Jump to content



Μολις αγορασα ενα Imac 27"


ababapanos

Recommended Posts

Καλά τωρα σιγά το design .. τόσα χρόνια 2-3 αλλαγές εχει κανει στην εξωτερική εμφάνιση.. τέλος πάντων :fun: εγώ παντως αν με ρώταγε ο φίλος πριν την αγορα θα του πρότεινα καλύτερα HP TouchSmart 300-1000 series γιατι μου αρέσει πιο πολύ απο mac

hp-touchsmart300-1000-desktop-pc-series_190x170.jpg

Φυσικά και δεν συγκρίνω τις οθόνες ε.. μην με παρεξηγήσετε ..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply
γιατι

1.μαρεσει τον ντιζαιν του (το θεωρω το πιο ομορφο pc που υπαρχει)

2.μαρεσει που ειναι ολα σε ενα (μαζεμενο, τερμα τα καλωδια)

3.μαρεσει που ειναι αθορυβο

4.μαρεσει η οθονη του

5.εχει το πιο σταθερο ΛΣ (δεν υπαρχουν ιοι, μπλε οθονες, τερμα τα φορματ καθε 1-2 μηνες οταν τα windows θα σερνοντε)

6.βαρεθηκα τα windows

7.Αν θυμηθω κατι ακομα θα το προσθεσω...

Σεβαστά όλα αυτά που λες, ειδικά αυτά που έχουν να κάνουν με προσωπικές εκτιμήσεις μιας και είναι περισσότερο υποκειμενικά απ'ότι αντικειμενικά.

Θα σχολιάσω μόνο 2 πράγματα:

2.μαρεσει που ειναι ολα σε ενα (μαζεμενο, τερμα τα καλωδια)

Πήρα ένα XPS One πριν από κανα δυο βδομάδες για τον γαμπρό μου (σήμερα φεύγει με κούριερ για Ελλάδα) και από την ημέρα που το άναψα το έχω ερωτευθεί. Το κόστος αγοράς του ήταν €770 (ΦΠΑ & μεταφορικά όλα μέσα) αν θυμάμαι καλά και αυτό συμπεριλαμβάνει έναν C2D, μια Nvidia 9600, την 24άρα 1920x1200, DVDRW, 500Gb HDD, 2Gb RAM, TV Tuner, Wireless, Gigabit, Bluetooth, Card reader, Ηχοσύστημα με Subwoofer JBL κλπ

Θεωρητικά για οικιακή χρήση δεν θα πρέπει να σου χρειαστεί τίποτα επιπλέον, ενώ εμφανισιακά σκίζει (imho). Επίσης το γεγονός ότι όλα είναι ασύρματα, το κάνουν να στέκεται απλά στο γραφείο χωρίς ίχνος καλωδίου (πέραν ενός για το ρεύμα)

Ο λόγος που το άναψα λοιπόν, είναι γιατί ήθελα να τσεκάρω ότι όλα παίζουν σωστά προτού φύγει από Δουβλίνο. Και κάθισα και σκέφτηκα: δε λες καλά που έχει εγγύηση Dell onsite και άμα χαλάσει κάτι (πχ η webcam ή το DVD recorder) θα σκάσει μύτη την επόμενη εργάσιμο στο σπίτι της αδερφής μου ένα μηχανικός, θα το φτιάξει και θα φύγει. Αν είχε οποιαδήποτε άλλη εγγύηση (μη-onsite) για κάθε τι που μπορεί να χαλάσει, χάνεις ολόκληρο το μηχάνημα για Χ μέρες. Ενώ το καημένο το Shuttle μου αν χαλάσει το DVD recorder, θα το βγάλω και θα το στείλω πίσω στο μαγαζί, και απλά θα "αντέξω" μερικές μέρες με το εξωτερικό DVD recorder μου.

