Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Οι εντολες ειναι σαφεις "διαλυστε το συνταγμα, τρομοκρατιστε τον κοσμο"

Περιμενεις απο εναν ματατζη που δεν εμαθε τπτ αλλο στην ζωη του απο το παιρνει εντολες που ετσι κ αλλιως δεν φημιζετε για το Iq του να πραξει διαφορετικα.

Χωρια την προπαγανδα που τρωνε περι φυλακες της ειρηνης και του κρατους

Έγινε επεξεργασία από toxas
Link to comment
Share on other sites

DJD το ίδιο ακριβώς δεν καταλαβαίνω κι εγω.Για εμένα έπρεπε να συνεννοηθούν μεταξύ τους τα παιδιά της ΕΛ.ΑΣ αλλα και οι διαδηλωτές,να τους αφήσουν να μπουνε στην βουλη να τα σπασουνε όλα και όποιον πάρει ο χάρος.

Γιατι έχουνε κλειδαμπαρωθεί όλοι και έχουνε βάλει ΔΙΚΑ μας παιδιά να χτυπάνε εμάς. Δηλαδή στην ουσία πλακωνόμαστε μεταξύ μας ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.Και τι θα γινει αμα πλακώσουμε 10-20 ματατζιδες? Πιθανότερο να έχουμε δείρει κάποιον παλιό συμμαθητή μας,που ίσως κάναμε και παρέα κάποτε μαζί του.

Όταν θα δούνε οι 300 π@παρες οτι μες την βουλή δεν είναι το "άσυλο" τους,οτι η μαγκιά τους πέταξε,θα σου πω εγώ πόσο στα @@ τους θα μας γράψουν.Και όχι απλά κατάληψη, ΌΛΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΨΟΥΝΕ.Και να μην ξηλώνουν την πλατεία Συντάγματος.

Η μόνη λύση για μένα αυτή είναι.Να κάνουνε πίσω τα ματ,να σταματήσουμε να πλακωνόμαστε μεταξύ μας και το ξύλο,να πάει σε αυτούς που πραγματικά ευθύνονται για το τι περνάμε. Γιατί όταν φανέ 20 βουλευτές ΞΥΛΟ, αντί για 20 παιδιά που πάνε για το μεροκάματο,ΤΟΤΕ θα ξυπνήσουνε.

Link to comment
Share on other sites

Μισο. Αν βαρέσουμε default στο σύνολο του χρέους μας τότε η Εθνική καταρχάς και προφανώς και οι υπόλοιπες βαράνε κανόνι λόγω του exposure που έχουν. Και πως ακριβώς θα αντιμετωπίσεις το bank run και πως ακριβώς θα αντιμετωπίσεις, δεδομένου ότι δεν είμαστε κλειστή οικονομία όταν θα θες 1000 δρχ για να πάρεις ένα ευρώ;

Έχασα κάτι απο τη συλλογιστική σου; (Δεν εμπέχει ειρωνία η ερωτησή μου)

Οτι συμβαίνει σε τετοιες περιπτώσεις: κρατικοποιηση των τραπεζων

Ένας άνθρωπος μπορεί να βρεθεί να μου εξηγήσει γιατί κάποιος να χτυπάει τον κοσμάκη;

Εγώ μπορώ να σκεφτώ μερικούς λόγους:

α) Είσαι ηλίθιος

β) Έχεις ψυχολογικά προβλήματα

γ) Είσαι καθήκι

δ) Το πουλί σου είναι 3εκ και νομίζεις ότι το γκλοπ είναι μέρος του

ε) Είσαι κομπλεξικός

ζ) Ο πατέρας σου σε χτύπαγε μικρό

θ) Όλα τα παραπάνω μαζί

Ειλικρινά ψάχνω να βρω στο μυαλό μου μια λογική και ένα λόγο γιατί να το κάνουν αυτό; 750 γαμωευρώ παίρνουν κι αυτοί. Εκτός αν τους δίνουν bonus ανά κεφάλι που σπάνε, που δε το θεωρώ διόλου απίθανο. Ένας, μόνο ένας, δεν έχει τα κοχόνες να βγει να πατήσει πόδι από ολόκληρη αστυνομία;

Οτι λεει παρακτω

στις 2 μέρες κάποιοι ματατζήδες βγαλαν εξάρτηση και τρέχαν να πάρουν το μέρος του πλήθους. Το αποτέλεσμα να τους ξυλοφορτώσουν οι "συνάδελφοι" τους και να τους προσαγάγουν.

