωνιδων... κ βλεπω ξαφνικα παρα πολλα ατομα να τουε εχουν αποκλεισει τα ματ.

στο video φαινεται ξεκαθαρα οτι οταν τον κυνηγανε ΔΕΝ εχει τσαντα πλατης.

μετα ξαφνικα πως βρεθηκε??

μερικοι ειστε τοσο κολλημενοι, που θα πρεπει να σας μπουζουριασουν εσας για το δειτε μπροστα σας.

πολυ απλα ψαχναν για θυμα... στα @@ τους ποιος θα την πληρωσει...

αλλα πλεον ειναι κακουργημα, δεν ειναι τοσο απλο...

υ.γ αν κ δεν το παω.. το tvxs εχει καλυτερες φωτο. κ φαινεται ξεκαθαρα η καθε κινηση που κανουν....

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε προληπτικές προσαγωγές και όχι συλλήψεις. Ξανά λοιπόν αν αυτές ήταν αποτελεσματικές καλά και άγια έκαναν και την επόμενη φορά να τιγκάρουν τα τμήματα.

σόρρυ που στο λέω αλλά αυτο το προληπτικές προσαγωγές παραπέμπει αλλου... γιατί να μην απαγορέψει τις συγκεντρώσεις άνω των τριών ατόμων να τελειώνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αληθεια πιστευετε οτι γυρω στα 10 οργανα κυνησαν εναν τυπο στα καλα του καθουμενου?...

Ναι...

Ρε παιδια αληθεια πιστευετε οτι γυρω στα 10 οργανα κυνησαν εναν τυπο στα καλα του καθουμενου?Αδυνατω να πιστεψω οτι ηταν και οι 10 ηλιθιοι ή "σκληροι μπατσοι".Καποια πραξη του θα προκαλεσε.Ας μην ειμαστε τοσο κατηγορηματικοι,εξ'αλλου το βιντεο ξεκιναει στη μεση της καταδιωξης και οχι απο την αρχη για να δουμε ποιος ο λογος που τον κηνυγησαν.

Δεν ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια φορα που το κανουν.Αυτες τις εντολες εχουν και αυτο κανουν.Προσπαθουν να πανικοβαλλουν και να τρομοκρατησουν τον κοσμο.Κυηγανε οποιον βρουν και τους "φαινεται" δυνιτικα υποπτος και οτι κατσει.

Δεν εχει να κανει με το αν ειναι ηλιθιοι ή σκληροι ή οτιδηποτε αλλο.

Συγκεκριμενες εντολες εκτελουν.Τα ειπε κ ο Χρυσοχοιδης εξαλλου.

Προληπτικες συλληψεις.Αυτες δλδ με ποια κριτηρια εγιναν/γινονται?Μπορεις να μου εξηγησεις?Προληπτικη Συλληψη?Που βρισκομαστε?Στην Τουρκια ή back to sixtyseven-seventyfour?

...αλλα και παλι,αμφιβαλλω αν θα το τραβαγαν/εδειχναν(δε ξερουμε αν εχει κοψει το βιντεο ο Μακης ή οχι) ακομα και αν ηξεραν οτι θα παιχτει φασαρια.Να λεμε και του στραβου το δικιο ολα τα βιντεο του Μακη ειναι κατα της Αστυνομιας.Τα χα'ι'ρια των αλλων δε τα δειχνει...

Προσωπικα τον Makis :sic: δεν εχω σε καμια απολυτως εκτιμηση.Και αυτον και την δουλεια του.Και αυτος κομματι του συστηματος ειναι και επιτελει εναν συγκεκριμενο λογο.Δυο εκπομπες στην τηλεοραση εχει και τωρα και δυκτιακο χωρο και κανεις δεν τον αγκιζει.Χωρις να θελω να συνομωσιολογω,εμενα εδω και τοσα χρονια,δεν μου φαινεται καθολου τυχαιο γεγονος.