Και η ερώτηση που έχω να κάνω (γιατί όντως δεν έχω ιδέα από προϊόντα και υπηρεσίες υποστήριξης Apple στην Ελλάδα) αν εσένα σου χαλάσει το DVD recorder, τι προβλέπεται; Θα έρθει να στο φτιάξει η Apple την επόμενη εργάσιμη; Θα πρέπει να το στείλεις εσύ πίσω "κάπου" για επισκευή; Θα σου δώσουν άλλο μηχάνημα μέχρι να επισκευαστεί αυτό ή θα περιμένεις;

5.εχει το πιο σταθερο ΛΣ (δεν υπαρχουν ιοι, μπλε οθονες, τερμα τα φορματ καθε 1-2 μηνες οταν τα windows θα σερνοντε)

Ένα λειτουργικό σύστημα είναι όσο σταθερό, όσο καλός είναι ο χρήστης του. Και θα εξηγήσω το "καλός" (δεν εννοώ "έμπειρος" ή "γνώστης")

Τα ίδια Vista που κρασάρουν κάθε μέρα στο PC του Λάκη και του Μάκη, σ'εμένα παίζουν σταθερότατα εδώ και μήνες. Μπλε οθόνες βλέπω μόνο όταν ψάχνω να βρω τα όρια του overclocking στο Shuttle μου (τέτοιες μπλε οθόνες όντως δεν έχει το Mac OS γιατί δεν έχεις τέτοιες επιλογές "tweaking" στο σύστημα). Και μιλάμε για εγκατάσταση Vista σκισμένη έτσι; Μιλάμε για 3-4 βόλτες πέρα δώθε με το Acronis από SSD σε SSD, προγράμματα ξηλωμένα από το registry χειρονακτικά κ.ο.κ.

Και να πεις ότι ο λόγος που είναι σταθερά είναι "επειδή είμαι γνώστης του αντικειμένου και γκουρού", πάλι δεν στέκει. Θεωρώ τον εαυτό μου από τους πιο επικίνδυνα-ημιμαθείς χρήστες, που θα σκαλίσει εκεί που δεν πρέπει (π.χ. δεν τρέχω καν Antivirus).

Συν τοις άλλοις, τα ίδια Vista ακριβώς τρέχουν στο PC της συζύγου (=Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Facebook & Skype) κανονικά με admin account, η οποία σύζυγος ζητάει βοήθεια μόνο όταν θέλει να τρέξει το backup της (ανασφάλειες).

Πως εξηγείς λοιπόν ότι το ίδιο λειτουργικό που κρασάρει σε δυο χρήστες (έναν παραδοσιακά "έμπειρο" και έναν παραδοσιακά "άσχετο"), παίζει καλά σε άλλους δυο (επίσης έναν παραδοσιακά "έμπειρο" και έναν παραδοσιακά "άσχετο"). Μήπως (λέω γω τώρα) το πρόβλημα δεν είναι στο λειτουργικό, αλλά εντοπίζεται κάπου ανάμεσα στην καρέκλα και την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα ενα Imac 27 c2d
μεγειες !!!
Πήρα ένα XPS One πριν από κανα δυο βδομάδες για τον γαμπρό μου (σήμερα φεύγει με κούριερ για Ελλάδα) και από την ημέρα που το άναψα το έχω ερωτευθεί. Το κόστος αγοράς του ήταν €770 (ΦΠΑ & μεταφορικά όλα μέσα) αν θυμάμαι καλά
τόσο θα το αγοράσω και εγώ (αν το δίνει η Dell hellas) ;) (ρητορική η ερώτηση έτσι ?)

To norton internet security (15 months free) τo ξήλωσες ή το άφησες επάνω ?

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε από design σίγουρα είναι αρκετά όμορφο για τους περισσότερους αλλά η επιλογές για τις οποίες τον διάλεξες δεν πιστεύω ότι αξίζουν την αγορά τους. τώρα κι εγώ αν είχα τις επιλογές σου και μου περίσσευαν τα χρήματα μπορεί και να πήγαινα σε μια τέτοια λύση γιατί όλους τους παραπάνω λόγους πλυν των προβλημάτων software.

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα:

η Apple είναι πραγματικά ένας άλλος κόσμος (δε θα μπω στο τρυπάκι της σύγκρισης με τα pc, δεν υφίσταται τέτοιο θέμα). Οποιος έχει ζήσει Apple από κοντά, κολλάει. Μόλις μπεις στη φιλοσοφία του, αρχίζεις να θεωρείς και το πιο φρέσκο λειτουργικό της microsoft... άθλιο.

Ναι, είναι σταθερά.

Ναι, είναι όμορφα (λιτά στα όρια του understatement).

Ναι, είναι αθόρυβα (όχι τα G).

