Jump to content



Recommended Posts

Το metro ειναι Crysis ειναι στο τομεα του! Εχετε δει καλυτερους κλειστους χωρους και δεν το ξερα!!!

Βεβαια την ποιοτητα του crysis συνολικα δεν την πιανει....και αυτο ειναι προφανες!

Εχει αρκετα προβληματα, αλλα οχι στο βαθμο του stalker :hehe:

Fallout3, οταν εισαι στα subways κ στο stalker cop οταν πας στο pripyat. :whistling

Link to comment
Share on other sites

GeForce/ION Driver Release 197.13 is Available

* Adds SLI and multi-GPU support for top new gaming titles including Assassin Creed II, Battlefield: Bad Company 2, Command and Conquer 4: Tiberium Twilight, Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City, Mass Effect 2, Napoleon: Total War, and Zombie Driver.

* Enhanced SLI support for Metro 2033, Supreme Commander 2, Unigine, and World of Warcraft

* Adds override anti-aliasing support for Mass Effect 2.

έλα να και οι drivers... άμα τους δοκιμάσει κανένας πράσινος να μας πει αν είδε διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Το metro ειναι Crysis ειναι στο τομεα του! Εχετε δει καλυτερους κλειστους χωρους και δεν το ξερα!!!

Βεβαια την ποιοτητα του crysis συνολικα δεν την πιανει....και αυτο ειναι προφανες!

Εχει αρκετα προβληματα, αλλα οχι στο βαθμο του stalker :hehe:

Το τελευταίο stalker μόνο προβλήματα δεν έχει. Στο DX10 lighting το παίζω με την ταπεινή πλην τίμια 8800gt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...ουτε γω αντιμετωπισα κανενα προβλημα...ειχα διαβασει ομως οτι υπηρχαν κατι προβληματακια αλλα σιγουρα ηταν λιγοτερα απο αυτα που υπηρχαν στο SoC και CS..

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με το σύστημα της υπογραφής όλα full με dx11 χωρίς ΑΑ σε 1680χ1050 μαζί με advance physx on, η 5850 τρέχει στα 960/1200 και η 8800gts στα 780/1050. Το παιχνίδι έχει πανέμορφα γραφικά αλλά τα 25-28fps που έχω κατά μέσο όρο είναι απογοητευτικά, αλλά θα παίξω έτσι απο πίσμα και θα περιμένω μήπως βγούν drivers που θα βελτιώσουν την κατάσταση.

Έγινε επεξεργασία από SkaL-
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα από ένα 2ωρο ενασχόλησης με το METRO 2033. Πολύ καλό και πολύ ατμοσφαιρικό. Με το TriFi είναι αρκετά playable. Όλα στο full (1920Χ1080 DX11) εκτός από το MSAA και 16ΑΑ και βγάζει το ελάχιστο 35fps, συνήθως πάνω απο 50 (είδα και πάνω από 100).

Βέβαια σε κάτι φάσεις είδα και κάτι 25άρια για πολύ λίγο όμως. Κατέβασα το 16ΑΑ στο 4 και το ελάχιστο ανέβηκε στα 40,αλλά και πάλι είδα ένα 25άρι. Είμαι ακόμα με τους 9.12ΗF, θα εγκαταστήσω τους 10.3 μήπως βελτιώνεται κάπως η κατάσταση. Το advanced physics το είχα κλειστό, παίζει να βελτιώνει τα fps ανοιχτό (δεν το δοκίμασα καν); Οι κάρτες μου είναι στα 900(core)-1200(mem).

Όταν ανοίγω το MSAA σέρνεται το σύμπαν, τί κάνει αυτό ακριβώς;

Άντε να βγουν οι GTX480 να αναβαθμίσουμε γιατί πάλιωσαν πια οι 5970 μήπως δούμε καμιά κατοστάρα στο Metro 2033 και με MSAA ανοιχτό και με 16ΑΑ και με advanced physics!

:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Τα fps τα έβλεπα με το fraps που δεν ξέρω αν και κατά πόσο ρίχνει τις επιδόσεις. Έίχα και outlook ανοιχτό και κατέβασε 2 μεγαλούτσικα emails και γι'αυτό μπορεί να είδα στιγμιαία για 1,2 sec το 25άρι. Πάντως αύτα πιστεύω ότι είναι εικονικά και σε επόμενες εκδόσεις drivers θα γίνουν optimizations και θα έχουμε πολύ καλύτερες επιδόσεις. Τώρα είναι optimized επίτηδες για τις Nvidia GTX480 λόγω marketing. Η ΑΤΙ θα αντεπιτεθεί σίγουρα.