Και να μην ξεχναμε και απο που κραταει η σκουφια του ετσι?

Τα βιντεο που χρησημοποιει,γενικα,δεν με νοιαζουν.Το συγκεκριμενο παντως,οπως και παρα πολλα αλλα,δεν τα τραβαει ουτε αυτος ουτε το team του.Περαστικοι τα τραβανε και μετα τα στελνουν.Συνεπως τι μαγειρεμα να πεσει?Και πιανου "αλλου" τα χαιρια να δειξει?

Εχεις ολοκληρο εθνικο τηλεοπτικο δυκτιο,μαζι με τα παπαγαλακια του το συνοδευουν σε καθε περιπτωση (βλεπε Τραγκαουνακηδες και Πρετεντερηδες) τα οποια δειχνουν επι μονιμου βασεως μια και μαλιστα διαστρεβλομενη πλευρα,του νομισματος.

Ασε που παρα πολλες φορες χρησημοποιουν και βιντεο απο αλλα γεγονοτα ή παρελθοντα γεγονοτα....Τοσο τραγικοι ειναι....

Link to comment
Share on other sites

σόρρυ που στο λέω αλλά αυτο το προληπτικές προσαγωγές παραπέμπει αλλου... γιατί να μην απαγορέψει τις συγκεντρώσεις άνω των τριών ατόμων να τελειώνουμε?

Έλα ντε συμφωνούμε. Ακόμα καλύτερα να κυρηχθεί και στρατιωτικός νόμος.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσαμε να συζηταμε ωρες ατελειωτες , απο την στιγμη που οι αστυνομικοι εκαναν λαθος και το γραφουν στην καταθεση τι το ψαχνουμε? τελειωσε παει...

Εγω εχω ομως τις ενστασεις μου στα διαφορα blog και site που αμεσως αθωωσαν απο τη πρωτη στιγμη τον φοιτητη, διαδικτυακους εισαγγελεις μονο κακο κανουν

Link to comment
Share on other sites

Καλα τωρα "προληπτικες συλληψεις" σαν ορο ειδα να τον χρησιμοποιει μονο ο cool alexis,αν καποιος προβαινει σε παρανομη πραξη και επι τοπουτον πανε βολτα στο τμημα και τον κρατησουν μαξ 3ημερο ,για να απαγγελθουν κατηροριες 100% νομιμο ειναι και λογικο.

Μην το ξεχειλωνουμε τωρα επειδη το βαφτισε ο alexis προληπτικες συλληψεις χουντες και λοιπα.

ΟΚ ,πολιτικος ειναι το παλληκαρι,πρεπει να προωθησει το κομμα του και θα πει κι αυτο κι αλλα .(βλ χαζομαριτσες για στρατιωτικοποιηση της κενωνιας->Κοιτα φασισμος,εχουμε αστυνομια,που ακουστηκε δηλαδης)

Οσο για το οτι οποιος "φαινεται" υποπτος μαζευεται ασαπ αδυνατω να συμφωνησω,ολο γυρω/και που και που μεσα απο εξαρχεια κυκλοφορω,και πολλες φορες λετσε,και ιδιως τωρα με τα επεισοδια σουλατσαρα συνεχως,.Κανεις δεν ασχοληθηκε να μου μιλησει καν...

......'

Οσο για τον 30φυλλοπουλο και ποσο κομματι του "συστηματος" ειναι,θα συμφωνησω μανιακα.

(και κατα τυχη ο εν λογω γλυφει ασυστολα πορειες-καταληψεις 17Ν)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα τον Makis :sic: δεν εχω σε καμια απολυτως εκτιμηση.Και αυτον και την δουλεια του.Και αυτος κομματι του συστηματος ειναι και επιτελει εναν συγκεκριμενο λογο.Δυο εκπομπες στην τηλεοραση εχει και τωρα και δυκτιακο χωρο και κανεις δεν τον αγκιζει.Χωρις να θελω να συνομωσιολογω,εμενα εδω και τοσα χρονια,δεν μου φαινεται καθολου τυχαιο γεγονος.