Ναι, θα το αγόραζα γιατί το όλο concept του all in one είναι πολύ ισορροπημένο και άρτιο.

Ναι, η οθόνη τα σπάει.

Ναι, είναι ειδικής χρήσης και απευθύνονται σε συγκεκριμένο κοινό.

Ναι, είναι "περιοριστικό" υπό την έννοια ότι είναι κοστουμάκι κομμένο-ραμένο/fix/fine tuned (ως εκ τούτου ασφαλές/σταθερό).

Τώρα, εφόσον το επέλεξες, μεγειά σου! Δεύτερες σκέψεις/αμφιβολίες εκ των υστέρων είναι κενές περιεχομένου...

Link to comment
Share on other sites

btw (offtopic) μπορείς να χρησιμοποιήσεις το imac ως οθόνη για το main pc σου?

ναι μπορεις αλλα αφου εχει mac γιατι να εχει και pc? Αν για κανενα game χρειαστει τα seven τα χρησιμοποιει μεσω dual boot.

Εαν ρωτησεις εμενα γιατι πηρα mac και γιατι τωρα στα 23 μου μετα απο 12 χρονια που εχω υπολογιστες θα σου πω γιατι

:

1)εχουν τρελο λειτουργικο συστημα. Τα7 ειναι ενα μεγαλο βημα μπροστα αλλα δε συγκρινονται με τα snow

2) Ειναι all in one κορυφαιας ποιοτητας οχι φθηνων λυσεων που βγαζουν η sony και αλλες εταιριες. Μιλαμε για οθονη led 27 ιντσων με αναλυση που ξεπερνα ανετα το full hd. Μονο για την οθονη θα εδινες πανω απο 1000 ευρω αν την αγοραζες σκετη. Η αντιστοιχη 24αρα τιμολογειται στα 900.

3) Τερμα τα προβληματα καθε λιγο. "Γερασα" πια. Θελω απλα να συνδεω κατι και να παιζει. Ουτε ιοι ουτε defragment χρειαζεται.

4) ειναι πανεμορφο και μαζεμμενο. Τερμα στα δεκα χιλιαδες καλωδια. Ειναι το πιο φιλικο για το περιβαλλον μηχανημα και εχει μικρη καταναλωση σε σχεση με τι θα ειχε εαν ηταν pc.

5)Ειμαι φοιτητης και αρα αυτοματως σου δινουν 10% εκπτωση. Επισης το λειτουργικο κοστιζει 22 ευρω οχι 300 (βλεπε με ultimate).

δειτε εδω μηχανημα

Εχω πεισει τον τελευταιο χρονο 6 ατομα να πανε σε mac και ολοι λενε τι χανανε τοσο καιρο :)

Φυσικα εαν καποιος ασχολειται με oc κτλ δε θα του πω παρε mac. Θα ξενερωσει τη ζωη του.

Ναι, είναι ειδικής χρήσης και απευθύνονται σε συγκεκριμένο κοινό.

Ναι, είναι "περιοριστικό" υπό την έννοια ότι είναι κοστουμάκι κομμένο-ραμένο/fix/fine tuned (ως εκ τούτου ασφαλές/σταθερό).

φιλε μου αυτο επαψε να ισχυει απο το 2007. Τι εννοεις ειδικης χρησης? Και Office δεχονται και τα παντα. Οτι κανει καποιος στα pc το κανει πιο ευκολα σε mac. Οποτε δεν ισχυει αυτο

Επισης τα mac αναβαθμιζονται σε σημαντικο βαθμο πλεον. Στο imac πχ εαν καποια στιγμη θελω πιο πολυ μνημη, αλλο δισκο ή αλλη καρτα γραφικων απλα το παω στην αντιπροσωπεια και το κανουν. Φυσικα μπορω και μονος μου αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. Μεχρι στιγμης εχει την 4850 το μοντελο που περιμενω που για τη χρηση που το θελω ειναι υπεραρκετη. Οταν με το καλο βγει κατι καλυτερο τσουπ θα το αναβαθμισω :)

Αλλωστε και αυτο στα + ειναι οτι παιρνεις κατι οταν το χρειαζεσαι οχι επειδη απλα βγαινει. Snow με i7 στα 2,8 ειναι πολυ πολυ πιο γρηγορα απο οτι seven με i7 στα 2,8 :)

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν παιζω 1440x980 full details το pes10 το nba 2k10 το modern warfare (το 1) !!! το nfs carbon και άλλα πολλά games , και σε κανένα δεν έχω συναντήση πρόβλημα και ΕΧΩ λαπτοπ έτσι????

