Jump to content



Μολις αγορασα ενα Imac 27"


ababapanos

Recommended Posts

Ντάξει, δεν παίζει παιχνίδια. Υποθέτω όμως ότι αν η Apple ήθελε να φτιάξει ένα μηχανάκι που να παίζει και παιχνίδια με αξιώσεις, σίγουρα θα το πετύχαινε και μάλιστα αθόρυβα-ψυχρά-ακρασσάριστα (βέβαια δεν ξέρω με ποιο αστρονομικό ποσό θα χρέωνε όλη αυτή τη χλιδή...

Ναι αμέ. Και θα έκανε και το appletv κανονική παιχνιδομηχανή και θα έβγαζε στην αχρηστεία Xbox360 PS3 Wii. Δεν είναι ότι δε μπορούν. Απλά δε θέλουν ρααααααααα :tomato::tomato::tomato::tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

εγω ως αδαεις θα με ενημερωση καποιος ποιεσ λειτουργιεσ εκτελει τ οσυγκεκριμενο μηχανημα που να δικαολογει τετοιο ποσο αγορας ???

η δινεις τοσα χρηματα για να το διατυμπανιζεισ και να σερφαρεισ μονο ?????

Link to comment
Share on other sites

+

Ντάξει, δεν παίζει παιχνίδια.

Τέσπα, ΜΕΓΕΙΕΣ!

γιατι δεν παιζει παιχνιδια? Εως 4850 βαζεις στον imac. Οκ δεν ειναι 5890 αλλα μια χαρα θα παιζει και τα παντα :)

Τωρα αν καποιος εχει mac pro βαζει και 285 Gtx η ακομα και quadro κτλ κτλ. Πλεον στα mac υπαρχει μεγαλη γκαμα μηχανηματων, παραμετροποιησιμων σε ενα βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

εχει δεξι κλικ. Με δυο δαχτυλα κλικ και κανει δεξι κλικ :) !!

Τους αλλους συνδυασμους για να αλλαζεις σελιδα, να πηγαινει πισω, να βγαζει τις ανοιχτες εφαρμογες πατωντας 4 δαχτυλα απο πανω προς τα κατω κτλ φανταζομαι τα ξερεις, αλλιως πες να τα αναφερω.

Αυτό που έχω γω έχει το παλιό touchpad με το ένα μεγάλο κουμπί. Την πατέντα με τα δύο δάκτυλα τη χρησιμοποιώ αλλα θα μπορούσε να έχει και ένα δεξί κλικ κανονικό για τα windows πιο πολύ. Προφανώς κάπως θα γίνεται και εκεί, αλλα ο ιδιοκτήτης δεν είχε βάλει κάτι και δεν είχα δεξί κλικ στα win και δεν ήθελα να το περάξω.

Αυτό που κρατάω από το νέο touchpad είναι το zoom και το rotation στις εικόνες, τα άλλα γίνονται και με τα κλασσικά synaptics.

Link to comment
Share on other sites

εγω ως αδαεις θα με ενημερωση καποιος ποιεσ λειτουργιεσ εκτελει τ οσυγκεκριμενο μηχανημα που να δικαολογει τετοιο ποσο αγορας ???

η δινεις τοσα χρηματα για να το διατυμπανιζεισ και να σερφαρεισ μονο ?????

δηλαδη με Ταχύτητα Επεξεργαστή C2D 3.06 GHz

Μέγεθος Μνήμης4 GB

ATI Radeon HD 4670

Χωρητικότητα1 TB

οθονη 27' LEED με αναλυση 2560 χ 1440

σου μοιαζει για ενα μηχανημα που μπορεις απλα να σερφαρεις?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με Ταχύτητα Επεξεργαστή C2D 3.06 GHz

Μέγεθος Μνήμης4 GB

ATI Radeon HD 4670

Χωρητικότητα1 TB

οθονη 27' LEED με αναλυση 2560 χ 1440

σου μοιαζει για ενα μηχανημα που μπορεις απλα να σερφαρεις?

Ακριβώς τα χαρακτηριστικά του HTPC μου. lol. Πάντως η 4670 είναι για το πολύ 1680*1050. Ακόμα και στην 1080p 42άρα που έχω ζορίζεται στα περισσότερα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι άσχημο να παίζεις με 1680 σε οθόνη με native ανάλυση τα 2560 χ 1440. Απο το upscale χαλάς την εικόνα.

Plus οτι δεν νομίζω οτι δίνεις τόσα λεφτά να πάρεις μήλο και να παίζεις παιχνίδια ή να βλέπεις ταινίες. Είναι μικρή η 27άρα για ταινίες και μεγάλη για την ανάλυση που σηκώνει η κάρτα στα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις... 29άρα sony έχω στο πατρικό και 42άρα στο δικό μου. Όποτε πάω πατρικό στα 2 μέτρα δεν βλέπω τπτ*.. Εκτός και αν βλέπεις ταινίες στο γραφείο με ακουστικά. Πάω πάσο.

*Eννοώ για ταινίες με ανάλυση μέχρι 720p. Φοράω φακούς :p

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο σαλονι εχω 46 αρα πλασμα... δεν εχει να λεει. το μηχανημα ειναι αψογο τα κανει ολα, ειναι πανεμορφο , σταθερο , αθορυβο, ποιτικο , και καλο θα ηταν να το δειτε και να το πιασετε απο κοντα και μετα να πειτε οτι λετε

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο σαλονι εχω 46 αρα πλασμα... δεν εχει να λεει. το μηχανημα ειναι αψογο τα κανει ολα, ειναι πανεμορφο , σταθερο , αθορυβο, ποιτικο , και καλο θα ηταν να το δειτε και να το πιασετε απο κοντα και μετα να πειτε οτι λετε

εφόσον είναι άψογο και σε καλύπτει τι ακριβώς συζητάμε εδώ και 7 σελίδες ?:dirol:

α.....ξέχασα....

ΚΑΛΟΔΟΥΛΕΥΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.