Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

.

εμετιλα, δεν μπορεσα να το δω ολο...

[MENTION=1621]Ν.Ι.Κ.Κ.[/MENTION]Κ τλχ αυτος δεν φοραει κουκουλα

αν και το προβλημα δεν ειναι αυτοι

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Μπα, έγινε επίκαιρη η επάνασταση των γραφικών κομμουνιστών που όταν μιλάγανε για επανάσταση ζούσανε 100 χρόνια πίσω; Κρύβεται ειρωνία στα λόγια μου, όχι προσωπική όμως.

Θες να πεις ότι η επανάσταση των κομουνιστών δεν είναι γραφική...? 3D με acceleration είναι... Καταρχήν δεν ξέρει κανείς πως είναι ο κομουνισμός γιατί ποτέ δεν υπήρξε και όσοι είχαν την ταμπέλα του ήταν μέσα στο αίμα, αλλά όχι από επαναστάσεις παρά από την επιβολή της ταμπέλας του... Επίσης μην μιλήσω για τον κομουνισμό της Ελλάδας, ο οποίος σαν ιδέα και μόνο είναι ειρωνικός... Κομουνισμό με λέξους, μερτσέντα, άι-φον, περιουσία που θα ζήλευαν πολλοί, 4 αυτοκόλλητους σωματοφύλακες και κούνημα το δάχτυλο παντού και και για τα πάντα τον κάνω και γω και χωρίς μισθό... Επίσης πριν 100 χρόνια οποιοσδήποτε μπορούσε να γίνει κομουνιστής σε μια στιγμή, αλλά όχι επειδή ήταν, αλλά επειδή είχε αντίθετη άποψη ακόμα και από τους κομουνιστές...

Μόνο και μόνο που μπαίνει χρώμα και ταμπέλα σε μια τέτοια συζήτηση την μειώνει... οι σοσιαλισμοί, οι κομουνισμοί, οι φιλελευθεροι και όπως αρέσκεται ο καθένας να λέγεται, μας έχουν φάει... 5-10 πράγματα να έκαναν όλοι για τον εαυτό τους και για τους άλλους γύρω τους δεν θα υπήρχε τίποτα απ' όλα αυτά και όλοι θα ζούσαμε μια χαρά, αλλά όχι πρέπει να ανήκουμε κάπου, πρέπει κάποιοι άλλοι να σκέφτονται για μας...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7401]alexis2044[/MENTION]

Η Έλσα Παπαδημητρίου είναι φουλ μητσοτακική. Τώρα το παίζει ανεξάρτητη και μετά από λίγο θα την δεις "τσουπ" να κολλάει στην Ντόρα.

Είναι αυτή που ζωγράφιζε μέσα στο κοινοβούλιο, αν θυμάσαι. Μεγάλη προσωπικότητα....

Δεν ξέρω τι και πως είναι και το δήλωσα. Αυτά πού είπε πάντως νομίζω ότι αληθεύουν όποια και αν είναι η ατζέντα της.

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρεις αστρολαβε μου αλλα δεν μπορω να εκφραστω αλλιως πλεον... οποτε σταματαω

καμαρωστε

cop.jpg

3 φορες εχω κατεβει με το bawss συνταγμα,ρε γμτ βλεπω νεους/γερους/κυριουληδες/κυριες κλπ κανεναν παραξενο/κουκουλοφορο γουωτεβα...ταχουν βαλει με τον κοσμο τοσο απροκαλυπτα....εχει μεινει τετοιο συννεφο απο τα κ@λοδακρυγονα που μεχρι και σημερα σε εκαιγε ο αερας στο κολωνακι...ποτε θα παρει αναποδες ο κοσμακης ...

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή φωτογραφία...

πραγματικά αν είχα τα μαγικά κουμπάκια των mods θα το κλείδωνα εδώ το θέμα, όσες κουβέντες και να πούμε, όσα megabytes και αν πιάσει το thread στην mysql, αυτή η φωτογραφία λέει πολύ περισσότερα...

Μετά από αυτή την εικόνα, σταματάω να ποστάρω στο θέμα, δεν υπάρχει τίποτα άλλο να πω...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το slightly off topic αλλα αμα δειτε ΜΑΤατζη να φαει μολοτωφ και να τρεχει πυραναλωμα του πυρος μεχρι και τα δεντρα θα χειροκροτανε μετα τα σημερινα.

Λενε η βια δεν ειναι λυση και συμφωνω. Στην δεδομενη στιγμη ειμαι ετοιμος να στειλω την συνειδηση μου σε διακοπες.

Link to comment
Share on other sites

Από τα δακρυγόνα κλαίει το παλικάρι ή από την αδικία γύρω του ? Μήπως θα έπρεπε να σηκώσει το όπλο και να ρίξει ή να κάνει μπατσοσουβλακο με την ξιφολόγχη ?

Ορκίζομαι :

1. να φυλάττω πίστη εις την πατρίδα.

2. Υπακοή εις το Σύνταγμα

3. τους νόμους και τα ψηφίσματα του κράτους.

4. Υποταγήν εις τους ανωτέρους μου .....

... μέχρι της τελευταίας ρανίδος του αίματός μου...

Link to comment
Share on other sites

1 με @@ και 299 @@... :hehe:

Πέρασα και μια από κέντρο, πανηγύρι, αλλά όπως έχω ξαναπεί ο κόσμος δεν ήταν έτοιμος για την επανάσταση...

1. με μούτζες και φωνές δεν γίνεται επανάσταση, δεν είναι ούτε καν τα προκαταρκτικά...