Wow! Θες να αναλύσουμε τι laptops παίρνεις με 1700?

Link to comment
Share on other sites

Πολλά το ξέρω .. Και εγω πριν το παρω ειχα δει το espresso το satelite πολλά γαμάτα λαπτοπ... έπιασα στα χέρια μου και macbook και έκανα την επιλογή μου... ξέρεισ πιο είναι το θέμα??? δεν την μετάνιωσα ποτέ μέχρι σήμερα... Το βρήκα πιο αληθινό...πιο ποιοτικό..λαπτοπ.. To αλουμίνιο η led backlit οθόνη το glass touchpad.. Είναι πράγματα απλά που όμως με τράβηξαν πολύ και τώρα 3 μήνες μετά δεν μετάνιωσα στο ελάχιστο για την επιλογή μου..Είμαι καλυμένος με το λάπτοπ μου σε όλους μα όλους τους τομείς jpavly... :);)

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα καταλάβετε πως δεν υπάρχει το "ιπερμιχανιμα"? και θα σταματήσετε να θεοποιείται αυτά που έχετε?

είτε είναι pc είτε είναι mac είτε είναι κάτι που φτιάξατε μονοι σας στο υπόγειο του σπιτιού σας...

Design είναι λειτουργικότητα με αισθητική... άμα λείπει το ένα από τα δυο τότε δεν έχει design...

...από εκεί και πέρα το άμα σου αρέσει η όχι είναι καθαρά προσωπικό θέμα... (και btw τα iMac έχουν πολλά issues στο τομέα λειτουργικότητα).

οποτε ξεκαθαρίσαμε πως δεν είναι τα mac και μετά το χάος στο design.

δεύτερον το hardware vs software... εγώ έτρεχα 4 μήνες leopard στο pc μου... τα βάλαμε διπλα διπλα με ένα mac προ των 9000E (τότε πριν 1 χρόνο) και ο τυπάς έτριβε τα ματια του. και να σου πω γιατί δεν έχω πλέον leopard στο pc μου... γιατί δεν βρήκα κάτι που να κάνω εκεί που να μην μπορώ να το κάνω το ίδιο εύκολα στα windows (εδώ πέφτουν οι γνώσεις και εμπειρία).

η apple στόχεψε σε άτομα που δεν ξέρουν, και σε άτομα που παίρνουν ροζ laptop (οποιος το έπιασε ατο με το ροζ κάλλος).

εγώ είμαι γραφίστας εδώ και αρκετά χρονια ακόμα δεν πειστικά γιατί να πάρω mac...

στην τελική τελική όσοι είναι μέτοχοι στην apple η σε κάποια εταιρία software hardware η γνώμη σας δεν μετράει τόσο γιατί παίζουν συμφέροντα... τώρα οι υπόλοιποι να κοιτάτε το συμφέρον σας όχι το συμφέρον μιας εταιρίας...

...ούτε η apple ούτε η MS θα σας αγαπήσουν παραπάνω επειδή είπατε κάποιο καλο λόγο για αυτούς.

και να ξέρετε πως η πολιτική της apple είναι αρκετά επικίνδυνη για τα συμφέροντα του καταναλωτή

Link to comment
Share on other sites

ολα εχουν να κανουν για τι χρηση προοριζεται.. εγω ας πουμε δεν θα επαιρνα ποτε μακ γιατι πολυ απλα δεν παιζουν παιχνιδια.. αμα ηθελα απλα να σερφαρω να βλεπω ταινιες κ τετοια κ ειχα κ βαλαντιο θα το σκεφτομουν σοβαρα...

Link to comment
Share on other sites

ολα εχουν να κανουν για τι χρηση προοριζεται.. εγω ας πουμε δεν θα επαιρνα ποτε μακ γιατι πολυ απλα δεν παιζουν παιχνιδια.. αμα ηθελα απλα να σερφαρω να βλεπω ταινιες κ τετοια κ ειχα κ βαλαντιο θα το σκεφτομουν σοβαρα...