Κάποιοι δε μισθώνονται 750 ευρώ και ο νοών νοείτω...

Και μην ακουσω τιποτα για αυτο που θα πω

ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!

Link to comment
Share on other sites

DJD το ίδιο ακριβώς δεν καταλαβαίνω κι εγω.Για εμένα έπρεπε να συνεννοηθούν μεταξύ τους τα παιδιά της ΕΛ.ΑΣ αλλα και οι διαδηλωτές,να τους αφήσουν να μπουνε στην βουλη να τα σπασουνε όλα και όποιον πάρει ο χάρος.

Γιατι έχουνε κλειδαμπαρωθεί όλοι και έχουνε βάλει ΔΙΚΑ μας παιδιά να χτυπάνε εμάς. Δηλαδή στην ουσία πλακωνόμαστε μεταξύ μας ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.Και τι θα γινει αμα πλακώσουμε 10-20 ματατζιδες? Πιθανότερο να έχουμε δείρει κάποιον παλιό συμμαθητή μας,που ίσως κάναμε και παρέα κάποτε μαζί του.

Όταν θα δούνε οι 300 π@παρες οτι μες την βουλή δεν είναι το "άσυλο" τους,οτι η μαγκιά τους πέταξε,θα σου πω εγώ πόσο στα @@ τους θα μας γράψουν.Και όχι απλά κατάληψη, ΌΛΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΨΟΥΝΕ.Και να μην ξηλώνουν την πλατεία Συντάγματος.

Η μόνη λύση για μένα αυτή είναι.Να κάνουνε πίσω τα ματ,να σταματήσουμε να πλακωνόμαστε μεταξύ μας και το ξύλο,να πάει σε αυτούς που πραγματικά ευθύνονται για το τι περνάμε. Γιατί όταν φανέ 20 βουλευτές ΞΥΛΟ, αντί για 20 παιδιά που πάνε για το μεροκάματο,ΤΟΤΕ θα ξυπνήσουνε.

εξηγησε μου λοιπον,πως γινεται αστυνομικοι σε τμηματα ,με πελατη μου κρατουμενο που εχει καταδικαστει ηδη (ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΣΚΕΥΩΡΙΑΣ ΕΤΣΙ?ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ)να ειναι κυριοι και ναχουμε αριστη συνεργασια,και αυτοι οι ματατζηδες στο συνταγμα να χτυπανε πολιτες που 97% εχουν πεντακαθαρο ποινικο μητρωο.

Μηπως οι αστυνομικοι στα τμηματα δεν πανε για το μεροκαματο?

Ολοι μπορουμε να κανουμε την δουλεια μας με πολλους τροπους.

Κι εγω αν μου πει καποιος να τον εκπροσωπησω στο δικαστηριο,μπορω απλα να κερδισω τον αντιδικο,μπορω ομως και να ξεφτιλισω τον αντιδικο.Και στις δυο περιπτωσεις ο πελατης μου θα δικαιωθει.Εγω επιλεγω αν απλα θα εκπροσωπησω τον πελατη μου η θα πιω το αιμα του αντιδικου.

Link to comment
Share on other sites

Τσάκωνα έχουμε δει και την δικαιοσύνη...Μην επεκταθούμε και σε αυτόν τον τομέα, γιατί όχι, δεν γίνεται να θέτεις αυτό που γίνεται σε μία αλτρουιστική βάση και να ορίζεις την ευθύνη πράξεών και ρόλων βασιζόμενος σε μία αόριστη ηθική.

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνήστε μωρέ πια...

Αυτοί που είναι μέσα στην βουλή ΘΕΛΟΥΝ το πλήθος να τα βάλει με την αστυνομία. Νομίζετε ότι είναι λαλάκες δηλαδή; "Ας τους πλασάρουμε έναν εχθρό που σε λίγο καιρό και με τον τρόπο μας θα τον τιμωρήσουμε εμείς οι ίδιοι και άρα θα έμμεσα θα τους κατευνάσουμε κιόλας....και όλα μέλι γάλα..."