Και να μην ξεχναμε και απο που κραταει η σκουφια του ετσι?

Τα βιντεο που χρησημοποιει,γενικα,δεν με νοιαζουν.Το συγκεκριμενο παντως,οπως και παρα πολλα αλλα,δεν τα τραβαει ουτε αυτος ουτε το team του.Περαστικοι τα τραβανε και μετα τα στελνουν.Συνεπως τι μαγειρεμα να πεσει?Και πιανου "αλλου" τα χαιρια να δειξει?

Εχεις ολοκληρο εθνικο τηλεοπτικο δυκτιο,μαζι με τα παπαγαλακια του το συνοδευουν σε καθε περιπτωση (βλεπε Τραγκαουνακηδες και Πρετεντερηδες) τα οποια δειχνουν επι μονιμου βασεως μια και μαλιστα διαστρεβλομενη πλευρα,του νομισματος.

Ασε που παρα πολλες φορες χρησημοποιουν και βιντεο απο αλλα γεγονοτα ή παρελθοντα γεγονοτα....Τοσο τραγικοι ειναι...

Δεν ειπα οτι τα τραβαει το τιμ του Μακη,αλλα αυτο που θελω να πω(ισως δε το εθιξα σωστα στο προηγουμενο ποστ μου) ειναι οτι τα μιντια προβαλουν οτι τους συμφερει.Νομιζετε οτι οι αστυνομικοι ειναι παντα οι "κυνηγοι" ? Αλλα βιντεο που ειναι τα "θηματα" επιθεσης μιας οργανωμενης ομαδας για παραδειγμα,δε το δειχνει ο καθε Μακης.Στην τελικη τοσο μισος που νιωθει ο κοσμος για αυτους,αμφιβαλω αν θα το τραβαγε και καποιος βιντεο...

Το ολο θεμα ειναι ενα

"Πως μπορεις να δειχνεις περιφρονηση για τα ατομα που υποτιθεται ειναι αρμοδιοι να σε σωσουν/βοηθησουν οταν το φερει η αναγκη?"

Πως θα ενδιαφερθουν αυτοι για σενα και θα σε αντιμετωπισουν με το σωστο τροπο,οταν μπροστα σου ειναι "σκουπιδια" "δολοφονοι" "γουρουνια" "κοτοπουλα με κρανη" και δε ξερω γω τι.

Χμμμ αν εναν καθηγητη ο μαθητης δε τον σεβεται,θα παρει και τον αναλογο βαθμο στο μαθημα του.Ετσι ειναι και με την αστυνομια.Σεβασου τη οταν πρεπει,να σε σεβεται και αυτη.Ολα αυτα τα τρελα της με τις προσαγωγες και τις προληπτικες συλληψεις ειναι αποτελεσμα της απογνωσης και της αδυναμιας του σωματος να κανει κατι.

Εμεις εχουμε φτασει σε ενα σημειο να μιλαμε με τους φιλους μας και να κανουμε κεφι ολη τη μερα,και οταν φοραν την στολη να τους βλεπουμε σαν τερατακια απο παιχνιδι που πρεπει να βαρεσουμε για να παρουμε XP.

Ε προσωπικα σε εναν αστυνομικο που εχει οπλο η οτιδηποτε αλλο πανω του δε θα τη μπω ουτε θα του επιτεθω.Γιατι θελουμε να τους κοντραρουμε,αλλα μολις μας πιανουν νιαου νιαου κλαψ κλαψ και οι περισσοτεροι Πανεπιστημιακο Ασυλο,το παραθυρακι για οσους ειναι πιο κολλητοι με τον εισαγγελεα και να τη βγαλουν καθαρη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Λονδίνο μένω. Ότι λέω το λέω βλέποντας το βίντεο και διαβάζοντας τα ρεπορτάζ (και ύστερα προσπαθώντας να εξηγήσω τα λογικά κενά)

Ναι οι αριστεροί είναι λευκές περιστερές. Συμφωνούμε απόλυτα (δεν).