2. Η επανάσταση ξεκινά και τελειώνει με αίμα, φωτιά και βία, δεν είναι τυχαίο που όλες οι επαναστάσεις στην ιστορία πνίγηκαν στο αίμα...

3. Η επανάσταση προέρχεται από πραγματικά αγανακτισμένους ανθρώπους, οι οποίοι δεν έχουν τίποτα να χάσουν, ούτε την ζωή τους...

4. Όταν γίνει πραγματικά επανάσταση δεν θα το μάθουμε από την τηλεόραση...

Τα παρελκόμενα τώρα... Είχα πει πριν γίνουν όλα αυτά, ότι τα ΜΑΤ είναι ζώα για να αντικρούσω την άποψη ότι "και αυτοί άνθρωποι είναι και τα δικά τους συμφέροντα πλήττονται"... Νομίζω δεν χρειάζονται άλλες εξηγήσεις, αυτοί οι άνθρωποι να το θυμηθείτε θα είναι και αυτοί που θα τραβήξουν το όπλο και θα σκοτώσουν εν ψυχρό, σαν σκυλί στον δρόμο, ακόμα και τον ίδιο τους τον αδερφό, επειδή... τους έδωσαν εντολή και για 600 ευρώ το μήνα... Όταν γίνει πραγματική επανάσταση, όσοι θα είμαστε απέναντί τους, θα πρέπει να είμαστε το ίδιο ζώα για να τους πάρουμε πρώτοι την ζωή...

Δεν τα λέω με οργή, απλά παρότι πριν η επανάσταση μέσα από την βία και το αίμα ήταν απλά μια θεωρία, τώρα είναι δεδομένη...

Λοιπόν, τώρα κάτω τα κεφάλια και όταν έρθει η ώρα για επανάσταση, δεν θα είναι μια παρότρυνση από ένα φάτσαμπουκ ή πόουκ ή οτιδήποτε άλλο χρησιμοποιούν οι περισσότεροι, αλλά η οργή και η δίψα για το αίμα τους...

Ακριβώς αυτό ... και μενα πιο πολυ σαν γιορτή μπύρας και πασαρέλα απο πουτ@ν@κι@ ηλικίας 15 μέχρι 35 μου φάνηκε παρά για επανάσταση ... συμπληρώνω τα πολυ σωστά (κατ εμε) που ειπες

1. Το κίνημα ειναι ανοργάνωτο ...μπαχαλο σκετο ... κίνημα χωρις οργάνωση και χωρις αρχηγο/αρχηγους δεν παει μπροστα ουτε επιτυγχανει τον σκοπο του

2. Ας μαζεψει ο αρχηγος που λεγαμε προηγουμενως 100-200 "μαχιμα" ατομα και ας οργανωθει ενα σχεδιο να μπουνε μέσα στην Βουλή οπως θα έπρεπε να γίνει εξαρχης

3. Καιρος να αξιοποιήσουμε ορισμένοι (και γω μεσα σε αυτους) τα γυμναστηρια και τις πολεμικες τεχνες που καναμε τοσα χρονια ... ωραία τα μούσκουλα για μόστρα στα γκομενάκια εν καιρώ ειρήνης ... χρήσιμα και απαραίτητα σε μια επανάσταση!

4. Επανασταση δεν κανεις μέσα απο ένα FB group που ανανεώνεται πιο συχνα απο το /b/ του 4chan φωνάζοντας συνθηματα τα οποια κανενας δεν προκεται να ακουσει/κανει πραξη

5. Η πλακα ειναι οτι το group στο FB συνεχιζει ακομα ...

Link to comment
Share on other sites

Δε χαλάς κάτι. Την είδα σήμερα χωρίς να γνωρίζω πότε τραβήχτηκε. Την postαρα καθαρά για συμβολικούς λόγους και σίγουρα δε μειώνεται η αξία της όσα χρόνια και αν περάσουν.

Έγινε επεξεργασία από amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Δε χαλάς κάτι. Την είδα σήμερα χωρίς να γνωρίζω πότε τραβήχτηκε. Την postαρα καθαρά για συμβολικούς λόγους και σίγουρα δε μειώνετε η αξία της όσα χρόνια και αν περάσουν.

Σαφως και δεν μειωνεται η αξια. Υποθετω οτι και σημερα τα παληκαρια στον αγνωστο στρατιωτη δακρυζανε. Το αν ηταν απο τα δακρυγονα ή απο την μαυριλα της ψυχης τους με αυτα που βλεπανε, δεν ξερω, αλλα υποθετω και τα δυο μαζι...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλέον δεν χωράνε ειρηνικές διαμαρτυρίες. Σύντομα θα έχουμε οδοφράγματα και ανταρτοπόλεμο στους δρόμους, και φυσικά, θύματα. Όπως και να'χει, έρχεται ζόρικο καλοκαίρι..

Link to comment
Share on other sites

διαμαρτυριες και οδομαχιες ειχαμε πολλα χρονια τωρα,αλλα τοτε τους αποκαλουσανε αναρχικους,τους συριζα,του κκε,του Indimedia,του γκλετσου...

δυστυχως ολοι περιμενανε να φτασει το αγγουρι στο δικο τους κωλο για να δουν τα αυτονοητα και να αντιδρασουν εστω και μεσω fb...

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα παρει αναποδες ο κοσμακης ...

θεωρω δεδομενο οτι θα πεσουν φαπες, αργα ή γρηγορα (ευχομαι γρηγορα)

το θεμα ομως ειναι αλλο(α)

στην post-helicopter εποχη, τι θα γινει? εχουμε καμια ελπιδα εστω και για στοιχειωδη δικαιοσυνη κτλ πολυ ωραια που περιγραφονται στο συνταγμα π.χ.?

(ηρεμησα:p)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.