γιατί θα έπαιρνες iMac για να rendareis ταινίες? η να δουλεύεις σε maya η 3dStudio Max?

εδωπέρα το photoshop που δούλευα αναγκαστικά σε ένα iMac γιατί δεν υπήρχε pc, δεν έφτανε η ram και το gpu να επεξεργαστεί τα τόσα layers, για ένα liquify έφτανα σε σημείο να περιμένω 1' να το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ σημαντικό σημείο του παραπάνω post ίσως να μην το προσέξατε πολλοί, γι'αυτό το κάνω quote μπας και το εμπεδώσουν κάποιοι. Προφανώς και συμφωνώ (ήταν απαραίτητο να το πω άραγε?).

και να ξέρετε πως η πολιτική της apple είναι αρκετά επικίνδυνη για τα συμφέροντα του καταναλωτή
η να δουλεύεις σε maya η 3dStudio Max?

Έτσι και κάνεις κανα τέτοιο σε mac θα γελάνε και οι πέτρες με την απόδοση. Άλλωστε ποιός χρήστης mac είναι τόσο σχετικός ώστε να τρέχει XSI ή Maya? Έχει περάσει κατά καιρούς βέβαια πολύ καλό 3d software από τα mac αλλά όλα πλέον υπάρχουν σε pc και.. τρέχουν πολύ ταχύτερα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι γραφίστας εδώ και αρκετά χρονια ακόμα δεν πειστικά γιατί να πάρω mac...

Βασικά ίσως είσαι και ο μοναδικός που *θα έπρεπε να πάρει MAC λογω καλής οθόνης...:sarcastic: υποτίθεται οτι το μάτι σου πιάνει τις διάφορές με μια απλή οθόνη :dirol:

*αν υποθέσουμε οτι η οθόνη ενος MAC είναι η καλύτερη της αγορας

Link to comment
Share on other sites

μα βαζεις και windows επισημα πλεον και παιζεις παιχνιδια.

Δεν ειμαι της αποψης πως mac και μετα χαος. Ισα ισα. Απλα αυτη τη συγκεκριμενη στιγμη, ουτε 2 χρονια πριν, ουτε 2 χρονια μετα, κρινω πως το καλυτερο για αυτα τα λεφτα ειναι ο imac 27" με i7 που πατα κατω ακομα και τα mac pro.

Ειναι τελειως αλλη φαση να εχεις mac και πρεπει να το δεις για να καταλαβεις. Πολλοι θελουν με 40κ να παιρνουν ενα subaru με 300 αλογα(pc), αλλοι θα διαλεγαν μια mercedes με 180(mac) και τα ιδια λεφτα. Καταλαβαινετε τι θελω να πω. Γουστα ειναι αυτα και μιλαω αποκλειστικα για εμενα.

Να κλεισω μονο με το οτι ειναι μυθος οτι ειναι πανακριβα. Δηλαδη ειναι πολλα 1500 για 27αρα οθονη με h-ips led και full pc μεσα?? Ειναι πολλα 500 ευρω για mac mini σαν htpc? πολλα 980 για 13αρι laptop με led και φωτιζομενο πληκτρολογιο και ποιοτητα απο αλλο πλανητη?

Ολα σχετικα ειναι και φιλικα παντα

τα σπαει!!!!

Link to comment
Share on other sites

μα βαζεις και windows επισημα πλεον και παιζεις παιχνιδια.

Δεν ειμαι της αποψης πως mac και μετα χαος. Ισα ισα. Απλα αυτη τη συγκεκριμενη στιγμη, ουτε 2 χρονια πριν, ουτε 2 χρονια μετα, κρινω πως το καλυτερο για αυτα τα λεφτα ειναι ο imac 27" με i7 που πατα κατω ακομα και τα mac pro.

Ειναι τελειως αλλη φαση να εχεις mac και πρεπει να το δεις για να καταλαβεις. Πολλοι θελουν με 40κ να παιρνουν ενα subaru με 300 αλογα(pc), αλλοι θα διαλεγαν μια mercedes με 180(mac) και τα ιδια λεφτα. Καταλαβαινετε τι θελω να πω. Γουστα ειναι αυτα και μιλαω αποκλειστικα για εμενα.

