Jump to content



Recommended Posts

συγνωμη , εσυ εσκασες 300Ε για 12Γιγα μονο κ μονο για παιχνιδια ;

πες μου γιατι πεταξες τα λεφτα σου ετσι και δεν πηρες αλλη μια 5870 για CF

Humor έκανα, στα 6Gb είμαι ακόμα! Καλή ιδέα για την 5870,αλλά δεν ξέρω καν αν το motherboard που έχω παίρνει και άλλη διπλή PCI-e (για να δω...), όχι δεν παίρνει!

Μάλλον όταν βγει το metro2033 θα περιμένω για να το παίξω να βγουν οι καινούργιες nvidia να κάνω αναβάθμιση στις κάρτες γραφικών μου... Σε λίγο κλείνουν εξάμηνο πάλιωσαν και αυτές...

:haha::agree::yes2::D:clap:

Link to comment
Share on other sites

Exclusive tech interview on Metro 2033

Pc > Consoles

• most of the textures are 2048^2 (consoles use 1024^2)

• the shadow-map resolution is up to 9.43 Mpix

• the shadow filtering is much, much better

• the parallax mapping is enabled on all surfaces, some with occlusion-mapping

• we've utilized a lot of "true” volumetric stuff, which is very important in dusty environments

• from DX10 upwards we use correct "local motion blur” (sometimes called "object blur”)

• the light-material response is nearly "physically-correct” on higher quality presets

• the ambient occlusion is greatly improved (especially on higher quality presets)

• sub-surface scattering makes a lot of difference on human faces, hands, etc.

• the geometric detail is somewhat better - because of different LOD selection (not even counting DX11 tessellation)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη , εσυ εσκασες 300Ε για 12Γιγα μονο κ μονο για παιχνιδια ;

πες μου γιατι πεταξες τα λεφτα σου ετσι και δεν πηρες αλλη μια 5870 για CF

τα 12gb ειναι κλαση man!!!! μου αρεσεις η αντιπροταση που του κανεις!

Ενω εχει 5970+5970 trifire του λες να παρει και ακομα μια 5870! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επαιξα METRO σε 5970 (950/1200) και 10.2 hotfix. Ολα Full DX11 και σε αναλυση 1920x1080. Κρατηθητε. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ. ΧΑΛΙΑ. Το παιχνιδι επεφτε ως και 20 frames. Να τολμησω να πω οτι εδω εχει πεσει δακτυλος της nvidia; Καθως ξερουμε κιολας ποσο το προμοταρει.

Και συτο το σκεφτομαι γιατι και DX9 που εβαλα τι καταλαβα που περιμενα να πηγαινει νερο; τα ιδια αποτελεσματα.

Κριμα και το περιμενα πως και πως. Μονο αφου εβγαλα ενα σωρο εφε καταφερα να το τρεξω καλα.

Έγινε επεξεργασία από SpartanGR
Link to comment
Share on other sites

Σαν παιχνίδι λέει τίποτα?

ΝΑΙ! σαν παιχνιδι ειναι πολυ ατμοσφαιρικο. Με καταπληκτικα γραφικα για οποιον μπορει να τα εκμεταλευτει. Επαιξα μιση ωρα στο PC και 1 ωρα στο xbox 360. Με κρατησε παρα πολυ. Για τους φαν των FPS ειναι οτι καλυτερο.

Απλα παιδια για αυτους που εχουν ΑΤΙ hardware αν σκεφτονται να το αγορασουν καλο θα ηταν να κατεβασουν κανα demo αν υπαρχει, η να παιξουν την πειρατικη μονο και μονο για testing.

Έγινε επεξεργασία από SpartanGR
Link to comment
Share on other sites

Απλα παιδια για αυτους που εχουν ΑΤΙ hardware αν σκεφτονται να το αγορασουν καλο θα ηταν να κατεβασουν κανα demo αν υπαρχει, η να παιξουν την πειρατικη μονο και μονο για testing.

Ναι ενω αυτοι που θα παρουν την ΤΟP 480 καρτα της nVidia των 600Ε οταν θα βγει θα το παιζει καλα...

σε 1280x1024 no AA :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο το παιχνιδι.Πραγματικα δεν με ενδιαφερει ποσο ωραιο και ατμοσφαιρικο ειναι,να το βαλουν εκει που ξερουν τοσο κακογραμμενο που ειναι.

η πλακα ειναι οτι σε κατι φασεις βαραει κατι 40++ και μολις πεφτει κανα φως απο δεξια αριστερα το χαος.unistall

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.