Α και μια χαρά καταφέραν να μην μαζευτεί περισσότερο κόσμος στο Σύνταγμα χωρίς το παραμικρό. Ρίξτε χημικά, βαράτε και είμαστε Οκ.... ;)

Ερώτηση βέβαια: "Και πως μωρέ να πλησιάσω εγώ τον πολιτικό για να τον φάω αν δεν μπορώ να περάσω την αστυνομία;"

Απάντηση: "Βρες άλλον τρόπο από μουτζο-διαδηλώσεις.... "

Θεωρητικά το πλήθος έχει μεγαλύτερο IQ από τα "οδοφράγματα"....Έτσι δεν είναι;

Επίσης, οσο "σούσουρο" έγινε πέρυσι για τα 3 θύματα της eurobank, αναλογικά πάντα με τα γεγονότα του Δεκεμβρίου και του παιδιού που σκοτώθηκε ΕΠΙ ΑΛΛΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ;), άλλο τόσο θα το κουκούλωναν και τώρα....

Δεν τους ενδιαφέρει αν θα υπάρξουν τυχόν θύματα από τα δακρυγόντα η τι άλλο...Τους ενδιαφέρει να ασχολούμαστε με τα videos και ότι γίνεται εκτός βουλής, ώστε να ασχολούνται αυτοί ανενόχλητοι με αυτά που γίνονται ΕΝΤΟΣ.

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

εξηγησε μου λοιπον,πως γινεται αστυνομικοι σε τμηματα ,με πελατη μου κρατουμενο που εχει καταδικαστει ηδη (ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΣΚΕΥΩΡΙΑΣ ΕΤΣΙ?ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ)να ειναι κυριοι και ναχουμε αριστη συνεργασια,και αυτοι οι ματατζηδες στο συνταγμα να χτυπανε πολιτες που 97% εχουν πεντακαθαρο ποινικο μητρωο.

Μηπως οι αστυνομικοι στα τμηματα δεν πανε για το μεροκαματο?

Ολοι μπορουμε να κανουμε την δουλεια μας με πολλους τροπους.

Κι εγω αν μου πει καποιος να τον εκπροσωπησω στο δικαστηριο,μπορω απλα να κερδισω τον αντιδικο,μπορω ομως και να ξεφτιλισω τον αντιδικο.Και στις δυο περιπτωσεις ο πελατης μου θα δικαιωθει.Εγω επιλεγω αν απλα θα εκπροσωπησω τον πελατη μου η θα πιω το αιμα του αντιδικου.

Δεν θέλω να πιστέψω οτι ούτε ένας ματατζις δεν έχει σκεφτεί για μια στιγμή "Ρε γαμώ την ******* μου, γιατί δεν τους αφήνουμε να μπούνε? Γιατί πλακωνόμαστε μαζί τους αντί να διαμαρτυρόμαστε κι εμείς?". Ούτε θέλω να πιστέψω οτι γίνανε μπάτσοι για να χτυπάνε κόσμο.

Άπλα ελπίζω να γίνει το "ντου" και να ενταχθούν και αυτοί στο "στρατόπεδο μας".

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνήστε μωρέ πια...

Αυτοί που είναι μέσα στην βουλή ΘΕΛΟΥΝ το πλήθος να τα βάλει με την αστυνομία. Νομίζετε ότι είναι λαλάκες δηλαδή;

Και τι σχέση έχει τι ΘΕΛΟΥΝ αυτοί με το τι κάνει ο καθένας προσωπικά; Ή μήπως αν δεν κοπανήσει τον γέρο δε θα του δώσουν το bonus τους; Το 90% των ΜΑΤατζήδων που ήταν κάτω εχθές είναι εγκεφαλικά άρρωστοι, απέδειξε μου ότι έχω άδικο. Δε γίνεται να το κάνεις αυτό επειδή στο είπαν, το κάνεις επειδή το γουστάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί άγριοι τραμπούκοι μαζευτήκατε τελικά...που θα σφάξετε στο γόνατο και τους πολιτικούς...τραβάτε να παίξετε με καμια υδρόψυξη, να δείτε κανα 3d mark..γιατί αλλιώς θα σκιστεί κανα καλσόν :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν "δικα μας παιδια" σε κοσμο ανταγωνισμου, του κερδους και του "εγω την κανω την δουλεια μου", οι κοινωνικες ταξεις ειναι πανω απο οτι αλλο νομιζεις οτι σε ενωνει η σε κανει να διαφερεις.