Ναι ο αστυνομικός για μένα βγήκε μετά και είπε ψέματα για να ξεμπλέξει.

Το απροκάλυπτα το δικό σας το ξέρω. Λίγο διαφορετικό απο το δικό μου.

Αν αυτό είναι πιο αποτελεσματικό (δεν ξέρω, οι μόνες πορείες που έχω παρευρεθεί είναι για το γήπεδο του Παναθηναικού και ο επιτάφιος κάθε Μ. Παρασκευή) τότε πολύ καλά έκαναν

Τα δικα σας και τα δικα μας.Κατσε εκει στον καναπε σου και κανε κριτικη.

Ζεις στον δικο σου μικροκοσμο οποτε ολα σου φαινονται λογικα μοναχα με τον δικο σου τροπο σκεψης.

Το απροκαλυπτο ειναι απροκαλυπτο.Οταν δεν δεν σε προκαλουν και πετασ χημικα μεσα στο σωμα της πορειας με κινδυνο να τραυματισεις σοβαρα καποιον ισως και να τον σκοτωσεις αν το φαει στο κεφαλι τοτε δεν τιθεται ζητημα διαβουλευσης.

Τι ποιο βίντεο; Το βίντεο του Μούσια για το οποίο συζητάμε τόσην ώρα!

Ναι ετοιμάζομαι να έρθω να σας φάω δυο τρια pension funds ακόμα.

Μακρυα και αγαπημενοι ειπαμε...

Στο βιντεο του μουσια δεν βλεπω ουτε μια σπιθα στον οριζοντα,ποσο δε μαλλον να καιγεται ολοκληρη η πολη.

Ατυχες το παραδειγμα σου για ακομη μια φορα.

Αναφέρεσαι σε προληπτικές προσαγωγές και όχι συλλήψεις. Ξανά λοιπόν αν αυτές ήταν αποτελεσματικές καλά και άγια έκαναν και την επόμενη φορά να τιγκάρουν τα τμήματα.

Καλα τωρα "προληπτικες συλληψεις" σαν ορο ειδα να τον χρησιμοποιει μονο ο cool alexis,αν καποιος προβαινει σε παρανομη πραξη και επι τοπουτον πανε βολτα στο τμημα και τον κρατησουν μαξ 3ημερο ,για να απαγγελθουν κατηροριες 100% νομιμο ειναι και λογικο.

Μην το ξεχειλωνουμε τωρα επειδη το βαφτισε ο alexis προληπτικες συλληψεις χουντες και λοιπα.

ΟΚ ,πολιτικος ειναι το παλληκαρι,πρεπει να προωθησει το κομμα του και θα πει κι αυτο κι αλλα .(βλ χαζομαριτσες για στρατιωτικοποιηση της κενωνιας->Κοιτα φασισμος,εχουμε αστυνομια,που ακουστηκε δηλαδης)

Στα δελτια ειδησεων ολοι οι δημοσιογραφοι που καλυπταν το ρεπορταζ ανεφεραν χαρακτηριστικα την φραση "προληπτικες συλληψεις".

Τιποτα δεν ξεχειλωνουμε και σταματα επιτελους να κανεις το παπαγαλακι (αν και περασε η μοδα του σου τεριαζει γαντι).

Και ουτε ειναι χαζομαριτσες οπως τις αποκαλεις οι κατηγοριες για στρατικοποιηση της κοινωνιας.Ειναι πολυ σοβαρες κατηγοριες ειτε τις ασπαζεσαι (ουτε εγω συμφωνω με την διατυπωση φυσικα) ειτε οχι.

Οταν μαζευουν αδιακριτα κοσμο,αυτα θυμιζουν αλλες εποχες.