Εντάξει μπορεί να φτίαξεις ένα σύστημα για ΜΕΤΡΟ 2033 με 4πλο SLI GTX480 και να έχεις και το παλιό σου για τα υπόλοιπα!

:D:haha:

Link to comment
Share on other sites

το vsync με D3Doverrider δουλευει παρα πολυ καλα ασχετα αν δεν κραταει σταθερα 60fps !!

σε very high DX10 μερικες φορες δεν την παλευει, αλλα σε dx10 high+ physx μια χαρα ειναι

το dx10 παει πιο γρηγορα απο dx9 (windows 7 64bit)

και ολα αυτα με c2d 275GTX 1920x1200

καθολου ασχημα

με κανα driver/patch μπορει να ειναι τελειως playable και στο dx10/very high/physx

(ο ενας πυρηνας απο το cpu δεν κουνιεται)

ξερεις κανεις πως βγαινει το blur απο το very high? (μεσα απο το cfg)

Ειναι λιγο παλουκι η εγω ειμαι κουλος?

ειναι καπως...

θελει stealth, αν και το ΑΙ ειναι πιο χαζο και απο το crysis ωρες ωρες

καλο ειναι τελικα

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με το σύστημα της υπογραφής όλα full με dx11 χωρίς ΑΑ σε 1680χ1050 μαζί με advance physx on, η 5850 τρέχει στα 960/1200 και η 8800gts στα 780/1050. Το παιχνίδι έχει πανέμορφα γραφικά αλλά τα 25-28fps που έχω κατά μέσο όρο είναι απογοητευτικά, αλλά θα παίξω έτσι απο πίσμα και θα περιμένω μήπως βγούν drivers που θα βελτιώσουν την κατάσταση.

update*

Τελικά με τις ρυθμίσεις που λέω απο πάνω και με μόνη διαφορά το dx10 αντί του 11 έχω μια αύξηση της επιδόσεων της τάξης του 50%. Το dx10 είναι η καλύτερη επιλογή προς το παρών!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τους 10.3 που έβγαλε προχθές η ΑΤΙ, (πριν είχα τους 9.12 HF) και πετάει...

Με όλα full εκτός από MSA που το έχω στο off και 16AA παίζει τέλεια με ελάχιστα τα 45fps σε 1920X1080 DX11 και φάσεις με πολύ πιστολίδι και πολύ κόσμο. Πάντως είναι φοβερό. Με κλειστά φώτα που έπαιζα πριν λίγο μου πετάχτηκε ένα τέρας ξαφνικά μέσα στα σκοτάδια και χ.στηκα! Φοβερή ατμόσφαιρα και μου αρέσει και το gameplay. Βλέπω κάψιμο από αύριο και το Σαββατοκύριακο!

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Το παιζω εδω και 2 μερες.εχω εναν phenom 9850,4870 με τους 10.2,4gb ram και windows 7 64bit.

απο γραφικα μονο στην αρχη κολλαγε (στα πρωτα 5 λεπτα)πολυ και ακομα και σε normal εβλεπα κατι 15αρια.μετα εστρωσε και τωρα το παιζω στα high σε 1920Χ1080 χωρις msaa και 4Χ Af και εχω παντα πανω απο 30 και κατα μεσο ορο περιπου 40-50.γενικα παει πολυ καλα.δεν εχω drops σε κανενα σημειο και το εχω βαλει σε dx10.τα γραφικα του ειναι φοβερα και δεν περιμενα να το δω να παιζει ετσι στην 4870.γενικα εχω μεινει απο τα γραφικα του...δεν μου φαινεται παντως πολυ βαρυ καθως 2-3 φορες που το κατεβασα ειδα γυρω στα 2gb να χρησιμοποιουνται απο τη μνημη.

απο υποθεση δεν λεει πολλα,το εχω ψιλοβαρεθει αλλα συνεχιζω λογω γραφικων και ατμοσφαιρας και για να λεω οτι το τερματισα.οντως σε καποια σημεια εχει χαζο ΑΙ και ειναι και σε καποια σημεια δυσκολο...

προς το παρον θα πω οτι ειναι καλο παιχνιδι αλλα δυσκολα θα το ξαναπαιξω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.