Jump to content



Υδρόψυξη,προβλήματα,αποτελέσματα,εντυπώσεις.


JiMk

Recommended Posts

  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από JiMk

Με το που το σταματήσω .... δηλαδή πατίσω το κουμπακι πέφτει αμέσως 0.5.. και συνεχίζει να πέφτει... ως ένα σημείο, μετά αργεί να κατέβει απο ένα σημείο και μετά. Με το σημερινό 2ο στήσιμο ανεβάζει πολυ γρήγορα... πχ απο τα 32... πάει αμέωςσ 34.... και ανεβαίνει...... μέχρι 37 σταδιακά.... και στο τέλος καρφώνει πολύ γρήγορα 40άρι.

να τι το θέλω... κάποιος σε έχει κακομάθει με πρόχειρα ριβιους... τί θες να καταλάβουμε με το γρήγορα, αργά, σχετικά αργά, σχετικά γρήγορα, πολύ γρήγορα κλπ? αυτά είναι υποκειμενικά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [28-11-2003 και 23:44]

να τι το θέλω... κάποιος σε έχει κακομάθει με πρόχειρα ριβιους... τί θες να καταλάβουμε με το γρήγορα, αργά, σχετικά αργά, σχετικά γρήγορα, πολύ γρήγορα κλπ? αυτά είναι υποκειμενικά...

Θέλω να πω ότι δεν ειναι σταθερά πράγματα όπως και πριν... πριν έπαιζε απο 37-40... και αυτό.... τώρα παίζει απο 32 στα 42.... τι να πει κανείς και με σκαμπανεβάσματα..... πριν πήγαινα εκθετικά/αναλογικά... πως να το πω....

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά μετά την εξαέρωση είχες παραπάνω θερμοκρασίες ???????????:confused:

Γεμισέ το αέρα τότε...............................................................Θα με τρελάνεις Τζιμκ

μετρα βρε χρόνο στα 2-3 λεπτα περίπου τι συμπεριφορά έχει ,καλά σου λεει ο βούδας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή τον λυπάμαι το jimako(και επειδή προβλέπω να μας floodarei στο MSN) όποιος τον βοηθήσει να λύσει το πρόβλημα του(αυτό που έχει να κάνει με το watercooling του) έχει τρεις φωτο τις Μόνικα Μπελούτσι σε ανάλυση 1024+ σπανιότατες απο την προσωπική, προεδρική μου συλλογή.

Link to comment
Share on other sites

Eγω προτεινω να τα ξεμονταρεις ολα να βγαλεις εξω τη μητρικη κ να τα μονταρεις παλι ολα με καλμα σιγα σιγα βημα βημα.Ασε το hardcano για μετα απο αυτην την δοκιμη να το βαλεις μια κ καλη με την SLK :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk [29-11-2003 και 00:27]

Ωραία.... ενώ είμαι σε idle( μισή ώρα απείραχτο) 31c ξεκινάω folding και μετά απο 5 λεπτά είμαι στους 40c

ξαναρωταω: ποιο bios εχεις; ειναι εργοποιημενο το cpu disconnect (το οποιο στα νορμαλ δεν παιζει) ? αν ναι, λογικη η διαφορα.

ποσο σιγουρος εισαι οτι εφυγε ο αερας κι οτι το μπλοκ παταει καλα; ασε την αντλια μεσα σε ενα κουβα να δουλεψει, και ανοιξε το πισι.

Link to comment
Share on other sites

Μην σκοτιζεσαι βρε jimako με την θερμοκρασια.Αν εισαι καλύτερα το καταλαβαίνεις και απο αλλου.Σε σχεση με τον αερα κέρδισες κανενα MHz η κανενα volt στο vcore Σε σχεση με πριν εκει που ήσουν σταθερός με prime.

Ε, τοτε εισαι καλύτερα αν συνεβη το αντιθετο εισαι χειροτερα απλα τα πραγματα.Και μενα σε μέτρια mhz 2300-2370,1.72-1.77vcore η σχέση system-idle-fload ειναι απαραδεκτη αλλα απο 2420 και πανω και απο 1.9 volt δεν ανεβαινει και πολυ παρολο που τα watt αυξανονται κατακορυφα

Link to comment
Share on other sites

38-45....

έχω το 1.0 modded..... το cpu disconnect είναι στο enable, επίσης δεν έχει μείνει αέρας στο κύκλωμα κουνούσα το ψυγείο πάνω κάτω πολύ ώρα ώσπου δεν έβγαζε φυσαλίδες, έκανα αυτά που μου είπε ο Ζάχος επάνω. Για το block δεν είμαι σίγουρος αφού απο την αρχή αυτό υποψιάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

α)Ειδες εαν η κεντρικη εισοδο του μπλοκ ειναι ακριβως πανω απο την πυρηνα?(το κεντρο του μπλοκ στο κεντρο του cpu) σε τελικη δοκιμασε να το γυρισεις λιγο...

β)Βαλε το ρημαδι τι τανκ να ειμαστε σιγουροι για τον αερα....

γ)Αφου βαλεις το τανκ κανε καμια κινηση να ριξεις κανα παγο μεσα....να μας πεις αποτελεσματα..

δ)Επιτελους σηκωσε καμια φωτο οπως σου ειπε και ο μιχαλης....εστω και απο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.