Οσο για το οτι οποιος "φαινεται" υποπτος μαζευεται ασαπ αδυνατω να συμφωνησω,ολο γυρω/και που και που μεσα απο εξαρχεια κυκλοφορω,και πολλες φορες λετσε,και ιδιως τωρα με τα επεισοδια σουλατσαρα συνεχως,.Κανεις δεν ασχοληθηκε να μου μιλησει καν...

Επειδη δεν ασχοληθηκαν μαζι σου δεν αποτελει κριτηριο.Γενικολογιες και αοριστολογιες για ακομη μια φορα.Αλλα ειπαμε.Απλοποιηση και Στρογγυοποιηση.Το φορτε σου.

αν πραγματικα ακουγες τα ρεπορταζ στις ειδησεις θα καταλαβαινες αν οντως μαζευαν οποιοον να ναι ή οχι.

Στη θεσσαλονικη ειχαν 6 συλληεις και 88 προσαγωγες,εκ των οποιων κρατησαν 3 μεσα και τους αλλους τους αφησαν.

3/94 δνε μου φαινεται και για πολυ οργανωμενη δουλεια.Μαζεψαν οτι λαχει και οτι τους κατσει.Φακελωσαν και μερικους και life goes on.

Έλα ντε συμφωνούμε. Ακόμα καλύτερα να κυρηχθεί και στρατιωτικός νόμος.

Μ'αρεσει το δημοκρατικο πνευμα που σε διακατεχει.

αλλα ξεχασα,εσυ εισαι στο Λονδινο οποτε δεν σε πολυ επιρεαζει η πραγματικοτητα.Ζεις το δικο σου παραμμυθι. :rip:

Link to comment
Share on other sites

Το απροκαλυπτο ειναι απροκαλυπτο.Οταν δεν δεν σε προκαλουν και πετασ χημικα μεσα στο σωμα της πορειας με κινδυνο να τραυματισεις σοβαρα καποιον ισως και να τον σκοτωσεις αν το φαει στο κεφαλι τοτε δεν τιθεται ζητημα διαβουλευσης.

Λενε για καταργηση καπνογονων απο το 2010.Η τελικη αποφαση δεν παρθηκε ακομα,αλλα ειναι σχεδον σιγουρο.Ακουσα οτι θα χρησιμοποιουν μανικες νερου που θα το ριχνουν με καποια πιεση...:yawn:

Link to comment
Share on other sites

Λενε για καταργηση καπνογονων απο το 2010.Η τελικη αποφαση δεν παρθηκε ακομα,αλλα ειναι σχεδον σιγουρο.Ακουσα οτι θα χρησιμοποιουν μανικες νερου που θα το ριχνουν με καποια πιεση...:yawn:

και στο καραισκακη τι θα κανουμε το μαιο?ξεροσφυρι θα το σηκωσουμε?:rofl:

δακρυγονα obviously

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι τα τραβαει το τιμ του Μακη,αλλα αυτο που θελω να πω(ισως δε το εθιξα σωστα στο προηγουμενο ποστ μου) ειναι οτι τα μιντια προβαλουν οτι τους συμφερει.Νομιζετε οτι οι αστυνομικοι ειναι παντα οι "κυνηγοι" ? Αλλα βιντεο που ειναι τα "θηματα" επιθεσης μιας οργανωμενης ομαδας για παραδειγμα,δε το δειχνει ο καθε Μακης.Στην τελικη τοσο μισος που νιωθει ο κοσμος για αυτους,αμφιβαλω αν θα το τραβαγε και καποιος βιντεο...

Σε αυτες τις περιπτωσεις,ναι,ειναι οι κυνηγοι.

Αυτες τις εντολες εχουν και αυτες εκτελουν.

Θυματα επιθεσης μιας οργανωμενης ομαδας?Δηλαδη μιλαμε για τρομοκρατικη ενεργεια (κατα την αποψη μου).

Εχουν πεσοι σε καποια πορεια οι αστυνομικοι "θυματα" καποια οαμδας?Τους την πεσαν ξαφνικα και με το ετσι θελω δλδ καποιοι διαδηλωτες?