Δεν μπορεις να πεισεις εναν ματατζη η εναν τραπεζιτη να καταλαβει το προβλημα σου γιατι απλα "κανει την δουλεια του" οπως ολοι.

Με αυτην λογικη λοιπον ο πολεμος ειναι ταξικος παντα ηταν απλα τωρα το καταλαβαινεις.

Δεν ψαχνεις να βρεις συμμαχους σε αυτους που κρατανε την εξουσια η στα οργανα τους αλλα σε αυτους που ειναι σαν κ σενα

Γελαω με αυτους που θελαν να χαρακτηριζουν τους αγανακτησμενους απολιτικ και ειρηνικους διαδηλωτες ενω δεχονται τα χαδια δημοσιογραφων κ βουλευτων.

Με το να λες δεν ανηκω πουθενα κ με μουτζες δεν κανεις τιποτα θες πολιτικη αποψη κ δραση.

Δεν μπορεις να μιλας για ειρηνικες πορειες οταν απεναντι σου ειναι παρατεγμενοι εκαντοντες πανοπλοι ματατζιδες που βαρανε κ πετανε χημικα αδιακριτως και δεν φταινε ουτε οι μπαχαλακιδες ουτε οι προβοκατορες, τα χημικα κ το ξυλο θα τα φας ετσι κ αλλιως (με τον εναν η με τον αλλον τροπο) γιατι τα ματ ειναι εκει για καταστολη αυτη ειναι η δουλεια τους για αυτο τον λογο ειναι ειναι για προστατεβουν το συστημα κ να σου θυμιζουν οτι θα τους βρισκεις μπροστα σου καθε φορα που θα θες να διεκδικισεις το δικιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχέση έχει τι ΘΕΛΟΥΝ αυτοί με το τι κάνει ο καθένας προσωπικά; Ή μήπως αν δεν κοπανήσει τον γέρο δε θα του δώσουν το bonus τους; Το 90% των ΜΑΤατζήδων που ήταν κάτω εχθές είναι εγκεφαλικά άρρωστοι, απέδειξε μου ότι έχω άδικο. Δε γίνεται να το κάνεις αυτό επειδή στο είπαν, το κάνεις επειδή το γουστάρεις.

Παρερμήνευσες....

Δεν αναφέρομαι σε εγκεφαλικές ικανότητες, αλλά στην ουσία. Στον όρο "παράπλευρες απώλειες" αν θες. Δεν το ξέρουν στην ηγεσία ότι αυτοί επειδή είναι τέτοιοι θα βαράνε όταν τους πούμε; Το ξέρουν. Αυτό λέω.

Τώρα αυτό που ρωτάς, "πως, με τι καρδιά, πως του πάει του ΜΑΤαζτή να χτυπάει τον παππού" δεν ξέρω να σου απαντήσω ειλικρινά. Αυτό που ξέρω και το ξέρουν πολλοί απο δω μέσα που συναναστρεφονται ματατζήδες είναι ότι πολλοί απο αυτούς σκέφτονται αυτό που ανέφερε ο thanos λίγο πιο πάνω...Το τι μεσολαβεί από αυτήν την σκέψη μέχρι την στιγμή που θα κατέβει το γλομπ στη μούρη του πολίτη πραγματικά δεν μπορώ το καταλάβω...Εύχομαι και ελπίζω να μην είναι ο ίδιος λόγος που κάνει 19χρονα αμερικανάκια να πυροβολούν 9χρονα παιδάκια στο ιρακ και στο αφγανιστάν.

Link to comment
Share on other sites

post από fb:

Η Αστυνομία καλώς ή κακώς, θα προστατεύει το Καθεστώς μέχρι τον τελευταίο του ρόγχο. Δεν είναι ο εχθρός μας η Αστυνομία. Είναι όμως ένα πτώμα πάνω από το οποίο πρέπει να περάσουμε για να φτάσουμε στον πραγματικό εχθρό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.