Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

μια ολοκληρη παραγραφος για την αρτ κατηγορια στην οποια βρισκεται και ο 35 1.4

Μακαρι να ειναι τοσο καλος...αν και χλωμο το κοβω.

Ακομα και αν ειναι βεβαια ..(αν μιλανε δλδ για τον 35αρη τον 800καμποσο ευρω φακο) μαλλον θα εχει "υπερβολικη" τιμη για οσους εχουν aps-c σενσορα.

Αμφιβαλλω αν θα τον συμπεριλαβουν ποτε τους σαν μελλοντικη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Και μαλλον υπαρχει λογος ...μιας και ειναι αχρηστος σαν φακος με τετοιο ευρος σε αποκλειστικα και μονο cropped-sensor.

Προς το παρων οχι ποιοτικα αλλα μαλλον και εκει θα ειναι..

Το παρακατω ειναι συμπεριφορα του prime 20 φ1,8 απο sigma...Full frame φακος..σε cropped-sensora(δ7000)...82αρι φιλτρο μπροστα..(εναντι 72 του ζουμαριστου σταθερου διαφραγματος 18-35).

Τι σας κανει να πιστευετε οτι θα ειναι χρησιμο ποιοτικα ο παραπανω φακος ..στα σιγουρα 500 φευγα ευρω??(να τολμησω να πω 800?).

Μακαρι να εφευραν μυστικη συνταγη βεβαια..δε με χαλαει..περα απο το αποκλειστικα crop.

mtf.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να ξεφεύγει η Sigma..

Sigma rumored to announce 135mm f/1.8 DG OS Art lens | Photo Rumors

Αυτος μαλιστα...!!Αντε γιατι εχω μαθει ιστορια 50 ετων απο ρωσσια/γερμανια (και ολιγο japan...αλλα δε πουλαει κανεις εναν που θελω:p)

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

To έχω ξαναπεί, δεν ακούει ο κόσμος...

Στην Ελλάδα δεν υπάρχει η ιδεολογία της ασφάλειας...

Έχετε 2-3-10κ € αξίας μαζί σας, και δεν δίνεται 10-15€ τον μήνα να τα ασφαλίσετε... :/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν δικα μου.. του bro και ενος φιλου.

Κλεισθένη εχω ρωτήσει φιλο διευθυντή σε κατάστημα ασφαλιστικής και δεν υπάρχει δυνατότητα για ασφάλιση του φωτογραφικού εξοπλισμού, για Αγγλία δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.