Μην παραλληλιζεις διαφορετικα γεγονοτα.Καταδικαστεα ειναι και η απροκαλυπτικη δολοφονικη επιθεση σε αστυνομικα τμηματα.

Αλλα αν πραγματικα ηθελαν να βρουν τους ενοχους θα το εκαναν.Το χω ξαναπει πολλες φορες.Πολιτιη αποφαση ειναι αυτη και οχι εκτελεστικη.

Οι αστυνομικοι ειναι πιονια του συστηματος που τους εχουν αναθεσει να προστατευουν.

Αλλα ειδαμε πως τους συμπεριφερθηκαν και οταν διαμαρτηριθηκαν συνδικαλιστικα.Τους εριξαν οι "συναδελφοι" τους και αυτους απο τα χημικα που πετανε στις πορειες και τοτε καταλαβαν πως ειναι να εισαι απο την αλλη μερια χωρις την μασκα οξυγονου και την πανοπλοια.

Οσο για την αντιπαθεια και το "μισος" που νιωθει ο κοσμος για αυτους,πιστευεις πως ειναι τυχαιο?

Δεν ειναι οτι δεν τους γουσταρουν καποιοι.Κανεις δεν τους γουσταρει για διαφορετικους λογους ο καθενας ενδεχομενως.Εξαλλου υπαρχει και ενα ιστορικο δεδικασμενο επι χουντας.Και σε καθε χουντα οι αστυνομικοι,οι πυροσβεστες,οι αγροφυλακες και ο στρατος (και πασης φυσης τηρητης της "ασφαλειας") ηταν αυτοι οι οποιοι δερναν τον κοσμακη.

Κοινως΄κραταει χρονια αυτη η κολωνια:whip:

Το ολο θεμα ειναι ενα

"Πως μπορεις να δειχνεις περιφρονηση για τα ατομα που υποτιθεται ειναι αρμοδιοι να σε σωσουν/βοηθησουν οταν το φερει η αναγκη?"

Πως θα ενδιαφερθουν αυτοι για σενα και θα σε αντιμετωπισουν με το σωστο τροπο,οταν μπροστα σου ειναι "σκουπιδια" "δολοφονοι" "γουρουνια" "κοτοπουλα με κρανη" και δε ξερω γω τι.

Χμμμ αν εναν καθηγητη ο μαθητης δε τον σεβεται,θα παρει και τον αναλογο βαθμο στο μαθημα του.Ετσι ειναι και με την αστυνομια.Σεβασου τη οταν πρεπει,να σε σεβεται και αυτη.Ολα αυτα τα τρελα της με τις προσαγωγες και τις προληπτικες συλληψεις ειναι αποτελεσμα της απογνωσης και της αδυναμιας του σωματος να κανει κατι.

Εμεις εχουμε φτασει σε ενα σημειο να μιλαμε με τους φιλους μας και να κανουμε κεφι ολη τη μερα,και οταν φοραν την στολη να τους βλεπουμε σαν τερατακια απο παιχνιδι που πρεπει να βαρεσουμε για να παρουμε XP.

Δεν δειχνω περιφρονυση σε αυτα τα ατομα που περιγραφεις.Δειχνω περιφρονυση σε αυτους που διαπρατους αυτα που σου ανεφερα πιο πανω.Και για την ακριβεια δεν ειναι περιφρονυση,ειναι απεχθεια.Οσες φορες τους χρειαστηκα παντως (2 φορες που μου ανοιξαν το σπιτι),δεν μπορεσαν να κανουν τιποτα.Δεν ξερω αμα βαριοντουσαν ή οντως δεν μπορουσαν και δεν τους κατηγορω για αυτο.