Να κλεισω μονο με το οτι ειναι μυθος οτι ειναι πανακριβα. Δηλαδη ειναι πολλα 1500 για 27αρα οθονη με h-ips led και full pc μεσα?? Ειναι πολλα 500 ευρω για mac mini σαν htpc? πολλα 980 για 13αρι laptop με led και φωτιζομενο πληκτρολογιο και ποιοτητα απο αλλο πλανητη?

Ολα σχετικα ειναι και φιλικα παντα

λοιπόν για να ξεκαθαρίσω τα περί τις οθόνης. η οθόνη βοηθάει δεν είναι το παν όμως... ένας σοβαρός γραφίστας με εμπειρία μπορεί να δουλέψει άνετα σε μια "καλιβραρισμενη" οθόνη των 300-400E (στον κακό χορευτή το πάτωμα εμποδίζει) και να σου θυμίσω πως τα iMac δεν έχουν ούτε καν πιστοποίηση TCO 03 και γενικά δεν είναι ακριβώς αυτό που θα ήθελα από μια οθόνη από άποψη χρωμάτων άμα ήταν να πάω σε ακριβή οθόνη. και άμα και το photoshop δεν τρέχει καλά τότε τι να το κάνω? να κάνω ψεφτοedit σε video και edit της πλακα σε οικογενειακές photos?

Βασικά ίσως είσαι και ο μοναδικός που *θα έπρεπε να πάρει MAC λογω καλής οθόνης...:sarcastic: υποτίθεται οτι το μάτι σου πιάνει τις διάφορές με μια απλή οθόνη :dirol:

*αν υποθέσουμε οτι η οθόνη ενος MAC είναι η καλύτερη της αγορας

άμα υποθέταμε τότε ίσος αλλα δεν είναι

η οθόνη δεν είναι μονο η ανάλυση και οι "

edit: και να ξέρεις πως σε έναν γραφίστα 1000 φορες μετράει ένα καλιμπραρισμενo ακριβό laser printer που να μπορεί να δίνει ποιότητα εκτύπωσης σε επίπεδο δοκιμίου παρα η καλιμπραρισμενη οθόνη

edit No2: και αφού το iMac δεν κάνει για επαγγελματίες video editor, για 3d animators/designers, για hardcore photoshop... και το θέλεις για midium level photoshop/video edit και web surfing μήπως καταντάει gadget?..

edit No3: εμενα αυτήν την εβδομάδα κάηκε όλο το μηχάνημα μετά από 1 χρόνο χρήσης... και μέσα στην εβδομάδα μόλις βρω χρόνο θα πάω και με κάποια extra χρήματα θα περάσω σε i7 γιατί το πλαίσιο έχει καλο rma και θα έχω και 12Gb ram που μου είναι οξυγόνο στην δουλειά μου... και στο μέλλον πουλάω την 295 και περνώ 395 και ανεβαίνω σκαλοπάτι σε cpu... στα mac αγόρασες? τελειωσε έμεινες με αυτά που έχεις και προσεύχεσαι να μην σου χαλάσουν... άμα είχα οτιδήποτε που έχει σήμα μηλαράκη τώρα θα είχα πάθει καρδιακό.

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ενα παιδι μην περνετε mac δεν υπαρχουν για ολους!

Τωρα εαν βρισκεις εσυ καλυτερη οθονη 27 Ιντσων με καλυτερο panel και glossy και καλυτερη αναλυση παω πασο!

Ποιος σου ειπε πως το photoshop δεν τρεχει καλα? Εχεις χρησιμοποιησει ποτε mac????

Το tco ειναι σουηδικο ανεξαρτητο ιδρυμα. Δε σημαινει οτι ο καθενας πρεπει να παει να πληρωνει και να βγαζει πιστοποιηση. Εχουν βγαλει την υψηλοτερη πιστοποιηση της star ως προς την ποιοτητα, καταναλωση και το περιβαλλον. Λες να περναει tco μια φθηνη sony με tn και να μην περνουσε του imac που τη βλεπεις σε συγκριση με αλλες διπλα διπλα και λες πως ειναι η μερα με τη νυχτα? :)

Τα mac εχουν default εγγυηση 1 ετους αλλα πλεον κανεις αμα θελεις προσθηκη αλλων 2 ετων μαζι με δωρεαν τηλεφωνικη υποστηριξη. 3 χρονια εγγυηση εχει δηλαδη αν το επιθυμεις!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.