Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Καλημερες σε ολη την παρεα!

Το καθαρισμα του σενσορα μπορει να επηρεασει το calibration για το focus που εχει γινει στη μηχανη ή ειναι δυο ασχετα πραγματα μεταξυ τους???

Αμα ειπα μ...α σορρυ, αλλα ειναι κατι που δεν το γνωριζω καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτα γρηγορη εστιαση. Δεν παιζεται η μηχανη. Και ο 24-105 δουλευει τελεια.

Στο Battery Grip, εβαλα 6 Eneloop 2.400 (τις μαυρες), (γιατι περιμενα κανα 4 ωρο να φορτισει η μια εκ των δυο αυθεντικων μπαταριων της 6D). Συνολικα με ολα τα πειραματα η μηχανη δουλεψε ως σημερα 6ωρες. ΚΙΧ δεν εκανε ο δεικτης μπαταριας :):)

Link to comment
Share on other sites

battery grip, ποιο; πόσο; από που;

CANON BG-E13 BATTERY GRIP FOR EOS 6D - Διάφορα Αξεσουάρ φωτογρ. μηχανών | Skroutz.gr

Απιστευτο. Επαθα πλακα με την οικονομια του με τις 2 αυθεντικες της 6D. Εβγαλα ενα σωρο φωτο, και ουτε με πουλησε ουτε τιποτα.

Και εχω και το Β tray με τις 6 χ Eneloop 2500, σε αναμονη :):):):)

Silent Shutter. Ολα τα λεφτα λεμεεεεεεεεεεεεεε

Φωτογραφιζα τον ''ψιψινο εν ωρα υπνου'' στο μισο μετρο, και ουτε καν που ακουσε το κλικ :p:P

Έγινε επεξεργασία από lazarosleon
Link to comment
Share on other sites

CANON BG-E13 BATTERY GRIP FOR EOS 6D - Διάφορα Αξεσουάρ φωτογρ. μηχανών | Skroutz.gr

Απιστευτο. Επαθα πλακα με την οικονομια του με τις 2 αυθεντικες της 6D. Εβγαλα ενα σωρο φωτο, και ουτε με πουλησε ουτε τιποτα.

Και εχω και το Β tray με τις 6 χ Eneloop 2500, σε αναμονη :):):):)

Silent Shutter. Ολα τα λεφτα λεμεεεεεεεεεεεεεε

Φωτογραφιζα τον ''ψιψινο εν ωρα υπνου'' στο μισο μετρο, και ουτε καν που ακουσε το κλικ :p:P

εγω ακομα να αποφασισω αν θα παρω το battery grip της canon 7d δεν ειναι τοσο τα λεφτα που σκεφτομαι αλλα αν ειναι οντος αρκετα λειτουργικο αν κ τραβαω καπιες φορες κ κατακορυφα πλανα εχω ακουσει οτι ειναι περισσοτερο ευαισθητο το κουμπι του grip για τη ληψη φωτογραφιων απο το κουμπι της μηχανης ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, δεν διαπιστωστα κατι τετοιο.!!! Εξαλλου, δεν μπορεις να το πατησεις κατα λαθος. Εχει διακοπτη ON OFF στο κατω μερος, οποτε τα κουμπια λειτουργουνε μονο αν το θες εσυ.

Εξαλλου, η οικονομια και η αμεσοτητα στο ρευμα ειναι αυτο που με εκανε να το παρω. Χαλαλι στο βαρος, και στη τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα οτι το λουρακι αυτο για το λαιμο δεν ειναι αρκετα μελετημενο θα επρεπε να ειναι απο πιο μαλακο υλικο φτιαγμενο κ μου φαινετε καπως υπερβολικα φαρδυ.

τα μπιχλιμπιδια που εχουν βαλει πανω μπορει να φαινονται εντυπωσιακα στο ματι αλλα περα απο λογους εντυπωσιασμου δεν εχουν καπια αλλη ιδιαιτερη χρησιμοτητα εγω θα προτιμουσα να ηταν πιο μελετημενο κ ας μην εγραφε τιποτα πανω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το συνηθισα :)

Παμε παλι...... στο θεματακι μου ....

70-200 4.0 L IS ή 70-200 2.8 L (χωρις IS). πρεπει να αποφασισω μεσα στη βδομαδα........

Θα κανω και νυχτερινες, και ληψη, και κοντυνα, και τα παντα...

:help::help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα , χωρις να σου παω κοντρα, αλλα τον 24 105 F4 L IS που εχω, γαζωνει στα κινουμενα, τουλαχιστον ως τωρα, που ηταν πανω στην 650. Δεν τον ζορισα πανω στην 6D ακομα.... :red:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.