Δεν μπορω ομως να σεβαστω ανθρωπους που δερνουν φοιτητες και εργατες και τους συμπεριφερονται σαν να ειναι δολοφονοι.Το τι μενος βγαζουν απεναντι σε ολον αυτον τον κοσμο δεν λεγεται.Αλλα ετσι τους μαθαινουν απο τη σχολη.Κατα τα αλλα δημιουργησαν τη σχολη αστυφυλακων για να μην γινεται μπατσος ο καθε απιθανος,αλλα τελικα μονο τα φασιστοειδη μπαινουν και οσοι δεν ειναι (που ειναι παρα πολλοι γιατι εχουν κανει μια επαγγελματικη επιλογη καθολου κατακριτεα) τους κανουν αργα η γρηγορα με την πληση εγκεφαλου μεσα στη σχολη και το ιδιο το Αστυνομικο Σωμα.

Ε προσωπικα σε εναν αστυνομικο που εχει οπλο η οτιδηποτε αλλο πανω του δε θα τη μπω ουτε θα του επιτεθω.

Απο μονος σου παντως καταλαβαινεις πως κανενας νοημων ανθρωπος δεν παει να τα βαλλει με καποιον που κραταει πιστολι,ποσο μαλλον δε,με καποιον που εχει και το νομιμο δικαιωμα να το χρησημοποιησει ή να το εκπυρσοκροτησει κατα λαθος προς τα πανω σου (γιατι καθε φορα ρε γμτ οι τυχαιες εκπυρσοκροτησεις καταληγουν στο ψαχνο,ακομα δεν το χω καταλαβει..).

Γιατι θελουμε να τους κοντραρουμε,αλλα μολις μας πιανουν νιαου νιαου κλαψ κλαψ και οι περισσοτεροι Πανεπιστημιακο Ασυλο,το παραθυρακι για οσους ειναι πιο κολλητοι με τον εισαγγελεα και να τη βγαλουν καθαρη.

Αρα μιλας για μεμονομενα περιστατικα και μεμονομενες περιπτωσεις ανθρωπων.Γιατι σιγουρα ολοι δεν το κανουν αυτο και ακομα πιο σιγουρα,ολοι δεν εχουν κολητο καποιον εισαγγελεα.

Λενε για καταργηση καπνογονων απο το 2010.Η τελικη αποφαση δεν παρθηκε ακομα,αλλα ειναι σχεδον σιγουρο.Ακουσα οτι θα χρησιμοποιουν μανικες νερου που θα το ριχνουν με καποια πιεση...:yawn:

Το ειχα ακουσει και διαβασει και γω αυτο πριν καμια δεκαρια μερες (αρχες αυτης της εβδομαδας).

Δεν νομιζω παντως να ειναι εφικτο κατι τετοιο.Γιατι η μανικα νερου δεν μπορει να προκαλεσει τον φοβο και να διαλησει τις συγκεντρωσεις οπως τα χημικα (γιατι δεν ειναι μονο καπνογονα...ειναι δακρυγονα και ασφυξιογονα).

Κοινως η μανικα δεν μπορει να κανει καλα τη δουλεια.

Νομιζω (γιατι αν θυμαμαι καλα ηταν μετα την Κυριακη που το ανακοινωσαν),πως αυτη η ανακοινωση βγηκε πιο πολυ για τα ματια του κοσμου.επικοινωνιακο τρικ.

Θα φανει παντως.

Προσωπικα ομως δνε με κανει να νιωθω πιο ασφαλης η πιο ισυχος.Μαλλον θα φερουν κατι χειρωτερο απο αυτα που θα αντικαταστησουν,οπως κανουν τοσα χρονια.

Για παραδειγμα,τα χημικα που πετανε τα τελευταια χρονια στις πορειες,τα πρωτολανσαρανε το 2003 στη Συνοδο,σε Θεσσαλονικη και Χαλκιδικη.Ηταν η πρωτη φορα που χρησημοποιηθηκαν αυτου του τυπου τα χημικα απο οσο ξερω.

Βρηκαν και αυτοι τα πειραματοζωα τους βλεπεις :help1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.